RECENZIA: Venira – doplnok stravy pre vlasy, nechty a pokožku

Základom zdravých a krásnych vlasov, pokožky a nechtov je vyvážená strava. Keďže však pre mňa nie je vždy jednoduché dodať telu všetky potrebné látky prostredníctvom pestrej stravy, snažím sa ich dopĺňať doplnkami stravy. Nie všetky výrobky sú však rovnako kvalitné – môžu sa líšiť nielen pôvodom a spracovaním surovín, ale aj druhom a množstvom účinných látok. V dnešnej recenzii sa s vami podelím o svoje skúsenosti s prípravkom Venira, ktorý okrem mnohých minerálov a vitamínov obsahuje aj kolagén, aminokyseliny a MSM.

Venira Recenzie
  • prírodný produkt
  • komplexné zloženie – 19 látok
  • vysoká vstrebateľnosť

Moje hodnotenie o spoločnosti Venira

Pri nákupe doplnkov stravy je pre mňa alfou a omegou funkčné zloženie plné látok, ktoré majú v našom tele svoj účel. V prípade Venuše to nepochybne platí. Obsahuje nielen dôležité minerály a vitamíny, ale aj MSM a kolagén, ktoré majú v tele nenahraditeľnú úlohu. Príjemným bonusom sú rastlinné výťažky. Celkovo som bol spokojný s vysokou absorpčnou schopnosťou výrobku a tiež s jeho minimálnym obsahom balastných látok.

Jediné mínus musím dať za nutnosť užívať ho dvakrát denne – ak, tak ako ja, niekedy zabudnete na druhú kapsulu večer, z dlhodobého hľadiska sa môže účinnosť mierne znížiť. Avšak aj v prípade svedomitého používania možno výsledky pozorovať len z dlhodobého hľadiska. Rovnako ako iné výživové doplnky, ani Venira nie je rýchlym riešením, ktoré by za pár dní prinavrátilo poškodené vlasy alebo unavenú pokožku a lámavé nechty do perfektného stavu.

Skúsenosti ostatných používateľov

Recenze Venira Benu

Pre koho je Venira vhodná?

Skôr ako sa bližšie pozriem na zloženie a aktívne/účinné látky, zastavme sa aspoň krátko pri tom, pre koho je Venira vhodným doplnkom stravy. Osobne by som Venus odporučila všetkým ženám (ale aj mužom), ktoré majú problémy s lámavými vlasmi a nechtami – obsahuje kremík, ktorý je pre ich zdravie nevyhnutný. To je však tiež dôvod, prečo Venira nie je vhodná pre ľudí s ochorením obličiek. Ak máte súvisiace zdravotné problémy, určite sa o vhodnosti užívania Veniru poraďte so svojím lekárom. To platí aj v prípade, že máte cukrovku, ste tehotná alebo dojčíte.

Aké sú aktívne a účinné zložky lieku Venira?

Keďže už dlhé roky užívam výživové doplnky na udržanie alebo zlepšenie kvality a zdravia svojich vlasov, pokožky a pleti, ich zloženie ma málokedy prekvapí. To však nie je prípad Venuše. Hoci obsahuje také klasiky v oblasti výživy vlasov, nechtov a pokožky, ako sú vitamín H (biotín), A a C alebo minerály zinok a meď, účinných látok je v zložení oveľa viac, a to devätnásť.

Osobne ma zaujal najmä obsah kolagénu, ktorý je nevyhnutný nielen pre zdravie vlasov a pokožky, ale aj pre pohybový aparát. Plusové body musím Venus udeliť aj za MSM (metylsulfonylmetán), ktorý je typickou zložkou kĺbovej výživy, ale často sa zabúda na jeho priaznivé účinky na pokožku, vlasy a nechty. Páči sa mi aj obsah kyseliny hyalurónovej, kyseliny listovej, kyseliny panthetonovej a výťažkov z prasličky a žihľavy. Venira je skrátka priamo nabitá účinnými látkami.

Je tiež potrebné spomenúť zložky a prísady, ktoré výrobok NEobsahuje. Nemusíte sa obávať cukru, laktózy ani zbytočných prísad, balastných látok a iných chemikálií. Musím tiež oceniť skutočnosť, že výrobok a jeho zložky neboli testované na zvieratách.

Balenie, dávkovanie a použitie

V jednom balení, ktoré je dostupné na oficiálnom e-shope značky aj v mnohých lekárňach, nájdete celkovo osemdesiat želatínových kapsúl. Vzhľadom na to, že jedna odporúčaná denná dávka pozostáva z dvoch kapsúl, jedno balenie mi vydržalo niečo vyše mesiaca, čo je možno trochu málo vzhľadom na cenu okolo sedemsto korún. Na druhej strane produkt ponúka skutočne vysoké množstvo a koncentráciu účinných látok, čím nahrádza viacero doplnkov stravy. Osobne zastávam názor, že v oblasti výživových doplnkov sa neoplatí príliš šetriť, pretože lacné produkty sú často plné balastných látok alebo zle vstrebateľných foriem vitamínov a minerálov, čo ich robí minimálne účinnými.

Pokiaľ ide o užívanie, výrobca odporúča konzumovať dve kapsuly denne, t. j. jednu ráno pred jedlom a jednu večer pred jedlom. To bol pre mňa jediný kameň úrazu, pretože doplnky stravy často večer vynechávam z mysle.

Čo je Venira?

Ako som už spomenula v úvode, Venira je doplnok stravy, ktorý slúži predovšetkým na udržanie normálneho stavu vlasov, pokožky a nechtov. Tento produkt, ktorý je k dispozícii vo forme kapsúl, nie je na trhu novinkou – prvýkrát som sa s Venušou stretol v roku 2017. Hoci sa sortiment značky Venira odvtedy značne rozšíril o šampóny, kolagén a vlasové séra, doplnok Venira na starostlivosť o vlasy, nechty a pokožku zostáva jedným z najobľúbenejších produktov značky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *