RECENZIA: LaSaponaria 3v1 kontúrovací očný krém

Zatiaľ čo starostlivý výber odličovacieho prípravku, denného a nočného krému alebo pleťového séra nechá máloktorá žena na náhodu, na očný krém sa, žiaľ, často zabúda. Napriek tomu ide o oblasť s naozaj jemnou pokožkou, ktorá si bezpochyby zaslúži dvojnásobnú starostlivosť – aj keď nás ešte netrápia hlboké vrásky. V dnešnej recenzii sa teda pozrieme na kontúrovací očný krém od talianskej značky LaSaponaria.

O značke LaSaponaria

LaSaponaria nie je globálna značka, ale kozmetické laboratórium, ktoré pred desiatimi rokmi založil mladý taliansky pár. Jednoducho povedali, že chcú vytvoriť skutočne prírodnú kozmetiku inšpirovanú poctivou remeselnou prácou a plnú prírodných zložiek. Skutočnosť, že ide o originálny srdcový projekt, sa odráža v LaSaponariovom prístupe k celému procesu výroby. Spoločnosť podporuje nielen malých poľnohospodárov, ale aj množstvo sociálnych a fair trade projektov. Veľkým bonusom sú aj ekologické obaly a výrobky netestované na zvieratách.

Balenie krému

Obal krému je prvá vec, ktorá ma zaujala – v záplave sterilne vyzerajúcich krémov je modrá škatuľka s nezameniteľným dizajnom očí ako stvorená. Vnútri je rovnako očarujúce balenie krému, 15 mililitrová tuba. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať malý, vedzte, že vám vydrží naozaj dlho.

Trápia vás kruhy pod očami? Vyskúšajte teda laSaponaria 3v1, ktorý vyhral porovnanie najlepších krémov na kruhy pod očami.

Zloženie kontúrovacieho krému na oči

Skôr ako sa pozrieme na samotný krém, pozrime sa na jeho zložky. Keďže zoznam je naozaj dlhý, zameriam sa na najdôležitejšie zložky, ktoré pomáhajú jasnejší pohľad. Patrí medzi ne najmä kyselina hyalurónová, ktorá sa vyznačuje schopnosťou viazať vodu. Vďaka tomu sa pokožke v očnom okolí vráti napnutý a mladistvý vzhľad.

 Najmä v prípade, že ste mali bezsennú noc, oceníte kofeín, ktorý obsahuje. Pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a zároveň zvyšuje prekrvenie pokožky, čím ju spevňuje a rozjasňuje. S jemnými vráskami si poradí fytokomplex jazmínu a hlohu, ktorý je zároveň skvelým bojovníkom proti tmavým kruhom pod očami. Okrem toho by sme v zložení našli napríklad výživný arganový olej, bentonit alebo upokojujúcu villonskú a damašskú ružu.

Ako naznačuje komplexné zloženie, v kréme by sme okrem prírodných extraktov našli aj ďalšie látky. Patrí medzi ne napríklad glycerol, ktorý je bežnou zložkou krémov, alebo napríklad prírodná konzervačná látka benzylalkohol – čo pravdepodobne nepoteší tých, ktorí sa snažia vyhnúť obsahu alkoholu v kozmetike . A v neposlednom rade parfumácia; hoci je krém parfumovaný, ide o 100 % prírodnú zložku, a preto je vhodný pre ľudí s citlivejšou pokožkou alebo ekzémami.

Pre koho je krém vhodný

Ako naznačuje zloženie, krému sa nemusia báť ani ľudia s citlivejšou pokožkou, ale vždy je vhodné vopred skontrolovať zloženie alergie. Z dôvodu nízky obsah retinolu nemusí byť vhodný pre ľudí trpiacich fotosenzitivitou, ale ja osobne som nezaznamenala žiadne zvýšenie citlivosti pokožky na slnko.

Pokiaľ ide o vekovú skupinu, tento krém je vhodný naozaj pre každého. Zatiaľ čo ženy do tridsiatky ocenia jeho schopnosť poradiť si s tmavými kruhmi pod očami , ženy po tridsiatke ocenia jeho obsah retinolu a kyseliny hyalurónovej, ktorá pomáha bojovať proti vráskam okolo očí. 

Moje hodnotenie

Na záver sa v krátkosti zmienim o textúre krému, ktorá je pre mňa osobne pri výbere krému veľmi dôležitá. Krém sa môže pochváliť naozaj príjemnou konzistenciou, ktorá je „tak akurát“, t. j. nesteká, ale zároveň sa perfektne rozotiera.  V neposlednom rade musím oceniť aj praktický aplikátor, vďaka ktorému sa krém perfektne dávkuje a vydrží naozaj dlho. 

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *