RECENZIA: Granola Blendea s príchuťou Vanilla Latte

Milujete raňajkové cereálie s mliekom, ale alergie alebo citlivosť na lepok vám kazia sladké raňajky? Potom možno hľadáte müsli alebo granolu, ktorá je nielen bezlepková, ale aj výborne chutí. Aj keď si môžem pokojne dopriať bežnú ovsenú kašu, snažím sa obmedziť lepok v strave.  Z tohto dôvodu ma príjemne prekvapila značka Blendea, ktorá ponúka granolu so 100 % bezlepkovými ovsenými vločkami .  V dnešnej recenzii sa s vami podelím nielen o svoje dojmy zo zloženia a výživového profilu, ale najmä o jeho chuť. Poďme na to!

Prečo vyskúšať Blendea?

Úvod do obchodu Blendea

Produkty Blendea nie sú pre mňa novinkou. Zatiaľ čo ja osobne som doteraz využívala najmä širokú ponuku výživových doplnkov alebo lahodného čaju matcha, v ponuke e-shopu nájdeme aj zdravé potraviny v podobe orechových krémov alebo raňajkových cereálií. Všetky výrobky majú jedno spoločné – neobsahujú konzervačné látky, rafinovaný biely cukor, GMO ani živočíšne zložky. Naopak, zloženie je vytvorené s ohľadom na funkčnosť, zdravie a celkový prínos pre náš organizmus. V istom zmysle sú to teda zdravé raňajky. Bonusom je udržateľná výroba surovín a podpora projektov obnovy lesov. Osobne musím oceniť aj ekologické balenie s minimálnym množstvom plastu.

Pre koho je granola Blendea vhodná?

Granola Blendea Vanilla Latte

Ale teraz už k výrobku, na ktorý sa zameriam v dnešnej recenzii – bezlepková granola s príchuťou vanilkového latte. Vďaka nulovému obsahu lepku je vhodnou voľbou najmä pre celiatikov a alergikov na lepok. (ktorých poteší skutočnosť, že granola a jej zložky sú nielen bezlepkové, ale ani neprišli do kontaktu s potravinami obsahujúcimi lepok, ako je to zvyčajne v prípade iných ovsených granúl), ale aj všetkým, ktorí chcú znížiť jeho príjem v strave. Hoci lepok sám o sebe nie je škodlivý, ja osobne sa cítim oveľa lepšie, keď znížim jeho príjem, najmä čo sa týka trávenia. Granolu si však môžete vychutnať aj vtedy, ak vám lepok v strave neprekáža. Pozrite sa aj na granolu Powerlogy, ktorá je veľmi chutná.

Zloženie granoly Blendea

Zdravá granola Blendea 03

Dôvodom, prečo je granola 100 % bezlepková, je použitie špeciálneho druhu ovsa, ktorý je nielen prirodzene bezlepkový, ale aj spracovaný s ohľadom na celiatikov bez kontaktu s potravinami s lepkom. Okrem ovsených vločiek obsahujú aj chrumkavé mandľové vločky a kokosový olej. Chuť je čisto prírodná – namiesto umelých sladidiel a aróm sa použil sladený ryžový sirup, bourbonská vanilka a pravá káva. Nemusíte sa však obávať obsahu kofeínu; granola obsahuje len 1 % mletej kávy, takže je v produkte naozaj len na dochutenie. 

Výživové hodnoty granoly Blendea

Blendea Zdrava Granola nutričná tabuľka

Prírodnému zloženiu bez cukru zodpovedajú aj výživové hodnoty. Vďaka obsahu ovsených vločiek, ktoré sú prirodzeným rastlinným zdrojom bielkovín, obsahuje 100 gramov granoly 11 gramov bielkovín. Hoci toto množstvo rozhodne neprekonáva rôzne proteínové a fitness müsli, obsah bielkovín nie je umelo zvýšený prídavkom srvátkového proteínu, ktorý nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou laktózy alebo vegánov. 

Rozhodne musím dať plusové body za minimálny obsah cukru. Granola obsahuje približne 55 gramov sacharidov na 100 gramov, z toho 18 gramov cukru. Pre porovnanie, bežné müsli zo supermarketov zvyčajne obsahujú viac ako 22 gramov cukru a často sú sladené bielym rafinovaným cukrom, ktorému sa ja osobne snažím vyhýbať.  

Ako pripraviť granolu?

Zdravá granola Blendea 04

Jednou z hlavných výhod granoly je jej rýchla príprava. Granolu jednoducho nasypte do misky a zalejte ju mliekom podľa vlastného výberu. Ak sa snažíte vyhýbať kravskému mlieku, musím odporučiť najmä kombináciu s kokosovým mliekom, ktoré s mandľami, kávou a vanilkou vytvára naozaj lahodnú kombináciu. 

Aké príchute sú k dispozícii na a ako chutí granola?

Ako som už spomínala v úvode , zatiaľ som vyskúšala vanilkovú príchuť latte, ktorá si ma okamžite získala, aj keď nie som veľká milovníčka vanilky. Na stránke sú však k dispozícii aj ďalšie príchute, konkrétne Dark Choco, Caramel, Nuts & Seeds a Gingerbread, ktorá je pre mňa asi ďalšou najlákavejšou. Ak však hľadáte granolu s najlepšou výživovou hodnotou, môžem vám odporučiť granolu s príchuťou Nuts & Seeds, ktorá má vzhľadom na svoje zloženie oveľa vyšší obsah bielkovín a zdravých tukov z orechov a semienok.

Moje hodnotenie

Na záver chcem povedať, že hoci som už ochutnala veľa müsli, vanilková príchuť latte mi okamžite zachutila. Dovolím si tvrdiť, že poteší každého milovníka kávy či vanilky, ale zároveň poteší svojím prírodným zložením bez zbytočného obsahu rafinovaného cukru či umelých aróm, ako je to v prípade müsli zo supermarketov. Jedinou nevýhodou je mierne vyššia cena, ktorá je bohužiaľ pre podobné produkty typická. 

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *