RECENZIA: Nicelis – doplnok stravy pre namáhané vlasy

Pokiaľ ide o zdravie a krásu vašich vlasov, viac ako kedykoľvek predtým platí pravidlo, že najdôležitejšia výživa pochádza zvnútra. Hoci nie som fanúšikom kvalitných šampónov, kondicionérov a masiek na vlasy, snažím sa svoje dlhé vlasy udržiavať v kondícii dostatočným prísunom vitamínov a minerálov. Skvelé skúsenosti mám aj s kolagénovými doplnkami , ktoré majú tiež pozitívny vplyv na pokožku a nechty. V dnešnej recenzii sa preto s vami podelím o svoje skúsenosti s Nicelis, produktom, ktorý kombinuje kvalitný kolagén a celý rad vitamínov a minerálov dôležitých pre zdravie vlasov.

Moje svedectvo s Nicelis

Na prvom mieste je potrebné pripomenúť, že hodnotenie účinnosti podobných výživových doplnkov je vždy trochu zložité. Nielenže to nie je droga a nástup účinkov je vždy pomerne postupný, ale aj samotný výrobca uvádza, že na dosiahnutie maximálnej účinnosti je potrebné dlhodobé užívanie. Vzhľadom na skutočnosť, že som využila celý balík, t. j. mesačnú kúru, prvé účinky na kvalitu mojich vlasov som pocítila až ku koncu balíka. Zároveň musím dodať, že oveľa skôr ako účinok na vlasy som si všimol zlepšenie mojej pokožky, ako je to zvyčajne v prípade kolagénových doplnkov. V oblasti kvality vlasov sa môžete tešiť najmä na spevnenie a rýchlejší rast (čo si všimnete najmä v prípade, že si vlasy farbíte alebo odfarbujete – odrastú rýchlejšie).

Pre koho by bol Nicelis dobrou voľbou? Myslím, že tento doplnok stravy oceníte, najmä ak nechcete užívať niekoľko tabliet naraz a nemáte príliš radi kolagén rozpustný vo vode. Tablety Nicelis sú pomerne malé, ľahko sa užívajú a vďaka ich forme sa nemusíte obávať typického zápachu morského kolagénu.

Recenzie Nicelis
  • Vyrobené v Českej republike 🇨🇿
  • Pozitívne hodnotenia používateľov
  • Poštovné zdarma
  • Jedenkrát mesačne

Čo je Nicelis a prečo som sa rozhodol ho vyskúšať?

Asi každá dlhovláska to pozná – lámavé končeky a ochabnuté vlasy bez objemu, ktoré nespraví ani ten najdrahší šampón. Tajomstvo ich oživenia spočíva predovšetkým v pestrej strave, ktorá vlasom dodáva všetky potrebné látky. Bohužiaľ, málokedy sa mi podarí prijať všetky živiny z pestrej stravy, takže mi nezostáva nič iné, ako siahnuť po účinných doplnkoch. To je tiež dôvod, prečo som sa rozhodla vyskúšať Nicelis – kombinuje vitamíny, minerály a kolagén v , vďaka čomu nahrádza niekoľko rôznych doplnkov stravy, ktoré som doteraz užívala. Príjemným bonusom je priaznivý účinok na stav mojich vlasov a pokožky.

Aké sú sľubované účinky?

Vďaka veľkému počtu účinných látok Nicelis pomáha v viacerých oblastiach. Výrobca uvádza, že Nicelis pomáha udržiavať normálny stav vlasov a prispieva k vyživuje a stimuluje rast nových vlasov a znižuje ich vypadávanie. Okrem toho, vzhľadom na skutočnosť, že ide o prírodný a voľne predajný doplnok stravy, nie je potrebné sa obávať negatívnych vedľajších účinkov. A to znie naozaj dobre!

Nicelis Vkusnosť

Zloženie výrobku a účinné látky

Keďže som za posledných pár rokov vyskúšala pomerne veľa výživových doplnkov, ktoré sľubujú lesklé vlasy a silné nechty, ku každému produktu pristupujem s miernou skepsou. Pre mňa je zloženie kľúčové, pretože je jasným vodítkom, či skutočne uvidím deklarované výsledky, alebo ide len o marketingový ťah.

V tomto ohľade ma Nicelis nesklamal. Obsahuje 23 účinných látok, ktoré majú nezastupiteľné miesto v starostlivosti o vlasy, nechty a pokožku . Hlavnou zložkou je najmä bravčový a rybí kolagén, ktoré pomáhajú normálny stav a pevnosť vlasového vlákna. Treba však povedať, že jedna tableta obsahuje celkovo 600 miligramov kolagénu (t. j. 1200 miligramov v jednej dennej dávke), čo je podstatne menej ako v prípade čistých kolagénových produktov. Ak teda hľadáte naozaj bohatý zdroj kolagénu, odporúčam siahnuť po samotnom kolagéne, napríklad na vo forme prášku, ktorý stačí rozmiešať vo vode.

Kolagén však nie je jediným dôvodom, prečo som výrobok vyskúšala – oveľa dôležitejší je obsah širokej škály vitamínov a minerálov prospešných pre naše vlasy. Konkrétne ide o komplex B, vitamíny A, C, D, H, meď, selén, zinok, železo a kyselinu pantoténovú. Zloženie obsahuje aj množstvo ďalších výťažkov a látok, ktoré pomáhajú normálny stav namáhaných vlasov. Za zmienku stojí najmä antioxidant astaxantín, ktorý prispieva k ochrane vlasov pred oxidačným stresom, alebo extrakt z plodov palmy trpasličej, ktorý podporuje rast vlasov. Zdravie nechtov posilňuje výťažok z žihľava, ktorá je bohatým zdrojom kremíka. 

Balenie a dávkovanie lieku Nicelis

Musím povedať, že obal ma na prvý pohľad zaujal svojím krásnym minimalistickým dizajnom, ktorý bohužiaľ často chýba v doplnkoch stravy. Oveľa dôležitejšia je však informácia, že balenie obsahuje 60 tabliet – vzhľadom na , že odporúčaná dávka sú dve tablety, jedno balenie mi vydržalo na mesačnú kúru. Z tohto pohľadu sa môže oplatiť mesačné predplatné, pri ktorom ušetríte 80 Kč na každom balíku a nemusíte si produkt objednávať znova a znova – jednoducho vám príde priamo do schránky. 

Samotné použitie je pomerne jednoduché, stačí zapiť tablety vodou. Výrobca odporúča užívať jednu tabletu ráno a jednu večer, ja som užívala obe ráno, ako som zvyknutá pri doplnkoch stravy kvôli mojej zabúdavosti, a myslím, že účinok bol rovnaký. Je teda na vás, ktorý spôsob používania vám vyhovuje viac.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *