RECENZIA: Probiotické tampóny Ellen

Trápenie, ktoré každý z nás aspoň raz v živote zažil – nepríjemnú mykózu alebo infekciu. Ak ich dostávate opakovane, pravdepodobne ste už vyskúšali takmer všetko. Pomocníkom, o ktorom však veľa žien nevie, sú probiotické tampóny. V dnešnom prehľade sa preto pozrieme na to, či sa táto investícia naozaj oplatí.

Čo sú probiotické tampóny?

Pravdepodobne ste už viackrát počuli radu, že v prípade prebiehajúcej mykózy je vhodné vyhnúť sa bežným tampónom, najmä pri kúpaní. To však nie je prípad tampónov Ellen. Sú probiotické, čo znamená, že obsahujú laktobacily identické s prirodzenou vaginálnou mikroflórou. Vďaka tomu môžu obnoviť prirodzené prostredie, ktoré býva počas menštruácie narušené, a preto je náchylnejšie na vypuknutie infekcie alebo mykózy. 

Ako to funguje?

Možno sa rovnako ako ja obávate, aby ste tampón skladovali tak, aby ste zabránili poškodeniu laktobacilov, a tým znížili jeho účinnosť. Výrobca však na to nezabudol – účinná látka sa z tampónu uvoľňuje až vtedy, keď je vystavený telesnej teplote, čo je po ich zavedení. Samotný výrobca však uvádza, že výsledky nemôžeme očakávať zo dňa na deň, dôležitejšia je prevencia v podobe dlhodobého používania.

Pre koho sú probiotické tampóny vhodné?

Probiotické tampóny ocenia najmä ženy, ktoré pravidelne bojujú s vaginálnymi infekciami alebo mykózami, a to pri liečbe aj prevencii. Je vhodné ich používať aj na v prípade, že často chodíme na kúpalisko alebo na iné miesta, kde je vyššie riziko vaginálnej infekcie. Môže ich používať prakticky každá žena a dievča bez ohľadu na vek alebo predchádzajúce skúsenosti s tampónmi . Je preto vhodný aj ako nočný tampón. Jedinou kontraindikáciou je závažné systémové ochorenie alebo porucha imunitného systému. V týchto prípadoch je vhodné, aby ste sa pri používaní tampónu poradili s gynekológom, ktorý pozná váš stav.

Ellen Probioticke Recenzie

Probiotické tampóny Ellen ECO Normal

Veľkosť balenia a cena

Probiotické tampóny Ellen zaujmú na prvý pohľad svojím neobvyklým obalom v praktickej plechovej škatuľke . Na stránke sú k dispozícii dve veľkosti, mini a normálna. Z tohto pohľadu nemusia byť tampóny Ellen vhodné pre ženy, ktoré majú silnejšiu menštruáciu a potrebujú tampón s vyššou absorpciou, na druhej strane veľkosť mini určite zaujme mladšie ženy a dievčatá, ktoré s tampónmi ešte len začínajú.

Čo sa týka ceny, patrí do vyššej kategórie. Zatiaľ čo tampóny mini sú k dispozícii na   v balení po štrnásť kusov za 275 Kč, bežná veľkosť sa predáva v dvoch rôznych baleniach. Buď dvanásť kusov za 215 Kč, alebo veľké balenie dvadsiatich dvoch kusov za 305 Kč. Hoci sa cena môže zdať na prvý pohľad vyššia, najmä v porovnaní s bežnými tampónmi, myslím si, že po porovnaní s cenou bežných probiotických produktov na liečbu a prevenciu mykóz a infekcií to nie je až taká závratná suma. Ak chcete ušetriť, stačí sa poobzerať po zľavových akciách, kde sú tieto tampóny často k dispozícii za takmer polovičnú cenu.

Prispôsobenie a pohodlie pri nosení

Teraz sa však pozrime na moje osobné skúsenosti s probiotickými tampónmi Ellen. Testovala som normálnu veľkosť a musím povedať, že napriek povrchu tampónov, ktorý sa dosť líši od klasických, to bolo celkom jednoduché. Je to pravdepodobne spôsobené kombináciou kompaktnej veľkosti (ktorá môže byť škodlivá pre ženy so silnejšou menštruáciou) a odporúčaním výrobcu, aby ste tampón pred zavedením navlhčili.  Tampón pri nosení rozhodne neprekáža a z hľadiska komfortu je plne porovnateľný s bežnými tampónmi .

Absorpčné schopnosti

Práve menšia veľkosť môže byť prekážkou pre ženy so silnejšou menštruáciou. Skutočnosť, že veľký rozmer nie je v ponuke , kompenzuje použitý materiál, t. j. 100 % viskóza s vysokou absorpčnou schopnosťou . Dopĺňa ho šnúrka z zo 100 % bavlny a povrchová vrstva z z netkaného 100 % polypropylénu.

Čo pomôžu probiotické tampóny s ?

 Najviac ma však zaujala skutočnosť, že probiotické tampóny sa môžu používať aj mimo menštruácie, napríklad pri návšteve bazéna alebo iných miest, kde sa zvyšuje riziko infekcie. Aby však tampón správne fungoval, musí byť pri použití mimo menštruácie dostatočne navlhčený , aby sa z neho uvoľnili všetky účinné látky .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *