RECENZIA: Zinková masť Purity Vision s nechtíkom lekárskym

Ak existuje kozmetický výrobok, ktorý by nemal chýbať na v žiadnej domácnosti, tak je to určite zinková masť. Vďaka svojmu univerzálnemu použitiu je to skutočne všestranný nástroj, ktorý oceníte pri rôznych kožných problémoch alebo drobných poraneniach.  Už dávno však pominuli časy, keď bola v lekárňach k dispozícii len obyčajná zinková masť. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na zinkovú masť Purity Vision, ktorá je obohatená o macerát z nechtíka lekárskeho. 

Prečo vízia čistoty

Česká značka Purity Vision rozhodne nie je nováčikom na poli prírodnej a organickej kozmetiky. Mne osobne sa nepáči celý sortiment výrobkov tejto značky, a to ako v oblasti ošetrujúcej kozmetiky, tak aj dekoratívnej. Jeho hlavný prínos vidím v tom, že jej prístup ku kozmetike ako takej – Výrobky Purity Vision sa môžu pochváliť nielen skutočne prírodnými zložkami a 100 % organickou kvalitou, ale majú aj certifikát Cruelty Free. Skutočnosť, že značka Purity Vision venuje časť svojho zisku na podporu sociálnych projektov v rozvojové krajiny. Čo sa týka samotnej kozmetiky, musím oceniť aj ekologické obaly a celý rad výrobkov bez vône.

Účinky zinku a nechtíka lekárskeho

Dôvodom, prečo by zinková masť mala byť súčasťou takmer každej domácnosti, je množstvo účinkov zinku alebo oxidu zinočnatého. Vyznačuje sa najmä antiseptickými účinkami, vďaka čomu je vhodný na ošetrenie drobných rán alebo poranení. Ja osobne rada používam zinkovú masť na liečbu nepríjemných pupienkov, ktoré z času na čas trápia každého. Zinok ich nielen účinne vysušuje, ale aj zmierňuje zápal a urýchľuje hojenie. A ak máte malé dieťa, oceníte aj jeho vysušujúce vlastnosti pri ošetrovaní popraskanej pokožky. 

Okrem zinku by sme v zložení našli aj ošetrujúci macerát z nechtíka lekárskeho a ďalších bylín. Nechtík lekársky, podobne ako zinok, je užitočný pri hojení poranenej pokožky. Poradí si aj s nepríjemnými ekzémami, vriedkami alebo dokonca akné a v neposlednom rade dodáva masti jemnú vôňu.

Zloženie zinkovej masti

Hoci hlavnou účinnou zložkou krému je zinok a nechtík lekársky, v zložení by sme mohli nájsť aj ďalšie maceráty. Patrí medzi ne napríklad macerát z levandule, ktorý má upokojujúce účinky. Vanilkový macerát zasa napomáha regenerácii a macerát z harmančeka nielen upokojuje podráždenú pokožku, ale dodáva masti príjemnú medovú vôňu.

Nosič masti, t. j. jej základ, tvorí bambucké maslo, ktoré vyživuje pokožku a posilňuje jej pružnosť. V prípade akné oceníte aj to, že si dokáže poradiť so začervenaním. Ďalšími zložkami sú organický slnečnicový olej, organický jojobový olej bohatý na vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny alebo organický mandľový olej s veľkým množstvom proteínov a minerálov. 

Zinková mesačná masť Purity Vision

Ekologické obaly

 V neposlednom rade musím oceniť aj ekologické balenie na v podobe kompaktnej kovovej krabičky, ktorá sa dá následne recyklovať. Okrem toho ho sprevádza krásna dizajnová etiketa.

Moje hodnotenie

Porovnanie s klasickou zinkovou masťou ukazuje, že Purity Vision je jasným víťazom. Prírodné zloženie je doplnené naozaj veľkým množstvom výživných látok, vďaka čomu masť nájde uplatnenie v každej domácnosti. Jediná výčitka je, že balenie je možno trochu nepraktické, pokiaľ ide o naberanie masti, najmä v prípade, že máte dlhšie nechty, keď je vhodnejší výrobok v tube. Inak musím oceniť najmä príjemnú vôňu, ktorá je naozaj príjemná a slabá, takže nebojuje s parfumom ani inými krémami. V porovnaní so zinkovou masťou má príjemnejšiu a mastnejšiu konzistenciu, vďaka ktorej sa pokožka napriek vysušujúcim vlastnostiam masti nenamáha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *