RECENZIA: Pre lepší spánok CzechVirus L-tryptofán a koreň valeriány

Pokiaľ ide o doplnky stravy na lepší spánok, vyskúšal som už všetko. CBD, horčík, melatonín… Hoci tieto látky nepochybne patria medzi evergreeny, ktoré zvyčajne naozaj fungujú, niekedy stačí na nespavosť a duševnú nepohodu ísť trochu jemnejšie. Spoločnosť Czech Virus zvolila podobný prístup a vyvinula produkt, ktorý kombinuje valeriánu, aminokyselinu L-tryptofán a vitamín B. O svoj dojem z výsledku sa s vami podelím v dnešnej recenzii.

Moje hodnotenie a recenzie produktu CzechVirus L-tryptofán a valeriánsky koreň

Czechvirus Valerin

Zľavový kód pre nákup : HS7

Teraz však k tomu najdôležitejšiemu – k samotnému hodnoteniu. Ak už máte s valeriánou nejaké skúsenosti, priaznivé účinky na spánok vás možno príliš neprekvapia. Osobne musím povedať, že kombinácia s aminokyselinou L-tryptofánom a vitamínom B6 funguje skvele. Aj keď samozrejme nemôžete očakávať rovnaké výsledky ako pri užívaní tabletiek na spanie, kvalita spánku a celkové zníženie stresu je naozaj viditeľné. Celkom prekvapivo treba spomenúť aj zmiernenie výkyvov nálad, čo ženy počas PMS ocenia asi najviac.

Zároveň by som však dodal, že obsiahnuté aminokyseliny nemusia vyhovovať tráveniu každého človeka, najmä ak kapsuly užívate nalačno. V prípade, že máte podobné problémy, môžem vám odporučiť, aby ste jedli s plným žalúdkom, napríklad hneď po večeri.

Výhody, prečo ÁNO

 • prírodné zloženie
 • voľne predajné
 • jednoduché používanie
 • nízka cena
 • priaznivý vplyv na spánok a psychiku

Nevýhody, prečo NIE

O českom víruse

Hneď na začiatku priznávam, že tento doplnok stravy nie je moje prvé stretnutie s českým vírusom. Nielenže z času na čas navštevujem ich naozaj štýlovú posilňovňu na okraji Brna, ale tiež som mal to potešenie používať mnohé z ich športových doplnkov. Sami ich vyvíjajú už niekoľko rokov, čo znamená, že majú celý rad produktov, ktoré jednoducho nemôžete získať od žiadnej inej značky. To je aj prípad produktu, ktorý vám predstavím v dnešnej recenzii.

Účinné zložky výrobku

Účinné látky sú pravdepodobne jasné už zo samotného názvu, t. j. aminokyselina L-tryptofán a koreň valeriány. Okrem týchto látok obsahujú kapsuly aj stopové množstvo vitamínu B6.

Práve kombinácia týchto troch látok je veľmi dôležitá. Aj keď samozrejme môžete siahnuť po doplnkoch stravy, ktoré obsahujú len jeden z nich, spoločne majú tzv. podporný účinok, kedy sa ich účinky navzájom posilňujú. To znamená výraznejší vplyv na psychickú pohodu aj kvalitu spánku. Zatiaľ čo L-tryptofán pomáha upokojiť nervový systém, koreň valeriány pomáha zmierniť stres a podporiť lepší spánok. Úlohu zohráva aj vitamín B6, ktorý sa podieľa na premene L-tryptofánu na melatonín. Z tohto dôvodu sa často odporúča ako prirodzenejšia alternatíva k syntetickému melatonínu.

Deklarované účinky

Ako je pravdepodobne zrejmé z vyššie uvedených účinných látok, medzi hlavné účinky podľa výrobcu patria:

 • Bezproblémové zaspávanie,
 • Kvalitnejší spánok,
 • Upokojte nervy,
 • Úľava od stresu,
 • Normálne trávenie,
 • Podpora srdca,
 • Zmiernite príznaky PMS.

Ako dávkovať

Produkt je dostupný vo forme kapsúl. Mali by sme užívať dve kapsuly denne, ale v prípade miernejších ťažkostí sa nebojte začať len s jednou. Kapsuly zapíjajte vodou, ako ste zvyknutí pri užívaní iných výživových doplnkov. Ešte by som dodal, že je to produkt na lepší spánok, a preto je ideálne konzumovať ho hodinu alebo dve pred spaním. Vyhnite sa jeho užívaniu počas dňa (najmä pred vedením vozidla a podobnými činnosťami, ktoré si vyžadujú maximálnu bdelosť a sústredenie), pretože môže vyvolať ospalosť.

Cena a veľkosť balenia

Ak vás už nebaví míňať stovky či tisíce korún mesačne na výživové doplnky pre lepší spánok, v tomto prípade vás určite poteším cenovkou. Za balenie obsahujúce 90 kapsúl (45 dávok) v súčasnosti zaplatíte 323 Kč. Avšak za predpokladu, že si produkt zakúpite na oficiálnom e-shope Czech Virus, kde v košíku zadáte zľavový kód HS7 so zľavou 7 %. Nájdete ho aj v iných obchodoch so športovou výživou, ale cena sa môže výrazne líšiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *