|

RECENZIA: BrainMax Sleep Faster

Keď sa objavia ťažkosti so spánkom, mnohí z nás siahnu po tabletke na spanie alebo v najlepšom prípade po prírodnej alternatíve vo forme doplnku stravy. Keďže však spánok je veľmi zložitý proces a jeho narušenie môže mať rôzne príčiny, nájsť ten správny doplnok stravy je zvyčajne beh na dlhú trať. Preto nás na prvý pohľad zaujal doplnok stravy Sleep Faster od obľúbenej značky BrainMax. Stránka obsahuje šesť účinných látok. Aké sú a či naozaj pomáhajú pri nespavosti, na to sa pozrieme v dnešnom prehľade .

Deklarované účinky

Podľa výrobcu by obsiahnuté látky mali prispieť nielen k rýchlejšiemu zaspávaniu, ale predovšetkým ku kvalitnejšiemu spánku. Je to najmä vďaka dostatočne dlhej fáze REM, t. j. najhlbšej fáze spánku. Z tohto dôvodu obsahuje Sleep Faster látky, ktoré zlepšujú celkovú kvalitu spánku, ale tiež pomáhajú proti stresu, úzkosti a napätiu, upokojujú telo a podporujú regeneráciu. Zároveň sa podieľa na produkcii neurotransmiterov, ktoré tiež súvisia so spánkom a duševným stavom.

Rýchlejší spánok Recenzie

Zloženie výrobku

Hlavným cieľom pri vývoji tohto výživového doplnku bolo porovnať cirkadiánne rytmy, skrátiť čas zaspávania, prehĺbiť fázu REM spánku a zlepšiť celkový psychický stav. Na preto v zložení nájdeme šesť účinných látok, a to magnézium taurát (horčík), L-theanín, koreň valeriány, inozitol, glycín a šťavu z čerešne. A aké sú ich účinky?

Tablety na spanie bez lekárskeho predpisu

Produkt BrainMax Sleep Faster sa umiestnil v rebríčku TOP 3 tabletiek na spanie bez predpisu, prečítajte si náš článok a zistite, ktoré doplnky na spanie odporúčame z vlastnej skúsenosti.

Taurát horečnatý

Taurát horečnatý je látka, ktorá sa v tele ľahko rozkladá na taurín a horčík. Horčík je jedným z minerálov, ktoré väčšine populácie výrazne chýbajú tela. Nedostatok horčíka je preto jednou z častých príčin ťažkostí so spánkom. Dvojnásobne to platí pre športovcov alebo manuálne pracujúcich, u ktorých sa denná spotreba horčíka zvyšuje až o 20 %. Pri pravidelnom večernom dopĺňaní môžeme dosiahnuť lepší spánok vďaka jeho vplyvu na prenos nervových signálov, jeho upokojujúcim účinkom, aktivácii upokojujúceho systému parasympatiku alebo zníženiu vplyvu extrémneho stresu na náš organizmus.

L-Theanin

L-theanín je jednou z látok , ktoré sa nachádzajú napríklad v čajových lístkoch . Z hľadiska spánku je dôležitý predovšetkým tým, že podporuje tvorbu mozgových vĺn alfa, ktoré sú spojené so stavom uvoľnenia a relaxácie. Zároveň však nie je sedatívom a jeho používanie nie je sprevádzané vedľajšími účinkami. 

Koreň valeriány lekárskej

Obsiahnutý valerián, resp. jeho koreň, tiež prispieva k upokojeniu nervov. Je známy svojou schopnosťou podporovať rýchle zaspávanie a navodzovať hlboký spánok. Opäť stojí za zmienku, že nemá žiadne narkotické účinky, vďaka čomu nezasahuje do prirodzeného spánkového cyklu a jeho fáz. Často sa odporúča ľuďom, ktorí prestali užívať lieky proti nespavosti. Okrem iného tiež upokojuje podráždené nervy a pomáha uvoľňovať svalové napätie.

Inozitol

Inozitol je látka, ktorá patrí do skupiny vitamínov B. Je absolútne nevyhnutný pre produkciu serotonínu, ktorý úzko súvisí s psychickou pohodou a dobrou náladou. Okrem toho ide o tzv. prekurzor spánkového hormónu melatonínu, ktorý je zodpovedný za prechod do hlbokého spánku.

Glycín

Aminokyselina glycín je najrozšírenejšou aminokyselinou v ľudskom tele, a preto vás asi neprekvapí, že hrá veľmi dôležitú úlohu aj v spánku. Podobne ako vyššie uvedené látky, pravidelná suplementácia prispieva k uvoľnenie vnútorného napätia, upokojenie organizmu a celkovo lepší a kvalitnejší spánok.

Šťava z čerešní

Čerešňa je dôležitá v kontexte spánku, najmä z hľadiska obsahu cenných minerálov a melatonínu. Vďaka tomu pomáha zaspávať a podporuje celkovú kvalitu spánku bez toho, aby narušil vlastnú produkciu melatonínu v našom tele. Z tohto dôvodu je obľúbeným doplnkom stravy pre osoby trpiace nespavosťou. 

Dávkovanie 

Produkt je dostupný na vo forme prášku, ktorý sa dávkuje pomocou odmerky – jedna zarovnaná odmerka sa rovná jednej odporúčanej dennej dávke. Na dodáme telu jednu odmerku účinných látok, ktoré by sme inak museli prijať v šiestich rôznych formách. Ušetríte tak nielen čas, ale aj peniaze za nákup jednotlivých doplnkov. 

Naše hodnotenie

Ak ste už vyskúšali rôzne produkty na lepší spánok, ale bez väčšieho efektu, tento produkt by vám mohol konečne pomôcť.. Vďaka rôznorodému množstvu účinných látok sa zameriava na širokú škálu príčin nespavosti.  Oceníte ho však najmä v prípade, že nemôžete zaspať v dôsledku zvýšeného stresu a napätia. Okrem toho sa ukázalo, že na rozdiel od niektorých liekov na spanie zvyšuje intenzitu hlbokého spánku, čo prispieva k väčšiemu pocitu odpočinku po prebudení.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *