RECENZIA: Probiotiká Viridian Daily

Základom zdravého životného štýlu by mala byť pestrá strava – bohužiaľ, nie vždy sme schopní dodať telu všetko, čo potrebuje, prostredníctvom čerstvých potravín. Jedným z príkladov sú probiotiká, čo sú baktérie podporujúce zdravie, ktoré pomáhajú zlepšovať trávenie a zároveň bojujú proti výskytu a premnoženiu patogénnych baktérií.  Ak nemôžete jesť dostatok fermentovaných produktov alebo sa im z akéhokoľvek dôvodu vyhýbate, riešením sú probiotiká vo forme výživového doplnku. Rovnako ako pri multivitamínoch a mineráloch je však dôležité zabezpečiť vysokú kvalitu výrobku – spĺňajú probiotiká Viridian tieto prísne kritériá? Na to sa pozrieme v dnešnom prehľade na stránke .

Prečo pravidelne užívať probiotiká?

Pravidelné užívanie probiotík s so sebou prináša celý rad zdravotných výhod.  V prvom rade pomáhajú nášmu telu pri trávení . Hoci sú probiotické baktérie prirodzenou súčasťou nášho organizmu, predovšetkým tráviaceho systému, ich množstvo v našom tele môže byť narušené rôznymi vonkajšími a vnútornými vplyvmi. Patrí medzi ne napríklad užívanie antibiotík a iných liekov, nadmerná konzumácia alkoholu alebo fajčenie. 

Probiotiká Zdravé trávy

Probiotiká však nie sú dôležité len z hľadiska trávenia. Okrem iného prispievajú k:

  • Normálna funkcia imunitného systému
  • produkcia vitamínu K (dôležitý pre zrážanie krvi)
  • Chráni telo pred patogénnymi baktériami a kvasinkami

Vzhľadom na priaznivý účinok probiotík na náš organizmus by sme mali tento doplnok užívať nielen počas liečby antibiotikami, ale aj v prípade ekzémov, kožných plesní, vaginálnych mykóz alebo zápalových ochorení čriev.

Aký je rozdiel medzi probiotikami a prebiotikami?

Kvôli podobnosti týchto dvoch pojmov sa často zamieňajú . Medzi nimi je však zásadný rozdiel – kým probiotiká sa vzťahujú na samotné probiotické baktérie, prebiotiká sú ich potravou. Najčastejšie ide o nestráviteľné oligosacharidy, t. j. zložité cukry. Môžu sa dopĺňať samostatne, ale v prípade kvalitných probiotík sú zvyčajne súčasťou výrobku.

O značke Viridian Nutrition

Viridian Synerbio Probiotiká Kapsule

Skôr ako sa pozrieme na zloženie samotných probiotík, zastavme sa aspoň v krátkosti pri ich výrobcovi. Ide o britskú spoločnosť Viridian Nutrition, ktorá sa môže pochváliť viac ako dvadsaťročnou históriou. Od ostatných výrobcov výživových doplnkov sa líši predovšetkým skutočne čistým sortimentom, ktorý neobsahuje zbytočné konzervačné látky, farbivá, arómy a iné umelé látky, ktoré zbytočne zaťažujú trávenie a celý organizmus.

Zloženie Viridian Daily

1 kapsula*
Lactobacillus acidophilus  0,75 x109 MO
Bifidobacterium breve 0,25 x109 MO
Bifidobacterium infantis 0,25 x109 MO
Bifidobacterium longum 0,25 x109 MO
Fruktooligosacharidy  185 mg
Inulín  185 mg
MO – mikroorganizmy v čase výroby

Potvrdzuje to aj zloženie probiotík. Kapsuly obsahujú celkovo štyri kmene probiotických baktérií, a to Lactobacillus acidophilus, bifidobacterium breve, bifidobacterium infantis a bifidobacterium longum. Okrem samotných probiotických baktérií nájdeme v zložení aj vyššie uvedené prebiotiká, konkrétne prebiotikum FS2-60, t. j. fruktooligosacharidy a rozpustnú vlákninu inulín. Poslednou zložkou je samotná kapsula, ktorá nie je vyrobená z želatíny, a preto je vhodná pre vegánov a vegetariánov.

Môj tip

Nie je Viridian Probiotics to, čo hľadáte? Prečítajte si naše porovnanie najlepších probiotík.

Dávkovanie 

V jednom balení , ktoré je dostupné na za rozumnú cenu okolo 250 Kč, nájdeme celkom 30 kapsúl. Alternatívou je aj väčšie balenie, kde za 600 Kč dostaneme 90 kapsúl. Vzhľadom na odporúčané dávkovanie 1-3 kapsuly denne vystačí väčšie balenie na jednu až tri mesačné kúry. Kapsuly by sa mali užívať s jedlom, aby sa čo najlepšie vstrebávali.

Naše hodnotenie

Hoci tento produkt obsahuje predovšetkým základné probiotiká – kompletný rad probiotík určite ponúkne širšie spektrum probiotických kmeňov – ide o probiotiká s veľkým pomerom ceny a kvality. Musíme oceniť najmä skutočne čistú kompozíciu. Výrobok nielenže neobsahuje bravčovú želatínu, vďaka čomu je vhodný aj pre ľudí, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym potravinám, ale neobsahuje ani balastné spojivá, prídavné látky alebo iné chemikálie. Probiotiká tiež neobsahujú palmový tuk, milovníkov zvierat poteší aj to, že neboli testované na zvieratách. V prípade preventívneho užívania minimálnej dávky (jedna kapsula denne) aj menšie balenie vydrží na celú jednomesačnú kúru. Ak však chcete pocítiť skutočne výrazné účinky (napríklad po liečbe antibiotikami), odporúčame skôr vyššie dávkovanie.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *