RECENZIA: Nirvana – Elixír pokoja a blaženosti, ktorý vám pomôže relaxovať

Kto netúži po dobrom a hlbokom spánku? Bohužiaľ, každodenný stres si často vyberá svoju daň, čo má za následok problémy s zaspávaním alebo časté nočné budenie a ľahký spánok. Hoci nespavosť ako civilizačná choroba je najmä dôsledkom moderného životného štýlu, naše prababičky používali bylinky na podporu spánku a celkovej duševnej pohody. Podobné účinky sľubuje aj tzv. Nirvana elixír pokoja a blaženosti od značky Love Drinks, na ktorú sa pozrieme v dnešnej recenzii .

Moja osobná skúsenosť

Keďže ma netrápia problémy s zaspávaním, môžem posúdiť jeho vplyv na celkovú relaxáciu a uvoľnenie. Tento účinok môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti – po jeho užití som sa cítila viac v pohode a dokázala som sa lepšie uvoľniť počas večernej jogy. Osobne som však užíval vyššiu dávku 100 mililitrov, takže nižšia dávka môže mať miernejšie účinky. Z hľadiska používania musím tiež oceniť skutočnosť, že výrobok nie je potrebné užívať dlhú dobu, pretože funguje už po niekoľkých minútach pitia. Ak hľadáte spôsob, ako sa konečne uvoľniť a relaxovať, Nirvana by mohla byť tým správnym krokom…

Príprava na nirvánu
  • prírodný produkt
  • vhodné pre vegánov
  • bez konzervačných látok
  • Spánok, pokoj, relaxácia
  • Neobsahuje kofeín

Čo sú nápoje lásky?

Za hravým názvom sa skrýva Česká značka Nápoje láskyktoré v roku 2017 založil Ondřej Halama… Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť prírodný nápoj plný byliniek, ktorý pomôže stimulovať telo a myseľ. V priebehu rokov sa sortiment značky výrazne rozšíril a môžete vyskúšať nielen Nirvánu na upokojenie, ale napríklad aj nápoj Láska z byliniek alebo joga.

Aké sú uvádzané účinky nirvány?

Zatiaľ čo väčšina ostatných nápojov v ponuke e-shopu je určená na zvýšenie energie a celkového vzrušenia, Nirvana je prvým produktom, ktorého účinky sú príjemné a relaxačné. Z tohto dôvodu je jeho použitie vhodné najmä vo chvíľach, keď si chceme oddýchnuť a relaxovať. Môžete ju vyskúšať nielen večer pred spaním, ale aj počas jogy alebo meditácie. Môže sa hodiť aj vtedy, keď sa chcete sústrediť na knihu, obľúbenú hudbu alebo film po dlhom a stresujúcom dni. 

Zloženie a účinné látky

Na stránke sa najprv pozrieme na to, čo Nirvana neobsahuje, a to konzervačné látky, alkohol kofeín alebo látky živočíšneho pôvodu.  Z tohto dôvodu si nápoj môžu vychutnať aj vegáni a vegetariáni. Nemusíte sa obávať ľubovníka bodkovaného, ktorý sa často nachádza v podobných nápojoch alebo doplnkoch , ale spôsobuje fotosenzitivitu. 

A čo nájdeme v zložení? Najmä veľké množstvo bylín, ktoré sa tradične používajú pre svoje účinky po celom svete, ako napríklad medovka, valeriána, srdcovka, jaseň, harmanček, imelo alebo pomarančový kvet. Ďalšími zložkami sú kyselina citrónová, vitamín C a voda.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Vzhľadom na obsah niektorých bylín nie je tento nápoj veľmi vhodný pre malé deti a tehotné alebo dojčiace ženy. Pri jeho konzumácii by mali byť opatrní aj ľudia s ochorením srdca , pretože môže znižovať krvný tlak. Vzhľadom na jeho účinky si jeho užívanie nechajte na čas, keď môžete relaxovať v kľude – vyhnite sa jeho užívaniu pred jazdou autom alebo v situáciách, keď je potrebná maximálna koncentrácia.

Dávkovanie a použitie nápoja

Musím dať palec hore za to, že výrobok je možné zakúpiť nielen vo veľkom 500-mililitrovom balení, ale aj ako 100-mililitrovú vzorku na vyskúšanie, aby ste si mohli sami riadne otestovať chuť a účinky. Pokiaľ ide o veľké balenie, podávané jednorazovou dávkou 50 až 100 mililitrov, vydrží približne päť až desať dávok, t. j. približne týždeň, ak sa užíva denne. To je naozaj pekné číslo vzhľadom na cenu 269 Kč na stránke .

Samotné použitie je pomerne jednoduché. Dávku môžete vypiť samotnú, najlepšie dobre vychladenú, alebo ju zaliať horúcou vodou a pripraviť si chutný čaj. Momentálne uprednostňujem prvú verziu kvôli teplému letnému počasiu, ale v zime bude ideálna horúca verzia, ktorá príjemne zahreje. Podľa výrobcu relaxačný účinok trvá dve až tri hodiny, čomu treba prispôsobiť čas dávkovania.

Tip pri jedle

Nápoj vydrží v chladničke až niekoľko dní po otvorení, ale odporúčam ho nepiť priamo z fľaše , aby sa skôr nepokazil. 

Chuť a vôňa nirvány

Teraz však samotnú chuť, ktorá je často kľúčom k podobným produktom. Ak ste milovníkmi pikantnej chuti plnej byliniek, Nirvana vás určite nesklame. Vo vôni a chuti sú najvýraznejšie harmanček, medovka a ashwaganda. Osobne sa nevzdávam silnej chuti byliniek, ak je pre vás príliš silná, jednoducho nápoj zrieďte horúcou alebo studenou vodou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *