RECENZIA: Collalloc je 100 % bioaktívny morský kolagén

Keďže doplnkové potraviny s kolagénom už dávno nie sú výsadou ľudí so zlými kolenami, objavuje sa čoraz viac značiek a výrobcov, ktorí sa zameriavajú na jeho výrobu. Takže v dnešnom prehľade sa pozrieme na kolagén Collaloc.

Morský kolagén značky Collalloc je podobne ako Inca Collagen vyrobený zo 100% prírodného kolagénu. Vďaka svojim biokaktívnym vlastnostiam je telu prirodzený, a teda aj veľmi dobre vstrebateľný a využiteľný. V balení by sme našli 30 jednotlivo balených dávok s obsahom 3300 miligramov bioaktívneho kolagénu. 

Výhody prečo ÁNO

  • Dobre sa vstrebáva
  • 3300 miligramov kolagénu v jednej dávke
  • Výhodná cena
  • Dobrá rozpustnosť

Nevýhody prečo NIE

  • Pravdepodobne žiadne nevýhody

Prečo užívať kolagén?

Prečo si vziať Collalloc

 Existuje mnoho dôvodov, prečo skutočne užívať kolagén, najmä v prípade, že ste už prekročili 25. narodeniny. V v tomto veku, produkcia kolagénu v a začínajú sa objavovať nielen prvé výrazné vrásky, ale zhoršuje sa aj celková kvalita našich vlasov, nechtov, pokožky a pohybového apar átu. Z tohto hľadiska je vhodné konzumovať nielen potraviny bohaté na kolagén, ale aj výživové doplnky, ktoré ho obsahujú v koncentrovanej a predovšetkým ľahko vstrebateľnej a stráviteľnej forme.

Typy kolagénov

Keďže kolagén plní rôzne funkcie v tele, nie je prekvapujúce, že existuje niekoľko typov kolagénu. Najbežnejší je kolagén typu I, ktorý tvorí až deväťdesiat percent všetkého kolagénu v našom tele. Je dôležitý napríklad pre naše svaly, šľachy, kožu, chrupavky a spojivové tkanivá.

Ďalší, II. druh kolagénu, je pre naše kĺby nevyhnutný, a preto je súčasťou takmer všetkej kĺbovej výživy. A nesmieme zabudnúť na kolagén III. typ, ktorý ovplyvňuje napríklad pevnosť našich ciev.

A keďže kolagén Collalloc obsahuje všetky tri základné typy kolagénu, je vhodný na všetky problémy týkajúce sa všetkých uvedených oblastí.

Prečo vyskúšať značku Collalloc?

Balenie kolagénu

Baleni Collalloc
Zdroj: Instagram Collalloc

Teraz sa však pozrime bližšie na samotný produkt, balenie kolagénu Collalloc obsahujúce tridsať denných dávok. Táto mesačná kolagénová kôra sa predáva v tridsiatich prestrihnutých vreckách, ktoré sú uložené v dizajnovej papierovej škatuľke . Aj keď to možno nie je najekologickejšia možnosť, dávkovanie v jednotlivých dávkach je naozaj praktické – nielenže nemusíme odmeriavať, ale vyhneme sa aj neúmyselnému zvlhčeniu kolagénu, ktoré by ho znehodnotilo.

Zloženie kolagénu Collaloc

Ak sa pozrieme na zloženie, zistíme, že v jednom vrecúšku (t. j. v jednej dennej dávke) sa nachádza celkom 3 300 miligramov čistého morského kolagénu. Konkrétne ide o rybí kolagén, ktorý síce nie je ideálnou voľbou pre vegánov, ale na druhej strane vyniká obsahom aminokyselín s krátkym reťazcom. Aj vďaka nim je morský kolagén jednou z najvstrebateľnejších a najvyužiteľnejších foriem kolagénu vôbec. Je vhodný najmä pri problémoch s pokožkou alebo kĺbmi.

Je kolagén Collalloc vhodný pre každého?

Hoci neexistujú štúdie, ktoré by zakazovali používanie kolagénu pre určité skupiny, výrobca neodporúča kolagén tehotným a dojčiacim ženám, zrejme kvôli jeho pôvodu z rýb.

Tip

Existuje veľa kolagénov, ale ako si vybrať ten najlepší? Pomôže vám s tým náš článok, v ktorom sme porovnali produkty najlepších kolagénov.

Ako užívať kolagén Collalloc

Ako užívať Collalloc
Zdroj: Instagram Collalloc

Aby sa zabezpečilo čo najlepšie vstrebávanie kolagénu , výrobca na svojej webovej stránke odporúča kombinovať kolagén s vitamínom C , a to buď samostatne, alebo priamo v produkte , ktorý tiež ponúka. Kolagén by sa mal užívať podľa potreby počas dňa, rozmiešaný v studenej vode. Hoci jedno balenie predstavuje mesačné ošetrenie, na dosiahnutie viditeľných výsledkov je potrebné ošetrenie zopakovať raz alebo dvakrát.

Moje osobné hodnotenie

Na záver mi nezostáva nič iné, ako sa podeliť o svoj osobný názor s . Páči sa mi nielen cena, ktorá sa pohybuje okolo 600 Kč za mesačnú kúru, ale aj to, že Collalloc má jeden z najvyšších obsahov čistého kolagénu na dennú dávku spomedzi všetkých dostupných kolagénových produktov. Hoci ide o rybí kolagén, nemá prakticky žiadnu chuť ani vôňu, vďaka čomu sa môže pridávať do rôznych potravín alebo nápojov. Okrem iného sa veľmi dobre rozpúšťa a netvorí hrudky.

Pokiaľ ide o účinky, na tie skutočne viditeľné si musíme počkať aspoň na druhú mesačnú kúru. Zlepšuje nielen kvalitu pokožky, ktorá je hydratovanejšia a vypnutejšia, ale aj vlasy a nechty, ktoré sú menej krehké a lámavé. 

Často kladené otázky o spoločnosti Collalloc

Aké je zloženie kolagénu Collalloc?

Collalloc obsahuje iba 100% čistý kolagén. Preto neobsahuje žiadne iné nežiaduce prísady.

Ako pomáha Collalloc?

Kolalok ovplyvňuje zdravie vlasov, nechtov, kĺbov, zubov, ale aj kože a kostí. Kolagén je dôležitý stavebný proteín v tele, ktorý sa nachádza vo väčšine tkanív.

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *