RECENZIA: Sérum proti vypadávaniu vlasov s chinínom Klorane

Hoci ma vypadávanie vlasov nijako zvlášť netrápi, už niekoľko rokov sa snažím vyhýbať nožniciam a pestovať si dlhé vlasy. To si však vyžaduje nielen poriadnu dávku trpezlivosti, ale aj náležitú starostlivosť. A hoci som vyskúšala množstvo produktov, jedna položka zostala na mojom zozname nezaškrtnutá – chinín. Takže keď som narazila na značku Klorane, ktorá má celý chinínový sortiment, dlho som neváhala a siahla som po vlasovom sére. V dnešnej recenzii sa s vami podelím o svoje dojmy.

Moje skúsenosti so sérom Klorane

Vzhľadom na skutočnosť, že ide o prírodný produkt, musíte byť trpezliví. Keďže však fľaša obsahuje trojmesačnú kôru, dlhodobé používanie nie je problém. Bežne je sérum na vlasy Klorane dostupné v lekárňach   za cenu okolo tisícky, takže mesiac používania vyjde na príjemných 300 Kč. 

Prekvapivo som videl prvé výsledky po prvom použití. Nešlo o rast vlasov alebo okamžité zastavenie ich vypadávania, ale skôr o ich posilnenie, možno vďaka minerálom a vitamínom, ktoré obsahuje. Zároveň musím povedať, že napriek tomu, že ide o sérum bez oplachovania, nezaťažuje vlasy a nezlepuje ich. Vôňa sa mi nezdala veľmi príjemná, ale to je veľmi individuálne.Prvý účinok na vypadávanie a rast vlasov možno pozorovať približne po mesiaci. Sám som si všimol najmä menej vlasov na hrebeni pri česaní. Účinok na rast vlasov sa prejavuje najmä množstvom nových vlasov. Ak hľadáte spôsob, ako posilniť vlasy a dosiahnuť, aby boli silnejšie, určite odporúčam toto sérum. Pokiaľ ide o dĺžku, nie som si príliš istý, či sa urýchli rast, ale na druhej strane menšie vypadávanie vlasov znamená aj dlhší životný cyklus vlasov, a teda aj väčšiu dĺžku.

Klorane sérum Recenzie
  • Balenie obsahuje 100 ml
  • 98% prírodných zložiek, 0% silikónov
  • posilňuje vlasové depozity

Prečo som sa rozhodol vyskúšať sérum Klorane?

Možno sa pýtate, či som tá správna osoba na testovanie séra proti vypadávaniu vlasov – mám ešte len tridsať rokov, neobávam sa hormonálnej nerovnováhy ani dedičnosti v podobe vypadávania vlasov v mojej rodine. Bohužiaľ, patrím medzi ženy, ktoré si rady upravujú vlasy. To so sebou bohužiaľ prináša vyššiu náchylnosť na poškodenie a tiež vyššiu záťaž na pokožku hlavy. Výsledkom je nielen lámavosť vlasov, ale aj ich výraznejšie vypadávanie. Keď k tomu pridám snahu nechať si narásť naozaj dlhé vlasy, nemôžem sa dostať na výsledok. 

Pre koho je chinínové sérum vhodné?

Či už sa podobne ako ja snažíte vypestovať hrivu do dĺžky pása, alebo vám vlasy začali viac vypadávať v dôsledku hormonálnych zmien alebo veku, chinínové sérum by mohlo byť kľúčom k riešeniu . Vďaka svojmu komplexnému zloženiu, ktorému sa podrobnejšie venujem neskôr v recenzii , pomáha nielen   zmierniť vypadávanie vlasov, ale vďaka obsahu kofeínu aj urýchľuje ich rast. 

Tip na článok

Trápi vás vypadávanie vlasov? Potom si prečítajte naše porovnanie najlepších vitamínov na vlasy a zistite, ktoré produkty odporúčame proti vypadávaniu vlasov.

Zároveň si dovolím tvrdiť, že vďaka obsahu mnohých vitamínov, ktoré aplikujete na pokožku hlavy spolu so sérom, vám pomôže aj v prípade, že vás trápia problémy v tejto oblasti. Na druhej strane by som bola opatrná , ak máte alergiu na niektorú zo zložiek alebo ak nemáte veľmi dobré skúsenosti s vlasovými sérami . Hoci ide o naozaj užitočných pomocníkov s výrazným účinkom, pre veľmi citlivú pleť môžu byť séra jednoducho príliš silné, preto je lepšie zostať pri šampónoch (ktoré mimochodom nájdete aj v rade Klorane quinine). 

Zloženie výrobku a účinné látky

Keď som sa pozrela na zloženie, v prvom rade ma zaujalo, čo v ňom nie je – živočíšne zložky (takže sérum môžete bez obáv používať, aj keď ste vegánka alebo sa snažíte kupovať kozmetiku bez krutosti atď.) a silikóny, ktorým sa vo vlasovej kozmetike z mnohých dôvodov snažím vyhýbať. Sérum je z 98 % prírodného pôvodu, ale ani medzi „chemickými“ zložkami nie je nič vyložene zlé alebo škodlivé. Príkladom je benzoan sodný alebo sorban draselný, synteticky vyrobené, ale prijateľné konzervačné látky.

Zloženie séra Klorane
Zloženie Klorane Hair Loss Serum

Ale teraz k ingredienciám, ktoré ma veľmi potešili. Ide predovšetkým o chinínový prípravok, preto asi neprekvapí, že hlavnou účinnou látkou je chinín. Vlasom prospievajú najmä jeho stimulačné účinky, vďaka ktorým spomaľuje vypadávanie vlasov. Podobnú funkciu má aj kofeín. Na druhej strane, rýchlejšiemu rastu a aktivácii fázy rastu vlasov napomáha alpská smotana a množstvo vitamínov a minerálov, napríklad vitamín B a mangán

Balenie a aplikácia vlasového séra

Keďže ide o sérum, ktoré sa musí aplikovať priamo na pokožku hlavy, musím dať plusové body za praktický aplikátor, ktorý je súčasťou fľaštičky. Nemusíte sa teda obávať, že sa pri aplikácii zašpiníte alebo že sérum omylom nanesiete nielen na pokožku, ale aj do dĺžok vlasov, kde nemá prakticky žiadne využitie. Musím oceniť aj to, že na webovej stránke výrobcu nájdete pekne spracované informačné video o správnej aplikácii (ktorá je však pomerne jednoduchá a bezproblémová aj bez neho). 

Čo sa týka obsahu fľaše, vo vnútri fľaše nájdete celkom 100 mililitrov tekutiny. Hoci sa to môže zdať ako malé množstvo, pri dodržaní dávkovania (10 stlačení denne, trikrát týždenne) fľaštička vystačí na trojmesačnú liečbu.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *