RECENZIA: Komplexná starostlivosť o vlasy Revitalon Forte Box

Asi so mnou budete súhlasiť, že hľadanie dokonalého vlasového prípravku, ktorý by vyhovoval všetkým našim potrebám, je nekonečná cesta. Nielenže sa potreby našich vlasov v priebehu života menia, ale je tiež pomerne ťažké určiť, ktoré účinné látky im najviac prospejú. Bezpečné sú zvyčajne produkty, ktoré obsahujú meď, zinok alebo biotín, svätý grál v starostlivosti o vlasy a pokožku. A keďže by sme mali tieto látky dodávať zvonka aj zvnútra, na prvý pohľad ma zaujal Revitalon Forte Box – v jednom balení je vlasová kozmetika aj výživový doplnok. V dnešnej recenzii sa s vami podelím o svoje skúsenosti a poviem vám, či sa oplatí investovať.

Moje skúsenosti a hodnotenie

Keďže ma padanie vlasov nijako zvlášť netrápi, testovala som produkty predovšetkým na základe zrýchlenia rastu vlasov. Nebolo to veľmi viditeľné vzhľadom na to, že len jeden mesiac liečby, ale na druhej strane som zaznamenala výrazné zlepšenie stavu pokožky hlavy a končekov vlasov, ktoré sú pevnejšie a lesklejšie na dotyk. Tento účinok pripisujem najmä séru a kapsulám, ktoré vlasom dodali potrebné živiny. Ak teda máte pocit, že vaše vlasy trpia nedostatkom živín, vitamínov a minerálov, komplexná starostlivosť zvnútra aj zvonku, ktorú ponúka balenie Revitalon, môže byť pre vás tou správnou voľbou. 

Ak by som mal nájsť mínus, pravdepodobne by to bola skutočnosť, že krabica neobsahuje kondicionér – Rád používam šampón a kondicionér jednej značky. Na druhej strane, vzhľadom na obsah kofeínu je celá škatuľka zameraná na podporu rastu vlasov, takže je pochopiteľné, že kondicionér (ktorý sa aplikuje len na dĺžky vlasov, kde pre rast vlasov veľa nerobí) nie je súčasťou balenia. Zároveň vás možno poteší, že ak chcete kompletnú starostlivosť od jednej značky, kondicionér si môžete zakúpiť samostatne.

Revita Hair Serum Removebg Náhľad (2) (2)
  • Vhodné pre mužov aj ženy
  • Zahŕňa tri produkty
  • Skvelá cena

Čo obsahuje škatuľka Revitalon Forte?

Ako už bolo spomenuté, nejde o jeden výrobok, ale o celú škatuľu. Vo vnútri nájdete doplnok stravy s látkami, ktoré pomáhajú podporovať zdravé vlasy, ako aj kofeínový šampón a sérum na vlasy s kofeínom. Spoločne prispievajú k normálnemu stavu vlasov zvonka aj zvnútra.

Pre koho je Revitalon Forte Box vhodný?

Hoci výrobca uvádza, že box je vhodný pre všetky typy vlasov, vzhľadom na zložky (na ktoré sa zameriam neskôr v recenzii ) by som ho odporúčal najmä v prípade, že sa zaoberáte nadmerným vypadávaním vlasov alebo chcete urýchliť rast vlasov. Hlavnou zložkou séra a kondicionéru je kofeín, ktorý je známy svojím účinkom na rast vlasov, resp. prekrvenie pokožky hlavy a zvýšenú výživu vlasového korienka. 

Aké sú účinné látky?

Ak sa budeme držať šampónu a séra, okrem kofeínu obsahujú aj ďalšie účinné látky, ktoré podporujú rast vlasov. Patria medzi ne ceramidy a arganový olej, ktorý okrem iného hydratuje vlasy a pomáha obnoviť ich lesk – osobne považujem argán za jednu z najlepších ingrediencií, ktoré môžete vlasom dopriať, takže za jeho obsah musím priznať plusové body. 

Tip na článok

Hľadáte kvalitné vitamíny na vlasy? Odporúčame prečítať si naše porovnanie najlepších vitamínov na vlasy, ktoré vám určite pomôže pri výbere.

Pozitívne hodnotím aj to, že oba vlasové produkty neobsahujú formaldehyd, silikóny a parabén, teda látky, ktorým sa (nielen) vo vlasovej kozmetike snažím vyhýbať. V samotnom vlasovom sére, ktoré sa aplikuje priamo na korienky a pokožku hlavy, nájdeme kyselinu hyalurónovú a aminokyseliny, ktoré pomáhajú obnoviť pokožku hlavy.

Okrem šampónu a vlasového séra balenie obsahuje aj výživový doplnok v kapsuliach. Obsahujú živiny, ktoré sú známe svojím pozitívnym vplyvom na rast a kvalitu vlasov. Medzi zložky patrí biotín alebo vitamín H (z nemeckého Haar und Haute, t. j. vlasy a pokožka), meď, selén a zinok. Za zmienku stoja aj výťažky z prasličky a žihľavy alebo vitamín C, ktorý patrí medzi dôležité antioxidanty a pomáha udržiavať normálnu tvorbu kolagénu v tele.

Balenie, dávkovanie a používanie výrobkov

Zatiaľ čo šampón obsahuje 250 mililitrov (čo je vo vlasovej kozmetike taká klasika), vlasové sérum je oveľa menšie – celkovo obsahuje len 50 mililitrov. Z tohto hľadiska odporúčam byť pri aplikácii na pokožku hlavy naozaj opatrný a obozretný, aby ste sa vyhli zbytočne rýchlej spotrebe. 

Šampón vydrží naozaj dlho, pretože aj malé množstvo stačilo na umytie mojich dlhých a hustých vlasov. Záleží však predovšetkým na tom, ako často si vlasy umývate. Ak si vlasy umývate len raz týždenne alebo menej, je potrebné dodať, že výrobca odporúča používať sérum aspoň trikrát týždenne – pri menšej frekvencii nemusí byť účinok taký výrazný. Keďže som osobne dodržiavala odporúčané dávkovanie, sérum mi vydržalo niečo vyše mesiaca. Ak si umývate vlasy každý deň a chcete vyskúšať každodenné používanie séra ako súčasť intenzívnej kúry, musíte vziať do úvahy , že vydrží len približne dva týždne. 

Doba užívania je stanovená pre obsiahnutý výživový doplnok, ktorý obsahuje celkovo tridsať kapsúl, a je teda určený na jednomesačnú liečbu(odporúčaná denná dávka je jedna kapsula denne). Kapsuly by sa mali užívať po jedle, ale nie je stanovený čas, kedy je najlepšie ich užívať. Doplnok stravy môžete užívať tak, ako ste zvyknutí.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *