RECENZIA: Powerlogy – granola

Neviete si predstaviť svoje rána bez misky chrumkavého müsli, ale snažíte sa obmedziť cukor alebo lepok? V tom prípade pravdepodobne nebudete mať na pultoch supermarketov veľký výber. Hoci je na stránke k dispozícii množstvo značiek, väčšina müsli a müsli obsahuje závratné množstvo sladidiel, cukrov, aróm a iných látok, ktoré nie sú prospešné pre naše zdravie. Zdravou, ale aj chutnou alternatívou je granola od spoločnosti Powerlogy, ktorej recenziu vám prinášam na v nasledujúcich riadkoch.

Čo je granola Powerlogy?

Asi sa zhodneme, že müsli s mliekom je skvelý spôsob, ako dodať telu všetky živiny, ktoré počas dňa potrebuje. Pri pohľade na zložky však zistíme, že nutričná stránka veci zvyčajne nie je slávna. Výnimkou je müsli Powerlogy, ktoré ponúka čistú receptúru vhodnú pre ľudí s intoleranciou laktózy alebo lepku. Zároveň sa však nemusíte obávať, že by vyvážené zloženie bez lepku a cukru ohrozilo chuť, ako vám poviem ďalej v recenzii na .

Powerlogy Granola Čo to je

Pre koho by bola granola skvelou voľbou?

Ak milujete granolu, ale z akéhokoľvek dôvodu sa snažíte vyhýbať cukru, lepku alebo laktóze, granola Powerlogy vás nepochybne zaujme svojím zložením. Zároveň sú to skvelé zdravé raňajky pre deti, ktoré vďaka svojej výbornej chuti nahradia rôzne nezdravé cereálne guľôčky a podobne. Môžete si ho však dopriať aj vtedy, ak netrpíte žiadnymi potravinovými alergiami alebo intoleranciami, alebo ak nedodržiavate nízkosacharidovú diétu, ale jednoducho chcete urobiť niečo pre svoje zdravie. Osobne musím oceniť najmä oveľa vyšší obsah bielkovín v porovnaní s klasickou granolou.

Môžete ho použiť aj vtedy, ak si doma radi pripravujete rôzne zdravé občerstvenie. Granolu možno ľahko použiť na výrobu domácich müsli tyčiniek, pretože ponuka zdravších alebo bezlepkových alternatív je často veľmi obmedzená.

Aké je zloženie a výživová hodnota müsli?

Nutričné hodnoty granoly Powerlogy

Zatiaľ čo bežné müsli a raňajkové müsli sa vyrábajú z ovsených vločiek , ktoré obsahujú lepok, müsli Powerlogy sa vyrába predovšetkým z bio ryžových, pohánkových a quinoových vločiek. Quinoa je dôvodom, prečo má toto müsli oveľa lepší a vyváženejší nutričný profil – táto pseudoobilnina obsahuje nielen významné množstvo vitamínov a minerálov, ale predovšetkým bielkoviny vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Ocenia to najmä vegáni a vegetariáni, ktorým môže chýbať celé spektrum aminokyselín v strave. Celkovo granola Powerlogy obsahuje niečo vyše osem gramov bielkovín na 100 gramov výrobku. Vďaka vyššiemu obsahu bielkovín vydrží granola oveľa dlhšie ako klasická granola zo supermarketu .

Výživový list Powerlogy Granola

Okrem vločiek obsahuje granola aj chrumkavé mandle, kokosové vločky a drvený kokos, kokosový olej a lyofilizované jahody. Vďaka sladeniu medom granola neobsahuje žiadny nezdravý biely cukor.

A keďže sa snažím obmedzovať aj nezdravé balastné látky v strave, musím dať palec hore za to, že granola neobsahuje žiadne emulgátory a konzervačné látky.  Musím tiež oceniť skutočnosť, že pri výrobe nebol použitý palmový olej, ktorého výroba má nepriaznivý vplyv na naše životné prostredie v podobe odlesňovania.

Aké príchute sú k dispozícii na ?

Osobne som testovala trojbalenie Powerlogy Granola, ktoré má jahodovú, kokosovú a medovú príchuť. V ponuke Powerlogy však nájdeme aj granolu pre deti s prakticky podobným zložením, ktorá je k dispozícii v príchuti čokoláda.

Ako vlastne chutí granola Powelogy?

Musím povedať, že kombinácia jahôd, kokosu a medu bola nečakane chutná. Netradičných obilnín v podobe quinoy, ryže a pohánky sa na stránke nemusíte obávať. Práve pohánka dodáva granole typickú orieškovú chuť, ktorú dokonale dopĺňajú pražené mandle. Granola je tiež vyvážená a sladená, vďaka čomu si ju vychutnáte, aj keď nemáte radi klasickú granolu kvôli jej sladkosti. Ak je pre vás naopak menej sladká, stačí ju osladiť medom alebo sirupom zo stévie či koreňa čakanky, ktoré neobsahujú cukor. 

Ako pripraviť granolu?

Powerlogy Zdravá granola Snidane 04

Keďže ide o granolu, príprava je naozaj jednoduchá – stačí ju zmiešať s bežným alebo rastlinným mliekom, prípadne jogurtom alebo ovocím. Osobne musím odporučiť najmä kombináciu s arašidovými maslami alebo krémami (či už kupovanými alebo domácimi), ktoré dodajú do vášho jedálnička aj potrebné zdravé tuky. A ak netrpíte intoleranciou alebo alergiou na lepok, skúste granolu použiť na oživenie tradičnej raňajkovej kaše, ktorá bude zrazu o niečo chrumkavejšia. 

Zhrnutie na konci

Granola Powerlogy je nepochybne skvelý spôsob, ako ráno dodať telu dostatok energie a živín. Vďaka vynikajúcemu nutričnému profilu môžete túto granolu ľahko zaradiť do redukčnej alebo nízkosacharidovej diéty, zatiaľ čo športovci a aktívni ľudia ocenia jej pomerne vysoký obsah bielkovín.  Po granule Powerlogy siaham hlavne v letnom počasí, keď nemám ráno chuť na horúcu kašu, alebo si ju dám ako chutnú a hlavne rýchlu desiatu. Hoci je cena v porovnaní s klasickou granolou zo supermarketu podstatne vyššia, okrem skvelých ingrediencií je príjemným bonusom aj to, že ide o tzv. granolu. trojité balenie, t. j. tri balenia po 400 gramov na . Za necelých päťsto korún dostaneme celkom 1200 gramov granoly, čo je množstvo, ktoré nám na nejaký čas vystačí. 

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *