Najlepší vankúš na maznanie

Kúpili ste si kvalitný matrac a vankúš, ale kvalita vášho spánku je stále nedostatočná? Riešenie môže spočívať v tzv. vankúš na maznanie. Hoci z hľadiska obľúbenosti je tento typ vankúša na celé telo populárny najmä medzi tehotnými a dojčiacimi ženami, vankúš na maznanie si zamiluje každý. A keďže nie je vankúš na maznanie ako vankúš na maznanie, pripravila som pre vás niekoľko tipov na kvalitné modely v rôznych cenových kategóriách.

Najlepšie vankúše na maznanie

Recenzie a skúsenosti s útulnými vankúšmi

Relaxačný vankúš Náhradný manžel Trevlig

Považujete cenu za hlavný faktor pri kúpe vankúša na maznanie? Potom môžem určite odporučiť vankúš 4Home Spare Husband Trevlig s veľkorysými rozmermi 45 cm x 120 cm. Vďaka svojmu tvaru sa dá použiť nielen ako objímací vankúš, ale aj na podporu správnej polohy bokov či chrbtice alebo na spanie na boku, keď zmierňuje nepríjemné chrápanie. Vankúš s objemovou hmotnosťou 1100 g/m3 je vyplnený dutým vláknom, ktoré je ideálnou voľbou pre alergikov. Jeho výhodou je aj odnímateľný polyesterový poťah na zips, ktorý možno prať v práčke do 40 stupňov Celzia.

Výhody, prečo ÁNO

 • Vhodné pre alergikov
 • Možno prať v práčke
 • K dispozícii vo viacerých veľkostiach
 • Výhodná cena

Nevýhody, prečo NIE

 • Zatiaľ nevieme

Bambusová pamäťová pena náhradný manžel

V mierne vyššej cenovej kategórii nemôžete urobiť chybu s vankúšom z bambusovej pamäťovej peny, opäť od spoločnosti 4Home. Vankúš sa môže pochváliť o niečo väčšími rozmermi (50 cm x 150 cm, ale k dispozícii sú aj menšie rozmery) a predovšetkým výplňou z pamäťovej peny, vďaka ktorej je ideálny na podopieranie kolien alebo chrbta pri spánku na chrbte. K dispozícii je aj snímateľný poťah, ktorý je zo 70 % z polyesteru a z 30 % z bambusového vlákna s hypoalergénnymi a antibakteriálnymi vlastnosťami. Poťah možno prať až do 60 stupňov Celzia, čo ocenia najmä alergici na prach a roztoče.

Výhody, prečo ÁNO

 • Výplň z pamäťovej peny
 • K dispozícii v dvoch veľkostiach
 • Možno prať v práčke
 • Výhodná cena
 • Vhodné aj pre alergikov

Nevýhody, prečo NIE

 • Vyššia hmotnosť a tvrdosť

Vankúš na telo SHUMEE na bočné spanie

V prípade, že sa chystáte investovať vyššiu sumu do vankúša, môžete staviť na vankúš na bočné spanie SHUMEE s rozmermi 40 cm x 145 cm. Jeho hlavnou výhodou je povrch z mikrovlákna, ktorý patrí medzi najjemnejšie materiály, a preto je veľmi príjemný na dotyk. Vankúš je vyplnený polyesterom a obsahuje aj snímateľný poťah, ktorý možno prať v práčke pri pomerne vysokej teplote. Vankúš je zároveň veľmi mäkký a možno ho použiť nielen ako objímací vankúš, ale aj ako mäkkú oporu kolien.

Výhody, prečo ÁNO

 • Poťah je možné prať v práčke
 • Vysoká mäkkosť
 • Príjemný poťahový materiál z mikrovlákna

Nevýhody, prečo NIE

 • Len v jednom rozmere
 • Vyššia cena

Čo je to vankúš na maznanie?

Ak vám pojem vankúš na maznanie nič nehovorí, možno vám napovedia názvy tehotenský vankúš alebo vankúš na dojčenie. Hoci nejde o úplne rovnaké výrobky (dojčiace a tehotenské vankúše sú doslova „šité na mieru“ potrebám tehotných alebo dojčiacich žien), tvarom a veľkosťou sú si veľmi podobné. Spravidla ide o veľmi veľké vankúše, ktorých dlhá strana presahuje 120 cm, plnené dutým vláknom alebo pamäťovou penou . Aby vankúš vydržal čo najdlhšie, zvyčajne sa k nemu dodáva snímateľný poťah, ktorý sa na rozdiel od samotného vankúša dá ľahko vyprať v práčke.

Prečo si zaobstarať vankúš na maznanie

Vzhľadom na jeho nezvyčajnú veľkosť je asi jasné, že to nie je vankúš, ktorý by sme používali ako podložku pod hlavu – slúži predovšetkým ako objímací vankúš, či už na nočný spánok alebo popoludňajší relax pred televízorom.

Tip na článok

Bolí Vás krční páteř? Poradíme Vám, jak spát, aby jste se tomu vyhnuli bolesti krční páteře.

To však samozrejme nie je jediný účel, na ktorý môže slúžiť. Je veľmi obľúbená u ľudí, ktorí radšej spia na boku. Môže sa používať na podopieranie kolien, kde pomáha správnej polohe bokov, aj na podopieranie chrbta pri spánku na boku. V tomto ohľade je veľmi účinnou pomôckou pri hlasnom chrápaní, pretože pomáha zabrániť nevedomému prevracaniu na chrbát, ktoré chrápanie zhoršuje.

Ako sa pohybuje cena vankúša na maznanie

Investícia do vankúša na maznanie rozhodne nemusí byť závratná – najlacnejšie kúsky sa dajú kúpiť už za niekoľko sto korún. Osobne odporúčam siahnuť po strednej cenovej kategórii do 1000 Kč, ktorá spája relatívne vysokú kvalitu a rozumnú cenu. Samozrejme, k dispozícii sú aj drahšie modely, ktoré sa zvyčajne pýšia pohodlnou výplňou z pamäťovej peny alebo špeciálnym poťahom.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *