Recenzia: proteínová kaša Fit-day

Proteínová kaša Fit-day je riešením pre všetkých milovníkov zdravého životného štýlu. Prečo máte šancu, že sa vám to bude páčiť aj vy? To sa dozviete v tejto recenzii raňajkovej kaše plnej bielkovín.

Čo je Fit-day?

Fit deň Snidanove Kase

Fit-day je fascinujúci príbeh dvoch ľudí, ktorí pôvodne nemali nič spoločné so zdravým životným štýlom.
Manželia Jakub a Jitka však vytvorili značku Fit-day jednoducho z vlastnej potreby začať žiť trochu inak. Najmä Jakub nemal optimálne stravovacie návyky pri svojej profesii bankára, ani dostatok času na zásadnú zmenu životného štýlu. Našťastie tu bola jeho manželka, ktorá sa súkromne zaujímala o oblasť zdravia.

Tak vznikla Fit-day, čisto česká značka, ktorá sa zameriava predovšetkým na výrobky obsahujúce rastlinné bielkoviny.
Cieľom bolo ponúknuť verejnosti nielen výrobky obsahujúce vtedy málo používané rastlinné bielkoviny, ale aj zamerať sa na všetkých priaznivcov zdravého životného štýlu a navrhnúť potraviny bez nadmerného množstva chémie a veľkého množstva cukru.

Od roku 2012 spoločnosť Fit-day úspešne buduje značku, ktorá spája všetkých, ktorým je blízky vegánsky spôsob života a jednoducho im záleží na tom, čo si dávajú na tanier.

Aké raňajkové cereálie ponúka značka Fit-day?

Kaša je nutrične hodnotná potravina s vysokým podielom sacharidov a vlákniny. Ovsené vločky však obsahujú aj dôležité vitamíny a minerály (vitamíny skupiny B, vitamín E, draslík, horčík a fosfor).

Ovsená kaša Kase

Kaše sú preto obľúbenou súčasťou jedálnička mnohých ľudí. Fit-day kaše sú len kaše. Je vhodný najmä na raňajky. Dokážu vás výborne zasýtiť. Dodajú vám dostatok energie do nového dňa.

Zároveň sa tieto kaše dajú pripraviť na mnoho spôsobov. Tradične sa v receptoch pracuje najmä s kašou v sladkej verzii. Rovnakým smerom sa vydali aj kaše na fit deň, takže môžete zároveň uspokojiť svoju chuť na niečo dobré. To tiež povzbudí vašu psychiku a do nového dňa vstúpite s úsmevom.

Samozrejme, môžete ich pripraviť aj kedykoľvek počas dňa, keď sa neponáhľate. Kaša slúži ako rýchle, zdravé raňajky a výživné občerstvenie, ktoré okamžite zaženie hlad.

Sú proteínové raňajkové kaše pre každého?

Bielkovinové kaše sú takmer pre každého. Deťom sa odporúča užívať ich približne od 3 rokov. Ovsené vločky sa bez problémov znášajú aj počas tehotenstva a v období dojčenia.

Kaše sú prirodzene bezlepkové, sú vyrobené z bezlepkových vločiek, takže ich môžu konzumovať aj ľudia trpiaci celiakiou. Neobsahujú ani laktózu. Preto je ideálnymi zdravými raňajkami aj pre ľudí citlivých na túto zložku.

Vďaka čisto rastlinnému pôvodu všetkých zložiek sú proteínové kaše Fit-day vyváženými raňajkami pre vegetariánov a vegánov.

Aké je zloženie kaší?

Základom kaše je kombinácia bezlepkových ovsených vločiek, mikronizovaného proteínu a MCT oleja.
Tieto kaše obsahujú celkovo 13 % mikronizovaných bielkovín. Vďaka tomu vyniká nad ostatnými konkurenčnými produktmi. Žiadna iná značka neponúka taký vysoký obsah bielkovín. Výhodou tejto látky je najmä zabezpečenie lepšej absorpcie bielkovín. Zároveň však zabezpečuje jemnejšiu štruktúru kaše a lahodnejšiu chuť.

Fit Day Kase Banánová čokoláda

MTC olej predstavuje veľmi zaujímavú surovinu, ktorú nedávno objavil potravinársky priemysel. Získava sa z kokosového alebo palmojadrového oleja. Medzi jeho výhody patrí najmä podpora chudnutia, ale aj schopnosť znižovať riziko srdcových ochorení. Podobne sa MTC olej používa ako rýchly zdroj energie.

Okrem toho proteínové kaše obsahujú plných 20 % bielkovín. Bielkoviny majú v tele nezastupiteľnú úlohu. Predovšetkým prispievajú k regenerácii tkanív a svalovej hmoty.

Okrem toho vám raňajkové kaše Fit-Day umožňujú doplniť potrebnú vlákninu z dvoch zdrojov. Jedna dávka obsahuje viac ako polovicu odporúčanej dennej dávky beta-glukánu z ovsenej vlákniny. Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.

Pre presnejšiu predstavu uvádzame presné zloženie banánovo-čokoládovej kaše:

– 39 % bezlepkové ovsené vločky
– 13 % mikronizovaný hrachový proteínový izolát
– panela (100% sušená šťava z cukrovej trstiny)
– 9 % sušené kokosové mlieko
– 9 % bio kakaových bôbov drvených
– 6 % ryžový sirup
– 4% triglyceridov so stredne dlhým reťazcom z kokosu (MCT)
– 3 % sušeného banánu (banánové pyré, ryžová múka)
– 2 % kakaového prášku
– rastlinná vláknina
– prírodná vôňa

Výživové hodnoty banánovo-čokoládového variantu vyzerajú takto:

100 gporcie (50 g)
Energetická hodnota 1839 kJ
436 kcal
919 kJ
218 kcal
Tuky 17,3 g8,6 g
– nasýtené mastné kyseliny11,1 g5,5 g
– mononenasýtené mastné kyseliny0,1 g0,1 g
– polynenasýtené mastné kyseliny0,7 g0,4 g
Sacharidy 49,4 g24,7 g
– cukry15,7 g7,8 g
Vlákno 7,4 g3,7 g
Proteín 20,7 g10,3 g
Soľ 0,2 g0,1 g

Aké sú príchute kaše?

Proteínové kaše Fit-day sa vyrábajú v rôznych príchutiach. V závislosti od vašich osobných preferencií si môžete vybrať ovocie, čokoládu, kokos alebo škoricu.

Konkrétne si môžete vybrať zo štyroch aktuálne dostupných príchutí, banánovo-čokoládovej, kokosovo-vanilkovej a jablkovo-škoricovej. Poslednou v ponuke Fit-day bola jahodová kaša.

Ako sa pripravuje kaša?

Fit-day raňajkové kaše sa tiež veľmi ľahko pripravujú. Zmes jednoducho nalejte do misky a zalejte vodou. Potom nechajte kašu 3-5 minút odstáť. Čas ovplyvní konečnú konzistenciu kaše, takže záleží na vás, či ju chcete urobiť hustejšiu alebo redšiu.

Hoci je kaša ochutená už v základe, môžete ju samozrejme po príprave ešte vylepšiť. Podľa vlastných preferencií môžete pridať napríklad sušené ovocie, ale aj orechy. Na sladenie môžete použiť napríklad med, ktorý možno odporučiť ako prírodnú a zdravšiu alternatívu klasického bieleho cukru.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *