RECENZIA: ReviHair tonikum proti vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi nielen mužov, ale aj ženy, a to najmä v dôsledku hormonálnych zmien . Bez ohľadu na príčinu padania vlasov často siahame po rôznych výživových doplnkoch a vlasových prípravkoch, ktorých cieľom je zastaviť padanie vlasov. Bohužiaľ, cena týchto výrobkov sa často pohybuje v rádovo stovkách až tisícoch, čo nie je práve priaznivé pre dlhodobé používanie. Výnimkou je vlasové tonikum Skipexpert, ktoré je k dispozícii v lekárňach Dr. Max za pomerne rozumnú cenu. Ale funguje to naozaj?

Príčiny padania vlasov

Dôvodov, prečo nám vypadávajú vlasy, môže byť mnoho.  Hoci v prípade vypadávania vlasov v dôsledku genetiky alebo hormonálnych zmien po pôrode či vysadení antikoncepcie nemôžeme urobiť veľa, vo všeobecnosti môžeme vypadávaniu vlasov predchádzať správnou stravou a dostatkom spánku. Ak je váš životný štýl úplne vzorný a vaše krvné testy sú v poriadku, ale vlasy vám stále vypadávajú, je čas obrátiť sa na produkty proti vypadávaniu vlasov.

Nielen zvonku

Skôr než sa pustíme do hodnotenia samotného vlasového tonika, musím zdôrazniť skutočnosť, že okrem neho značka ponúka celý rad produktov proti padaniu vlasov. V nej by sme našli nielen skinexperta DR. MAX ReviHair tonikum, ale aj šampón, kondicionér a maska na vlasy. A v neposlednom rade musím odporučiť doplnok stravy z tohto radu, t. j. kapsule ReviHair, ktoré vlasom dodávajú potrebné živiny zvnútra. V ich zložení by sme našli napríklad kremík a zinok, minerály potrebné pre rast vlasov, alebo vitamín H (biotín), ktorý je známy ako skvelý pomocník pri nadmernom padaní vlasov.

Náš tip: Najlepšie masky na vlasy a regenerácia vlasov

Zloženie tonika ReviHair

Pokiaľ ide o zloženie samotného vlasového tonika, obsahuje najmä látku Redensyl (v trojpercentnej koncentrácii), ktorá sa môže pochváliť upokojujúcimi účinkami na pokožku hlavy. Okrem iného má pozitívny vplyv na kmeňové bunky vlasových folikulov, čo je absolútne kľúčové pri podpore rastu nových vlasov.

Ďalšou zložkou, ktorá výrazne urýchľuje rast nových vlasov, je tiež obsiahnutý kofeín. Stimuluje pokožku aj korienky vlasov, aby rýchlejší rast. Okrem toho vďaka zvýšenému prekrveniu pokožky hlavy, ktoré kofeín vyvoláva, vlasy dostávajú viac vitamínov a minerálov, čo prispieva k ich celkovej lepšej kvalite.

Okrem toho v zložení tonika ReviHair nájdeme panthenol, ktorý prispieva k regenerácia vlasového vlákna a namáhanej pokožky hlavy. Naopak, hydrolyzovaný keratín (proteín) a glycín pomáhajú vlasy posilniť. Vďaka týmto zložkám sú vlasy viditeľne silnejšie a menej sa lámu, čo opticky „urýchľuje“ ich rast.

Na aký druh vlasov je určený?

Je asi zrejmé, že tento produkt je určený predovšetkým pre každého, kto sa potýka s nadmerným vypadávaním vlasov. Treba dodať, že žiadny výrobok nespôsobí, že chĺpky začnú rásť aj tam, kde predtým nerástli – takže ak hľadáte výrobok na zakrytie rohov, nemusíte byť vždy úspešní. V prípade, že máte zdedené rohy, toniká alebo doplnky stravy bohužiaľ neurobia žiadne veľké zázraky s nimi.

Na druhej strane tento výrobok pomôže nielen pri akútnom alebo chronickom vypadávaní vlasov, ale napríklad aj pri zlej kvalite vlasov. Vďaka obsiahnutým látkam je užitočným a účinným pomocníkom pri starostlivosti o poškodené vlasy, ktorým pri dlhodobom používaní navráti silu a lesk. Vďaka regenerácii vlasového vlákna dokáže zabrániť lámavosti vlasov, ktorá často stojí v ceste našej vysnívanej dlhej hrive. 

Použite

Keďže sa tonikum dodáva vo fľaštičke s rozprašovačom, aplikácia je pomerne jednoduchá. Okrem rozprašovača, ktorý sa používa najmä na kratšie vlasy, je v balení aj aplikátor s prútikom, ktorý je vhodný na dlhé vlasy alebo na ošetrenie konkrétnych oblastí. Tonikum sa tak dostane priamo do pokožky hlavy, kde môže pôsobiť najúčinnejšie.

Na dosiahnutie maximálneho účinku by sme mali aplikovať približne 3,5 mililitra prípravku raz denne. Ak si však neumývate vlasy každý deň a nevadí vám nanášať ho na suché vlasy, myslím, že podobný účinok dosiahnete, ak ho budete používať každý druhý deň. Vzhľadom na to, že , že odporúčaná doba používania tonera je tri až šesť mesiacov, na výsledky si musíme počkať približne štvrť roka, ale prvé výsledky uvidíte už po niekoľkých týždňoch. Sú viditeľné najmä na v prípade, že tonikum skombinujete so spomínaným výživovým doplnkom alebo inými formami vitamínov H a kremíka.

Vitamíny na podporu kvality vlasov?

V prípade vypadávania vlasov vám môžu pomôcť aj vitamíny na vlasy. Náš článok Najlepšie vitamíny pre vlasy vám pomôže s výberom

Výsledky

Ako uvádza samotný výrobca, na viditeľné výsledky musíme počkať niekoľko mesiacov. Prvé zmeny sú viditeľné po mesiaci, najmä v podobe novo rastúcich vlasov – ak teda radi nosíte vlasy úhľadne učesané, pripravte si dostatok gélu na vlasy, aby ste ich skrotili. Rozdiel začnete pozorovať aj pri česaní a umývaní vlasov, keď sa výrazne zníži počet vypadnutých vlasov. Ďalšiu (a o niečo rýchlejšiu) zmenu som si všimla najmä na stránke v kvalite mojich vlasov, ktorým hydrolyzovaný keratín naozaj prospieva.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *