Recenzia: Kolagén NaturalProtein, ktorý sa vám bude páčiť

Asi niet pochýb o tom, že väčšinu potrebných živín by sme mali získať z pestrej stravy. Nie vždy sa nám však darí dodržiavať zdravú stravu tak, ako by sme chceli, preto nám nezostáva nič iné, ako siahnuť po doplnkoch stravy. Doplnkom, ktorý by mali zvážiť nielen aktívni ľudia a športovci, ale prakticky všetci, ktorí už oslávili dvadsiate piate narodeniny, je kolagén.

Hoci sa v posledných rokoch na trhu objavilo nespočetné množstvo značiek a výrobcov, ich kolagény majú jedno spoločné – zvláštnu chuť morských rýb, často sprevádzanú umelou príchuťou s chemickým chvostom. Ak ste pripravení vzdať sa po experimentovaní s kolagénmi, mám pre vás tip na značku kolagénu, ktorý si zamilujete po prvom ochutnaní. V dnešnej recenzii sa s vami podelím o svoje dojmy z kolagénu NaturalProtein. A už teraz vám môžem povedať, že aspoň z chuťového hľadiska boli naozaj pozitívne. Poďme na to!

Samotné užívanie je skutočne jednoduché. Keďže je kolagén vo forme prášku, stačí dennú dávku odmerať pomocou krásnej drevenej odmerky, ktorá je súčasťou balenia (a za ktorú dávam ďalšie plusové body). Jedno balenie obsahuje celkom 300 gramov prípravku , a pri užívaní stredne veľkej dávky (12 g, teda dve zarovnané odmerky) vám tak vydrží plus mínus na jednu mesačnú kôru.

Výhody prečo ÁNO

 • Balenie obsahuje 300 g
 • Pozitívne hodnotenia používateľov
 • Rôzne príchute

Nevýhody prečo NIE

 • Pravdepodobne nič.

Prečo piť kolagén od NaturalProtein?

Dôvodom číslo jeden, prečo sa kolagén NaturalProtein stal po prvom ochutnaní mojím absolútnym favoritom, je jeho čisté zloženie. Ak máte rovnako ako ja skúsenosti s ochutenými kolagénmi, asi vám nemusím hovoriť o chemickej pachuti, ktorá je pre ne typická. S kolagénom NaturalProtein sa toho však nemusíte obávať.

Kolagén Naturalprotein 6

Za jemnou prírodnou chuťou tohto kolagénu nie je žiadna raketová veda – značka jednoducho stavila na tie najprirodzenejšie zložky. Okrem hovädzieho a morského (rybieho) kolagénu obsahuje doplnok stravy aj skutočné lyofilizované ovocie. Nemusíte sa ho obávať ani vtedy, ak sa vyhýbate bielemu cukru, ktorým sú ochutené kolagény bohužiaľ často naplnené. Kolagén NaturalProtein je ochutený stéviou, 100 % prírodným sladidlom.

Okrem čistého a prírodného zloženia a nečakane prirodzenej chuti však musím vyzdvihnúť aj ďalšie obsiahnuté zložky. Hoci vitamín C obsiahnutý v tomto výrobku je zaručenou klasikou aj iných značiek kolagénu (pretože pomáha zvyšovať prirodzenú produkciu kolagénu v našom tele), zaujal ma najmä obsah kyseliny hyalurónovej. Doteraz som ho používala len ako súčasť svojej starostlivosti o pleť a netušila som, že jeho konzumácia môže mať celý rad priaznivých účinkov. 

Naturalprotein Kolagén Čo obsahuje
Zdroj: NaturalProtein

Ako som však zistila pri rýchlom vyhľadávaní na internete, kyselina hyalurónová má najväčší hydratačný účinok na pokožku pri vnútornom používaní. Spolu s kolagénom a vitamínom C tvoria skutočne účinné trio v boji proti vráskam alebo lámavým nechtom a vlasom.

Kto bude mať z kolagénu najväčší úžitok?

Ešte pred niekoľkými rokmi som kolagén považoval za doplnok stravy, ktorý by som odporúčal skôr svojim (starým) rodičom ako sebe a svojim rovesníkom. Opak je však pravdou – pravidelné užívanie kolagénu prospeje každému. Hoci si ho naše telo dokáže produkovať samo, okolo 25. roku života sa jeho prirodzená produkcia začína prudko znižovať. A keďže moje 25. narodeniny sú za rohom, neváhala som ich využiť. Odmenou sú mi pevnejšie nechty a vlasy alebo pekne hydratovaná pokožka.

Prečo užívať kolagén
Zdroj: NaturalProtein

Doplnenie kolagénu by som však neodporúčal len z hľadiska veku. Svoje miesto by mal mať najmä v strave športovcov a všeobecne aktívnych ľudí, ktorí sú vystavení vyššiemu riziku mechanického poškodenia kĺbov. Môže sa používať v prípade problémov aj ako prevencia poranení kĺbov a pohybového aparátu. A ak chcete rovnako ako ja dosiahnuť čo najlepšie výsledky v posilňovni, oceníte kolagén aj pre jeho pozitívny vplyv na rozvoj a budovanie svalov. 

Aké sú príchute kolagénu NaturalProtein?

Kolagény Príchute Naturalprotein
Príchute kolagénov od NaturalProtein.

Ako milovník sladkého tropického ovocia som bez dlhého rozmýšľania siahol po príchuti mango. NaturalProtein však vo svojom sortimente ponúka tri ďalšie príchute, ktoré ocenia skôr konzervatívni fajnšmekri. Môžete si vybrať medzi jahodovou, malinovou a kakaovou. Aj v prípade týchto príchutí (malina a jahoda) kolagén obsahuje lyofilizované ovocie, takže si môžete vychutnať prirodzenú chuť bez chemickej pachuti.

Ako používať kolagén?

Ako to už pri doplnkoch stravy býva, je potrebné dodržiavať odporúčanú dennú dávku, ktorá sa v prípade kolagénu NaturalProtein pohybuje medzi 5 a 15 miligramami výrobku. Aj keď vás lahodná chuť ovocia láka k častejšiemu používaniu, neprekračujte hornú hranicu, pretože môžete pocítiť nepríjemné žalúdočné ťažkosti. 

Môj tip

Kolagén sa môže pridávať do rôznych nápojov, jogurtov a dokonca si z neho môžete pripraviť smoothie. Nezáleží na tom, ako kolagén pripravíte. Ja ho pijem len rozmiešaný v odtučnenej vode. Týmto spôsobom podporujem pitný režim a zároveň dopĺňam kolagén.

Samotné použitie je naozaj jednoduché. Keďže kolagén je vo forme prášku, jednoducho si odmeriate dennú dávku pomocou krásnej drevenej odmerky, ktorá je súčasťou balenia (za čo dávam ďalšie plusové body). Jedno balenie obsahuje celkovo 300 gramov výrobku a pri užívaní stredne veľkej dávky (12 g, t. j. dve zarovnané odmerky) vám vydrží plus mínus jeden mesiac liečby. 

Čo sa týka skutočného obsahu kolagénu v jednej dávke (2 odmerky), obsahuje 4000 miligramov hovädzieho kolagénu a 3000 miligramov rybieho kolagénu. Celkovo dodáme telu 7200 miligramov čistého kolagénu v jednej dávke. Keďže oficiálne údaje o odporúčanej dennej dávke kolagénu sa pohybujú v rozmedzí od 3 000 do 10 000 miligramov, jedna dávka je pomerne blízko hornej hranice DDD. 

Ako sa pripravuje kolagén?

Rovnako ako pri iných značkách kolagénu stačí prášok rozmiešať v tekutine. Osobne odporúčam skôr vlažné nápoje, či už siahnete po mlieku, vode alebo ovocnej šťave. Bohužiaľ, v studenej tekutine sa trochu zrazí a je potrebné ho naozaj opatrne premiešať, prípadne použiť šejker alebo mixér. A keďže tento kolagén obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, ktorá na seba viaže vodu, odporúčam ho zapiť veľkým pohárom vody, aby ste predišli dehydratácii. 

Čo je NaturalProtein?

Ak ste fanúšikom českých značiek, ktoré si zakladajú na prírodných zložkách, v sortimente NaturalProtein si určite nájdete svojho favorita. Hoci značka začínala predajom proteínov, dnes je ponuka v e-shope naozaj pestrá. Medzi bonusy patria ekologické obalové materiály, naozaj krásny dizajn a ručne vyrobené drevené odmerky, ktoré dostanete ku každému proteínu alebo kolagénu. 

Prečo je kolagén pre telo dôležitý?

Dôvody, prečo by ste mali do svojho jedálnička zaradiť dostatok kolagénu, som už uviedol v úvode dnešného prehľadu. Treba však tiež poznamenať, že ide o základný stavebný prvok, bez ktorého by toho v našom tele veľa nefungovalo. Dostatočný príjem kolagénu je teda dôležitý napríklad z hľadiska:

 • zdravie pohybového aparátu (svaly, kĺby, chrupavky, šľachy…)
 • spomalenie procesu starnutia (prvé a hlboké vrásky)
 • posilnenie imunity 
 • zdravie vlasov a nechtov
 • správne trávenie
 • kardiovaskulárne zdravie
 • budovanie svalov a spaľovanie tukov

Záver

Ak uvažujete o zaradení kolagénu do svojho jedálnička, môžem vám vrelo odporučiť českú značku NaturalProtein. Oceniť treba nielen prírodné ingrediencie a štýlové balenie s drevenou odmerkou, ale predovšetkým výbornú chuť, ktorá je u kolagénov bohužiaľ stále tak trochu výnimkou – verím, že po prvom ochutnaní budete so mnou súhlasiť!

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *