RECENZIA: Očný krém MÁDARA

Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi som sa o starostlivosť o pleť takmer nestarala, s blížiacimi sa dvadsiatymi piatimi narodeninami venujem svojej kozmetickej starostlivosti čoraz viac pozornosti. Očné krémy nie sú výnimkou, pretože sú v starostlivosti o pleť často pomerne zanedbávané. Bohužiaľ, aj v tejto oblasti sa môžeme stretnúť s nekvalitnými výrobkami, a keďže očné okolie je naozaj citlivá oblasť, musíte si krém vyberať naozaj starostlivo. Jedným z kúskov, ktorý viac ako predčil moje očakávania, je krém od lotyšskej značky Mádara. O svoje dojmy z neho sa s vami podelím v dnešnej recenzii.

Moja recenzia očného krému Mádara

Napriek tomu, že by sa našli aj nejaké nevýhody, musím rozhodne povedať, že ide o kvalitný a celkovo veľmi príjemný očný krém, ktorý sa ľahko rozotiera a nezanecháva pocit mastnoty. Musím oceniť aj to, že neobsahuje syntetickú vôňu, ktorá mi, bohužiaľ, pri mnohých výrobkoch dráždi oči a pokožku okolo očí. Nebála by som sa vyskúšať aj ďalšie produkty z radu Mádara Deep Moisture, ktorý okrem očného krému obsahuje aj hĺbkovo hydratačný krém, gél a fluid alebo vitamínový olej na tvár.

Madara Ocnikrem
  • bezlepkové
  • vhodné pre vegánov
  • bez syntetických parfumov
  • bez silikónu

Prečo ma zaujala značka Mádara?

Hoci nie som zástancom čisto prírodnej kozmetiky (v mojej kozmetickej taštičke sa určite nájde niekoľko výrobkov s parabénmi alebo silikónmi), určite im dávam prednosť pred syntetickými výrobkami. Je to hlavne preto, že menej zaťažuje moju suchú a citlivú pleť, ktorej nie každý krém alebo iný výrobok vyhovuje. 

Asi vás neprekvapí, že ma na Mádare zaujal najmä fakt, že jej výrobkov neobsahuje žiadne syntetické látky, chemické konzervačné látky ani ropné deriváty, čo potvrdzuje aj certifikát Ecocert. Ďalším príjemným bonusom je, že žiadny z produktov nie je testovaný na zvieratách.

Pre koho je očný krém Mádara vhodný?

Očné krémy sú po tridsiatke dôležitou súčasťou vašej kozmetickej rutiny, ale vaše očné okolie sa vám poďakuje, aj keď ich začnete používať oveľa skôr. Využitie však nachádzajú nielen pri prevencii jemných vrások okolo očí, ale aj pri odstraňovaní tmavých kruhov alebo vačkov pod očami. A keďže očný krém Madara obsahuje rozjasňujúce aj hydratačné zložky, príde vhod takmer každej žene, ktorá hľadá prírodný, ale účinný očný krém.

TOP 3

Výrobok lotyšskej značky Mádara obsadil v našom porovnaní najlepších krémov na kruhy pod očami krásne tretie miesto.

Zloženie krému a účinné látky

Očný krém Madara sa môže pochváliť čisto prírodným zložením. Pohľad na zoznam zložiek, v ktorom je na prvom mieste uvedená voda, nám napovedá, že ide o ľahký krém na báze vody, ktorý je nemastný a nezaťažuje pleť, čo je presne to, čo by mal očný krém vhodný na každodenné použitie mať. Jediné väčšie mínus vidím v obsahu alkoholu a sodných a draselných solí (benzoan sodný a sorban draselný), ktoré sú však v zložení dôležité z hľadiska prirodzenej konzervácie výrobku. 

Hydratácia

Hlavnou funkciou očného krému Mádara je hydratácia citlivého očného okolia. O to sa stará aloe vera a ružová voda obsiahnuté v prípravku. Výrobca uvádza, že krém udrží pleť hydratovanú až dvadsaťštyri hodín, ale túto informáciu treba brať s rezervou, najmä ak používate očné tiene a iný očný make-up, ktorý môže pleť mierne vysušovať.

Tmavé kruhy a unavené očné okolie

Očný krém Mádara zohráva dôležitú úlohu v boji proti známkam únavy v očnom okolí. Vďaka synergickému pôsobeniu výťažkov z uhorky, petržlenu, mäty a pagaštanu konského rozjasňuje pleť, pomáha redukovať tmavé kruhy pod očami a spevňuje citlivú pleť.

Žiadne parabény a iné syntetické látky

Skôr ako sa pozrieme na obal krému, zastavím sa krátko pri látkach, ktoré neobsahuje. Ako som už spomenul, v zložení nie sú žiadne ropné deriváty ani iné syntetické látky. Patria sem napríklad parabény, silikóny, ale aj napríklad syntetické parfumy, vďaka čomu je vhodný pre citlivú pokožku.  Za zmienku stojí aj to, že krém neobsahuje lepok a je všeobecne vhodný pre vegánov.

Balenie krému Madara

Ak ma v nejakej oblasti krém trochu sklamal, tak je to určite obal. Hoci ide o prírodný produkt vhodný pre vegánov, je bohužiaľ k dispozícii len na v plastovej fľaši. Osobne musím povedať, že ekologickejšie sklo by bolo oveľa vhodnejšie. Na druhej strane, vďaka praktickej pumpičke sa krém naozaj ľahko dávkuje. 

Ako používať očný krém?

Ak chcete krém použiť, jednoducho naneste malé množstvo krému na nenalíčené očné okolie a jemne ho vtlačte do pokožky prstami. Krém je vhodný na večerné aj ranné použitie (neobsahuje žiadne zložky, ktoré zvyšujú fotosenzitivitu pokožky).

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *