RECENZIA: Menštruačné nohavičky Snuggs a 100% vlastné skúsenosti

Keďže sa už niekoľko rokov snažím žiť čo najviac ekologicky a bezodpadovo, jednou z oblastí , kde som sa rozhodla niečo zmeniť, je používanie tampónov a vložiek. Dlho boli jedinou alternatívou menštruačné kalíšky, ale kvôli trochu náročnejšiemu zavádzaniu nie sú pre každého.

Takže keď som narazila na menštruačné nohavičky, vedela som, že ich musím vyskúšať. Keďže však na stránke je k dispozícii množstvo menštruačných nohavičiek od rôznych výrobcov, rozhodla som sa začať s tými najznámejšími, t. j. značkou Snuggs. A ako som spokojný s ?  (Nielen) O svoje dojmy sa s vami podelím na v dnešnej recenzii.

Prečo som si vybrala nohavičky Snuggs?

Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla dať šancu menštruačným nohavičkám Snuggs, je ich ekologický aspekt. Na rozdiel od tradičných vložiek a tampónov ich môžete po použití jednoducho vyprať namiesto toho, aby ste ich vyhodili. Tým sa vyhnete vzniku obrovského množstva odpadu – každá žena, ktorá niekedy používala vložky alebo tampóny, pravdepodobne presne vie, o čom hovorím.

Snuggs Ukazka

Okrem ekológie ma zaujala najmä skutočnosť, že mnohé spokojné zákazníčky často uvádzajú ako hlavnú výhodu menštruačných nohavičiek ich pohodlie. Nebudeme si klamať, vložky najmä v prvých dňoch menštruácie nie sú dvakrát pohodlné. A v neposlednom rade, sa dá z dlhodobého hľadiska dosť ušetriť – hoci sa cena menštruačných nohavičiek môže zdať na prvý pohľad vysoká, stačí si spočítať, koľko ročne miniete na nákup jednorazových menštruačných výrobkov.

Tip

Obávala som sa kúpiť si nohavičky kvôli pohodliu, ale teraz hovorím z vlastnej skúsenosti: sú naozaj pohodlnou náhradou vložiek alebo tampónov.

Ako to funguje?

Snuggs Ako pracujem
Fungovanie nohavičiek je v podstate jednoduché. Zdroj.

Ak mám byť úprimný, priznávam, že som bol spočiatku trochu skeptický. Môžu menštruačné nohavičky skutočne chrániť pred únikom? Začal som teda trochu skúmať, na akom princípe vlastne pracujú. V podstate je to celkom jednoduché – sú jednoducho vyrobené z niekoľkých vrstiev, z ktorých každá plní určitú funkciu.

Ako fungujú menštruačné nohavičky?

Zatiaľ čo absorpčná vrstva z funkčných materiálov odvádza kvapalinu, ďalšia vrstva z nanovlákien ju absorbuje. Okrem toho môže zabrániť rastu baktérií a šíreniu zápachu. Poslednou je nepriepustná vrstva, ktorá zabraňuje tomu, aby na stránku prenikli nečistoty a zašpinili vaše oblečenie. Na rozdiel od iných značiek však spoločnosť Snuggs nahradila bežne používaný plast špeciálnou paropriepustnou membránou, ktorá je oveľa vhodnejšia pre zdravie.  Oceníte ho najmä v prípade, že často trpíte rôznymi infekciami.

 Z akých materiálov sa vyrába značka Snuggs?

Materiál Snuggs nohavičky
Materiál nohavičiek je príjemný. A to je to hlavné. Zdroj.

Možno ste rovnako ako ja očakávali, že nohavičky budú vyrobené výlučne z prírodných materiálov. Bohužiaľ, opak je pravdou, ale dôvodom je lepšia absorpčná schopnosť a dlhšia životnosť. V zložení nájdeme 93 % polyamidu a 7 % elastanu, vďaka čomu sú nohavičky naozaj pohodlné. Funkčná vrstva je vyrobená z bavlny, polyesteru, elastanu a polyuretánu.

Tip

Porovnala som najlepšie menštruačné nohavičky na trhu. Kliknutím na odkaz prejdete na porovnávací článok.

Môj prvý dojem z menštruačných nohavičiek Snuggs

Hneď po vybalení ma zaujala najmä skutočnosť, že sú takmer na nerozoznanie od bežných bavlnených nohavičiek. Očakávala som, že budú nepríjemne hrubé, pokiaľ ide o vrstvy, ale na moje milé prekvapenie je absorpčná vrstva naozaj tenká, konkrétne 1,5 mm.

Test Snuggs

Našťastie som si hneď na prvýkrát správne vybrala veľkosť a nohavičky veľkosti XS mi padli ako uliate. Je to dôležité najmä z hľadiska prevencie úniku – ak nie je veľkosť zvolená správne, lem nemusí tesne priliehať k pokožke a tekutina jednoducho vytečie. Na druhej strane, príliš malá veľkosť môže spôsobiť, že sa budete cítiť stiesnene a tesne, preto vám odporúčam pozorne si prečítať tabuľku veľkostí a v prípade potreby si zmerať svoje proporcie.

Sú menštruačné nohavičky hygienické?

Vďaka zvoleným materiálom sa nemusíte obávať rastu baktérií ani nepríjemných pachov. V každom prípade by sa však nohavičky mali nosiť len odporúčanú dobu a po použití by sa mali vyprať podľa pokynov, ktoré bližšie vysvetlím v článku .

Z hľadiska hygieny je obzvlášť vhodné porovnanie s klasickými vložkami . V tomto ohľade musím povedať, že nohavičky sú z tohto hľadiska na úplne inej úrovni. Hoci ich môžete nosiť o niečo dlhšie ako vložky, nemusíte sa obávať nepríjemného pocitu vlhkosti, ktorý je bežný pri vložkách z nepriepustných syntetických materiálov.

Ako sa správne starať o menštruačné nohavičky Snuggs?

Aby absorpčná vrstva fungovala tak, ako má, je potrebné nohavičky pred prvým použitím vyprať. Po ďalšom použití ich najprv vyperte v studenej vode a vložte do práčky pri 40 stupňoch. Je potrebné dbať na to, aby ste nepoužívali zmäkčovač tkanín, ktorý by mohol poškodiť funkčný materiál! Čo sa týka sušenia v sušičke, v tejto oblasti má Snuggs oproti iným značkám tú výhodu, že im sušička nevadí.

Skutočne sa oplatí alebo dlhá životnosť

Výrobca uvádza, že menštruačné nohavičky Snuggs vydržia najmenej päťdesiat pracích cyklov, čo predstavuje takmer dva roky pravidelného používania. Keďže si však kupujeme viac kusov menštruačných nohavičiek kvôli praktickým , často vydržia oveľa dlhšie. A čo to znamená v praxi ? Za ten čas ušetríme až 250 kusov jednorazových vložiek, takže je to nielen lacnejšia, ale predovšetkým ekologickejšia voľba.

Konečný verdikt

Ak by som mala porovnať menštruačné nohavičky Snuggs s klasickými vložkami , menštruačné nohavičky jednoznačne vedú. Nielenže sú naozaj pohodlné, ale oplatí sa to aj z finančného hľadiska. Pri miernej menštruácii skutočne vydržia deklarovaných osem až dvanásť hodín, ale odporúčam kúpiť viac kusov – vyhnete sa tak zbytočnému každodennému praniu. Pri silnej menštruácii však treba počítať s tým, že trvá približne štyri hodiny.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *