RECENZIA: Vyhladzujúce nočné sérum Lobey

Ak vás trápi suchá pleť alebo prvé vrásky, asi sa zhodneme na tom, že nájsť skutočne účinný nočný krém môže byť naozaj náročné. Niektoré krémy sa síce pýšia zložením plným účinných látok, ale mnohé z nich zanechávajú na pokožke nepríjemný film alebo obsahujú zbytočné chemikálie a konzervačné látky. Pri prírodnej kozmetike sa stretávame s opačným problémom, a to nižšou účinnosťou… V dnešnej recenzii sa však pozrieme na krém alebo nočné sérum, ktoré ponúka to najlepšie z oboch svetov.

O značke Lobey

Hoci anglicky znejúci názov tejto kozmetickej značky môže byť mierne zavádzajúci, ide o českého výrobcu, ktorý svoje výrobky vyrába na mieste, na v Českej republike. A ako sme už naznačili v úvode , filozofia značky je založená predovšetkým na snahe vyvíjať kozmetiku, ktorá je nielen skutočne účinná, ale ponúka aj zloženie, ktoré je priateľské k prírode a citlivej pokožke. 

Krémy a ďalšie výrobky z radu Lobey preto neobsahujú palmový olej ani jeho deriváty, umelé parfumy ani bežné konzervačné látky, ktoré často spôsobujú kožné alergie a dráždia pokožku. 

Značku Lobey musíme pochváliť aj za jej skutočne ekologické zloženie – až 90 % všetkých zložiek použitých pri výrobe kozmetiky je certifikovaných ako ekologické alebo s certifikátom EcoCert. Avšak ani vo zvyšných desiatich percentách by sme nenašli žiadne zbytočné chemikálie. Ide o čisto rastlinné látky, ktoré nie sú testované na zvieratách a sú vhodné aj pre vegánov.

Obey Nočný vyhladzujúci krém na tvár (1) (1)

Balenie a aplikácie

V spoločnosti Lobey sa na ekológiu myslelo nielen pri výrobe krému, ale aj pri jeho balení. Nočné sérum je dostupné na v sklenenej nádobke z tmavého skla, ktoré chráni obsiahnuté účinné látky pred degradáciou slnečnými lúčmi. Sklenená škatuľa je doplnená dreveným vekom, vďaka ktorému je obal plne recyklovateľný. 

Aj keď pri pleťových sérach zvyčajne vidíme viac fľaštičiek s kvapkadlami, treba povedať, že toto nie je pleťové sérum v pravom slova zmysle. Je oveľa hustejší a jeho konzistencia je skôr ako ľahký krém na pleť. Jedinou väčšou nevýhodou z hľadiska balenia môže byť skutočnosť, že výrobok neobsahuje praktickú naberačku, ktorá by uľahčila jeho používanie, najmä pre ženy s dlhšími nechtami.

Zloženie nočného séra

Ale teraz k najdôležitejšej časti dnešného prehľadu – zloženie výrobku. Ako už bolo spomenuté, zloženie je skutočne prírodné a v BIO kvalite. Na stránke sa nenachádzajú žiadne zbytočné chemikálie a parfum je čisto prírodný. Vďaka svojmu jemnému zloženiu je vhodný pre osoby s citlivou pokožkou , pre ktorú je dermatologicky testovaný a schválený. Výrobca odporúča používať krém od 25. roku života, ale na druhej strane sa môže používať ako preventívne opatrenie aj skôr.

Hlavnou výhodou tohto krému je veľké množstvo účinných látok, ktoré z neho robia skôr sérum ako nočný krém.. Hlavnou účinnou látkou je nízkomolekulárna kyselina hyalurónová, ktorá je známa svojou schopnosťou viazať vodu a postupne ju uvoľňovať do pokožky.. Okrem neho by sme však v sére našli napríklad polulan, polysacharid, ktorý poskytuje výrazný a dlhotrvajúci vyhladzujúci účinok. Túto stránku oceníte najmä vtedy, ak vás trápia jemné vrásky v oblasti očí a úst.

Za zmienku stojí napríklad aj zmes lecitínu a extraktu z čierneho ovsa na posilnenie hydratačných účinkov a upokojujúca aloe vera s obsahujúca vitamíny A a E a celý rad antioxidantov. Vitamíny prospešné pre pokožku nájdete aj v organickom mandľovom oleji lisovanom za studena, bambuckom masle alebo moringovom oleji.

Naše hodnotenie

Vyhladzujúce sérum však nie je účinné len „na papieri“ – účinnosť obsiahnutých účinných látok pocítite už pri prvom použití. Treba však povedať, že najmä v prípade suchej pokožky je vhodné sérum aplikovať na navlhčenú pokožku, inak sa môže objaviť nepríjemné pnutie. Na druhej strane nezanecháva mastný film, čo je častý problém hydratačných krémov s obsahom oleja .

Pokiaľ ide o účinok na vrásky, pri pravidelnom používaní je účinok skutočne viditeľný. Platí to najmä v prípade jemných mimických vrások okolo úst a očí alebo vrások spôsobených dehydratáciou pokožky. Oceníte ho aj , ak máte citlivú pleť, ktorú ľahko podráždia bežné séra s účinnými látkami. Celkovo je to naozaj skvelý produkt, ktorý rozhodne stojí za investíciu.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *