RECENZIA: Allnature Collagen Original Premium

 Hoci pred niekoľkými rokmi bolo používanie kolagénu doménou seniorov a športovcov, v posledných rokoch sa kolagén stal trendom aj vo svete kozmetiky a starostlivosti o vlasy a pleť. Musím sa priznať, že aj ja som prepadla kolagénu a už niekoľko rokov hľadám taký, ktorý mi bude naozaj vyhovovať po všetkých stránkach. Preto som sa rozhodol otestovať prémiový kolagén českej značky Allnature, ktorý sa môže pochváliť pomerne účinným zložením a množstvom pozitívnych recenzií. Na vám v nasledujúcich riadkoch poviem, či naozaj funguje a či má nejaké nevýhody.

Moja recenzia Allnature Original Premium Collagen

Keďže už nejaký čas užívam kolagénové tabletky (s prestávkami), nemala som príliš veľké očakávania. Rovnako ako pri iných značkách je potrebná trpezlivosť – pretože kolagén sa musí používať dlhodobo, prvé výsledky sa objavia až po niekoľkých týždňoch, približne po mesiaci liečby. Osobne som pocítila účinok najmä v oblasti kĺbov pri športe, ale aj v pevnosti nechtov, ktoré sú menej náchylné na lámanie. Môžete sa tiež tešiť na rýchlejší rast a zvýšenú pevnosť vlasov. Z hľadiska stavu pokožky musíte byť trpezliví, ale zvýšená elasticita pokožky a zlepšenie jaziev po akné za to určite stoja.

Ak by som mal uviesť jednu hlavnú nevýhodu kolagénu Allnature, tak je to určite chuť. Hoci som si na typickú chuť kolagénov celkom zvykla, piť ju len s vodou nie je príjemné. Preto môžem len odporučiť vyššie uvedenú kombináciu s pomarančovým džúsom alebo inými ochutenými nápojmi, ktoré čiastočne maskujú charakteristickú pachuť kolagénu. 

Pokiaľ by som mala vymenovať jednu hlavnú nevýhodu kolagénu Allnature, rozhodne je to jeho chuť. Napriek tomu, že som na typickú chuť kolagénov pomerne zvyknutá, jeho pitie iba s vodou nie je nič príjemné.  Môžem preto len odporučiť už spomínanú kombináciu s pomarančovým džúsom alebo inými ochutenými nápojmi, ktoré charakteristickú pachuť kolagénu čiastočne zamaskujú. 

Výhody prečo ÁNO

  • Balenie obsahuje 200 g
  • Pozitívne hodnotenia používateľov
  • 10-20 g denne
  • 100% hydrolyzovaný kolagén.

Nevýhody prečo NIE

  • Asi nič

Prečo užívam kolagén?

 Hoci som nedávno oslávila 25. narodeniny, kolagén používam s prestávkami už niekoľko rokov. Prvotným dôvodom bol najmä fakt, že sa aktívne venujem športom, ktoré sú dlhodobo náročné na kĺby; postupne som však zistila, aký vplyv má kolagén ako čoraz populárnejší doplnok stravy na vlasy, nechty a pokožku.

Komu by som teda určite odporučila kolagén? Ak neberieme do úvahy športovcov, ktorí preťažujú svoje kĺby, cieľom kolagénových produktov sú určite ženy (ale aj muži), ktorí chcú predísť prvým vráskam a celkovej ochabnutosti pokožky. Môžete si však všimnúť aj účinok na vlasy, ktoré rastú rýchlejšie, alebo silnejšie nechty. Osobne sa kolagénu nevzdávam ani z hľadiska problematickej pleti – ak vás trápia nevzhľadné jazvy po akné, dostatok kolagénu v strave je kľúčom k zlepšeniu celkovej štruktúry vašej pleti. 

Tip na článok

Ak hľadáte porovnanie kolagénu, môžete si prečítať náš článok o najlepšom kolagéne

Aké je zloženie výrobku?

O tom, že ide o 100 % prírodný produkt bez zbytočných prísad a konzervačných látok, svedčí skutočnosť, že zloženie obsahuje iba jednu položku – hydrolyzovaný kolagén. Z osobných skúseností môžem povedať, že hydrolyzovaný kolagén je jeden z najlepších, aké môžete dostať. Ak by ste chceli použiť natívny kolagén (v prírodnej forme a nijako neupravený), museli by ste bohužiaľ počítať s výrazne nižšou vstrebateľnosťou a využiteľnosťou. Počas procesu hydrolýzy sa aminokyseliny rozkladajú, takže výsledný produkt je ľahko vstrebateľný a náš organizmus ho ľahko využije. Výsledkom je oveľa výraznejší a viditeľnejší účinok, než keby sme konzumovali nespracovaný kolagén. 

Jediné, čo mi v zložení kolagénu trochu chýba, je vitamín C, ktorý podporuje jeho využitie v organizme. Z tohto hľadiska odporúčam dopĺňať kolagén Allnature pomarančovou šťavou alebo doplnkami stravy, ktoré obsahujú C. 

Balenie, dávkovanie a použitie

V jednom balení nájdeme 200 gramov práškového kolagénu, pričom odporúčaná denná dávka je 10 až 20 gramov denne – to zodpovedá približne dvom až štyrom polievkovým lyžiciam. Balenie vydrží dva týždne až mesiac, čo je za pomerne priemerná cena, ktorá sa pohybuje okolo dvesto až tristo korún a ktorú nájdete aj u konkurenčných značiek. 

Pokiaľ ide o použitie, samotný prášok sa môže pridať do takmer akéhokoľvek nápoja. Môžete vyskúšať napríklad smoothies, vodu, čaj, kašu, ale aj polievku alebo omáčku. Osobne sa mi nepáči kombinácia s pomarančovou šťavou, ktorá prirodzene poskytuje potrebný vitamín C pre optimálny účinok. Keďže kolagén sa dá bez problémov tepelne spracovať, nemusíte sa obávať kombinácie s horúcim čajom a podobne.

O značke Allnature

Jedným z dôvodov, prečo ma kolagén Allnature zaujal, je nielen jeho priaznivá cena a dostupnosť v mnohých maloobchodných predajniach , ale aj skutočnosť, že ide o českú lokálnu značku. V sortimente nájdeme nielen kolagén a iné doplnky stravy, ale aj mnohé zdravé potraviny. Ich spoločným znakom je prírodné zloženie a šetrné spracovanie s najvyššou možnou kvalitou a zachovaním maximálneho množstva živín. 

Príjemným bonusom je skutočnosť, že kolagén a ďalšie produkty Allnature si môžete kúpiť nielen na oficiálnom e-shope značky, ale aj v lekárňach a drogériách po celej Českej republike. Na výrobky Allnature často narážam aj v obchodoch so zdravou výživou . 

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *