RECENZIA: Menštruačný pohár Merula Cup

Pri testovaní menštruačných kalíškov som sa nemohla ubrániť dojmu, že až na malé detaily sa jednotlivé značky od seba príliš nelíšia. Potom som však narazila na menštruačný kalíšok Merula – od klasických kalíškov značiek ako LadyCup alebo Gaia Cup sa líši nielen pestrými farbami a dizajnom z nepriehľadného silikónu, ale predovšetkým svojím netypickým tvarom.  O tom, či tento netradičný prístup funguje alebo nie, sa s vami podelím na v dnešnej recenzii.

Na začiatok treba povedať, že hoci pohárik Merula Cup na prvý pohľad vyzerá, akoby nepatril do „rodiny“ klasických menštruačných kalíškov, má všetky ich výhody. Patrí medzi ne predovšetkým ekológia, najmä pri výmene tampónov alebo vložiek.

Výhody prečo ÁNO

  • Guľovitý tvar
  • Pre slabú a silnú menštruáciu

Nevýhody prečo NIE

  • Tvrdší materiál

Čím sa pohár Merula Cup líši od iných značiek?

Na začiatok treba povedať, že hoci Merula Cup na prvý pohľad vyzerá, akoby nepatril do „rodiny“ klasických menštruačných kalíškov, má všetky ich výhody. Medzi ne patrí najmä ekológia, najmä v prípade výmeny tampónov alebo vložiek za ňu. 

Autori tejto nemeckej značky sa zároveň nebáli vystúpiť z radu a vyvinuli šálku, ktorá sa od ostatných líši nielen veselými farbami, ale aj okrúhlym tvarom, väčším objemom a netypickou rebríkovou stopkou.

Hlavné výhody menštruačného kalíška Merula Cup

Atypický dizajn však nie je len na ozdobu. Výrobcovia pohárika sa zameriavajú predovšetkým na ženy s nízkym krčkom maternice, pre ktoré môže byť nosenie tradičného menštruačného pohárika nepohodlné a bolestivé. Môžete ho však nosiť, ak váš krčok maternice nie je vyššie, alebo ak je vyššie. 

Práve pri vyššom krčku maternice sa môže stať, že nebudeme môcť pohodlne odstrániť klasický košíček s krátkou stopkou.. Na sa v tej chvíli objaví zvláštny driek, ktorý je nielen dlhý, ale má aj tvar rebríka, takže sa dá ľahko uchopiť.  V prípade potreby však môžete stonku jednoducho odrezať.

Tvar a veľkosť pohára

Ak sa obávate veľkého objemu , môžem vás hneď ubezpečiť (na základe mojich skúseností s menšími veľkosťami ), že vďaka konštrukcii z mäkkého silikónu pohár nijako netlačí. Naopak, tvar je navrhnutý tak, aby sa šálka pri vkladaní ľahko preliačila. Na vytvorenie potrebného podtlaku je však dôležité, aby sa horný okraj po vložení otvoril, inak môže dôjsť k úniku .

Hlavnou výhodou (pre niekoho však možno nevýhodou) je naozaj veľký objem. Zatiaľ čo menšia veľkosť, t. j. štandardný kalíšok Merula Cup, má objem 38 ml, môžete si zaobstarať aj veľkosť XL. Tá má objem celých 50 ml, takže je vhodná najmä pre ženy s naozaj silnou menštruáciou. 

Pre koho je pohár Merula určený?

Menštruačný kalíšok Merula Cup by som odporučila najmä ženám, ktoré majú silnú menštruáciu alebo nižší či vyšší krčok maternice. Zároveň môže byť vďaka svojmu špeciálnemu tvaru riešením pre ženy, ktorým menštruačný kalíšok bežného tvaru preteká alebo majú problémy s odstránením klasickou stopkou. Na druhej strane však nemusí byť úplne vhodný pre „začiatočníkov“, ktorí ešte nemajú skúsenosti so zavádzaním kalíška a môže ich odradiť väčšia veľkosť.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *