Ako často meniť posteľnú bielizeň?

Patríte medzi tých, ktorí si raz za mesiac menia posteľnú bielizeň? Potom vedzte, že to nestačí. Podľa odborníkov je ideálny cyklus výmeny posteľnej bielizne maximálne raz za dva týždne. V niektorých prípadoch sa dokonca odporúča meniť spodnú bielizeň každý týždeň.

Články o posteľnej bielizni

  1. Ako si vybrať najkvalitnejšiu posteľnú bielizeň
  2. Ako vyvetrať posteľnú bielizeň
  3. Ako často meniť posteľnú bielizeň
  4. Musím prať nové prestieradlá?

Kedy mám raz týždenne meniť posteľnú bielizeň?

Možno sa vám to zdá prehnané, ale v niektorých prípadoch má týždenný cyklus výmeny posteľnej bielizne zmysel.

V čistých obliečkach sa vám bude lepšie spať

V posteli spí alergik

Základom pokojného spánku je najmenej dráždivá posteľ. Častá výmena posteľnej bielizne zabráni množeniu roztočov. Pomáha tiež vetranie posteľnej bielizne na čerstvom vzduchu, roztoče nemajú rady mráz, ani príliš veľa tepla a svetla.

Nadmerné potenie

Pot a vlhká posteľ sú pozvánkou pre baktérie a plesne. Ak sa nadmerne potíte, aspoň raz týždenne si vymeňte posteľnú bielizeň. Okrem toho používajte posteľnú bielizeň z prírodných materiálov, napr. vyrobené zo 100 % bavlny, ktorá veľmi dobre absorbuje pot.

Keď je chorý

Ochorenie je zvyčajne spojené so zvýšeným potením, preto by sa posteľná bielizeň mala meniť raz týždenne. Používajte posteľnú bielizeň z prírodnej bavlny svetlých farieb, ktorú môžete prať pri vyššej teplote (aspoň 60 °C) alebo dokonca v cykle na 90 °C. Vyššie teploty zbavia vaše dieťa vírusov a baktérií, ktoré sa môžu usadiť v posteľnej bielizni, ktorou ho prikrývate.

V lete

V lete sa tiež viac potíme, najmä ak máme teplé prikrývky alebo spíme v miestnostiach s nedostatočným vetraním. Zabudnite na mikrovlákno a obliekajte si prikrývku z prírodnej bavlny, ktorá sa vyznačuje vynikajúcou savosťou. V horúcom lete má zmysel meniť obliečky raz týždenne!

Domáce zvieratá spia s vami v posteli

Ak máte psa alebo mačku, ktorá je zvyknutá tráviť čas s vami v posteli, mali by ste meniť obliečky častejšie ako zvyčajne. Odborníci odporúčajú, aby domácnosti s domácimi zvieratami menili podstielku v týždenných intervaloch.

Zhrnutie

Odborníci odporúčajú: Vymeňte si obliečky každých 14 dní, rýchlo si zvyknete na pocit voňavej postele a hladkých obliečok bez žmolkov.

V niektorých prípadoch je vhodné zvážiť výmenu posteľnej bielizne v týždenných intervaloch. Verte mi, že úsilie vynaložené na výmenu posteľnej bielizne sa vám vyplatí. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *