Ako si vybrať menštruačné nohavičky

Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi len málo z nás počulo o menštruačných nohavičkách, dnes sú základom menštruačných pomôcok mnohých žien.  Ruka v ruke s neustále sa rozširujúcou ponukou však prichádza ťažšie rozhodnutie, ktorú značku a model nohavičiek si vlastne vybrať. Keďže menštruačné nohavičky nám môžu vydržať až niekoľko rokov, rozhodne nie je vhodné rozhodovať sa len na základe ceny. Pozrime sa teda na to, ktoré kritériá sú pri kúpe menštruačných nohavičiek najdôležitejšie.

Podľa sily menštruácie

Pravdepodobne najdôležitejším kritériom pri výbere menštruačných nohavičiek je sila menštruácie. Hoci väčšina značiek ponúka modely s rôznym stupňom absorpčnej schopnosti, niektoré značky sa môžu pochváliť výrazne vyššou absorpčnou schopnosťou. Vo všeobecnosti sú na dni silnej menštruácie vhodné nohavičky Flux, Modibodi alebo Snuggs označené tromi kvapkami. Samostatnou kapitolou vysokej absorpčnej schopnosti sú špeciálne nočné menštruačné nohavičky, ktoré sa vyznačujú predĺženou absorpčnou vrstvou. Nájdete ich napríklad v sortimente Love Luna, SaYu alebo Meracus Night. 

Na druhej strane, pre dni ľahkej a strednej menštruácie sú takmer všetky značky ponúkajúce nohavičky s nižším stupňom absorpcie pohodlnejšou alternatívou. Veľmi obľúbené sú Snuggs s jednou alebo dvoma kvapkami alebo všetky typy Love Luna, Selenacare alebo SaYu.

Najlepšie menštruačné nohavičky

Neviete sa rozhodnúť, ktoré menštruačné nohavičky si vybrať? Pripravili sme pre vás článok o najlepších menštruačných nohavičkách, v ktorom si môžete vybrať menštruačné nohavičky z nášho porovnania.

Podľa materiálu

Výber materiálu úzko súvisí aj so savosťou a pohodlím počas menštruácie. Menštruačné nohavičky sa zvyčajne vyrábajú najmä zo syntetických materiálov, ako je polyamid alebo nylon. Ak však hľadáte nohavičky z prírodných vlákien, môžete sa pozrieť na sortiment Modibodi, ktorý ponúka príjemnú tkaninu z bambusu s prímesou merino vlny. To platí aj pre nohavičky Love Luna. Ak vám nevyhovuje bavlna s prímesou elastanu z hľadiska priedušnosti, skvelou voľbou sú nohavičky Meracus, Love Lune, Selenacare alebo Flux.

Podľa strihu a dizajnu

Okrem materiálu zvážte aj strih a dizajn nohavíc. Na stránke nájdete nohavičky s s rôznym vysokým pásom. Ak dávate prednosť nízkemu pásu, hľadajte SaYu a Meracus v ponuke , zatiaľ čo stredný pás ponúkajú napríklad Love Lna, Snuggs alebo Selenacare. Ak chcete mať naozaj vysoký pás, pozrite si sortiment od značiek Love Luna, Bamboo a SaYu.

So strihom súvisí aj to, či si vyberiete klasické nohavičky alebo skôr vykrojené brazílske, ktoré sú po novom dostupné napríklad od značky Snuggs. Sú vhodné najmä na dni skutočne slabej menštruácie alebo ako bezpečnostná pomôcka pre menštruačný kalíšok či tampón. Brazílky však nie sú dobrou voľbou v dňoch silnej menštruácie.

Okrem tvaru nohavičiek zvážte aj ich celkový dizajn. Okrem farieb si môžeme vybrať aj varianty s čipkou , ktoré ponúkajú najmä značky Meracus, SaYu a Selenacare. Na druhej strane, veselé farebné kúsky nájdete napríklad v tínedžerskej edícii značky Snuggs alebo v značkách Meracus a SaYu.

Nebojte sa kombinovať!

Široký výber nás priamo nabáda kombinovať viac značiek, farieb a strihov. Hoci môže ísť o vyššiu investíciu, viac menštruačných nohavičiek sa z dlhodobého hľadiska určite oplatí. Ideálne je zaobstarať si nohavičky na silnejšiu menštruáciu alebo na noc a na slabšie dni alebo na koniec menštruácie.

Zaujíma vás, ako konkrétne fungujú menštruačné nohavičky? Prečítajte si náš článok.

Koľko menštruačných nohavičiek budem potrebovať?

Toto je asi najčastejšie kladená otázka pri kúpe menštruačných nohavičiek – koľko ich vlastne budem potrebovať? Dalo by sa povedať, že aspoň dve. Kým jedna schne, druhá je na nás. Oveľa praktickejšie je však mať aspoň štyri nohavičky – jedny na nosenie, jedny na pranie, jedny na sušenie a jedny do zásoby. Najmä v prípade silnejšej menštruácie si nevystačíte s len s dvoma nohavičkami.

Ako sa správne starať o menštruačné nohavičky?

Aby menštruačné nohavičky vydržali čo najdlhšie, je nevyhnutné sa o ne správne starať. V prvom rade by sme ich mali pred prvým použitím vyprať v práčke. Vo všeobecnosti tiež perieme spodky v tekutom pracom prostriedku bez zmäkčovadla pri teplote tridsať alebo štyridsať stupňov (v závislosti od materiálu a pokynov výrobcu). Nesušte menštruačné nohavičky v sušičke alebo na ohrievači, mohlo by dôjsť k poškodeniu absorpčnej vrstvy! Preto je potrebný čas sušenia najmenej osem hodín, v horúcich letných dňoch o niečo kratší.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *