RECENZIA: Menštruačné nohavičky Sayu

Menštruačné nohavičky, ktoré sú pohodlnou alternatívou klasických vložiek, sú čoraz obľúbenejšie. Aj keď existuje množstvo značiek a výrobcov, ja uprednostňujem tie, ktoré pochádzajú z Českej republiky. To je tiež dôvod, prečo som sa rozhodla otestovať menštruačné nohavičky vyrobené v našej krajine spoločnosťou Sayu. Ako som s nimi bol spokojný, si môžete prečítať v nasledujúcej recenzii.

Čo sú menštruačné nohavičky?

Ale skôr než sa dostaneme k samotnej recenzii, pokúsim sa zhrnúť, o čom tieto menštruačné nohavičky vlastne sú. Dá sa povedať, že sú v podstate nohavičky, ktoré sa príliš nelíšia od bežnej spodnej bielizne. Hlavný rozdiel spočíva v špeciálnej absorpčnej vrstve a nepriepustnej membráne, ktorá zabraňuje úniku.

Ako to teda funguje? Konkrétne sa nohavičky Sayu skladajú zo štyroch vrstiev. Na samom vrchu je pletený úplet z merino vlna, ktorá má antibakteriálne vlastnosti a vďaka schopnosti odvádzať tekutinu poskytuje pocit sucha. Pod ňou sa nachádza absorpčná vrstva z bambusu , ktorá má tiež veľmi vysokú savosť a antibakteriálne vlastnosti, vďaka ktorým pohlcuje akýkoľvek zápach. Pod týmito vrstvami sa nachádza iba nepriepustná membrána a vonkajší materiál, ktoré spoločne zabraňujú úniku a znečisteniu oblečenia. 

V čom sa líši od iných značiek?

Hlavným dôvodom, prečo ma nohavičky Sayu zaujali na prvý pohľad, je ich naozaj krásny dizajn. A nielen webová stránka alebo obal, ale najmä samotné nohavičky. Sú jednou z mála značiek , ktoré ponúkajú aj čipkované nohavičky.  

Hoci väčšina ostatných výrobcov má v ponuke modely , ktoré sú naozaj pohodlné, málokedy vyzerajú pekne. Každý milovník krásnej spodnej bielizne si u značky Sayu príde na svoje. Na stránke je k dispozícii široká škála rôznych strihov a farieb, od klasickej čiernej až po karmínovo červenú alebo dokonca telovú farbu.

Záťažový test alebo naozaj fungujú?

Vrstvy nohavičiek Sayu
Nohavičky majú niekoľko dômyselných vrstiev. Zdroj.

Ak vás netradičné strihy a materiály (aspoň netradičné v oblasti menštruačných nohavičiek) zaskočili, môžem vás upokojiť. Vďaka prepracovanému strihu sa nemusíte obávať presakovania ani pri čipkovaných kúskoch. Hoci by som ich neodporúčala na dni silnejšej menštruácie, po zvyšok času sa nemusíte ničoho obávať. Sú ideálne aj na použitie v kombinácii s menštruačným kalíškom, najmä v prípadoch, keď sa obávate nežiaduceho pretečenia napríklad na noci. 

Ako sa správne starať o nohavičky?

Aby naše nohavičky vydržali avizované dva roky, je potrebné sa o ne správne starať. Odporúčam ich pred prvým použitím niekoľkokrát vyprať v práčke , aby sa aktivovala absorpčná vrstva.. Po použití ich stačí vyprať v studenej vode a vložiť do práčky pri 40 stupňoch.. Na ochranu merino vlny a nepriepustnej membrány by sa nohavičky mali prať v ochrannom vrecku na jemnú bielizeň a bez zmäkčovadla. 

Odporúčania výrobcu

Pred začatím používania nohavičiek ich vyperte, je to potrebné na aktiváciu absorpčnej schopnosti nohavičiek. Odporúčame prať v práčke pri teplote 40 °C s rýchlosťou odstreďovania 1000 otáčok za minútu. Je dôležité používať tekutý prací prostriedok určený na pranie vlny. Na ochranu merina perte nohavičky v ochrannom vrecku na jemnú bielizeň. Nepoužívajte zmäkčovadlo, nohavičky by neboli savé a mohli by poškodiť membránu.

Pokiaľ ide o vhodné pracie prostriedky, najlepšie je používať výrobky určené špeciálne na vlnu. Je na vás, či si vyberiete prací gél alebo napríklad pracie mydlo. Z vlastnej skúsenosti však môžem povedať, že pracie mydlo je veľmi praktické pri umývaní rúk. Je však veľmi dôležité, aby ste na samotné pranie používali prací gél. Lanolínové mydlo je totiž mastné, takže ak by ste prali len v pracom mydle, nohavičky by potom menej sali.

Záverečné hodnotenie 

Ak by som mala menštruačné nohavičky porovnať s inými značkami, ktoré som mala tú česť doteraz používať, určite by som ich zaradila na prvé miesto pomyselného rebríčka. Napriek vysokej savosti merino vlny nohavičky nevyzerajú nevzhľadne, práve naopak. Dovolím si tvrdiť, že ich krásne strihy a čipky sú vhodné na bežné nosenie. A určite sa oplatí pripomenúť, že niektoré elegantné strihy sú vhodné aj na dni silnejšej menštruácie.

Tip

Sayu má aj svoje alternatívy. V tomto článku som porovnala najlepšie menštruačné nohavičky na českom trhu. Ktoré z nich podľa vás vyhrali?

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *