|

RECENZIA: Performance Magnesium 1000 mg 100 tabliet

Nie je žiadnym tajomstvom, že horčík je jedným z najviac nedostatkových minerálov v populácii . Hoci by sa mal prijímať predovšetkým z pestrej stravy, nie je na škodu doplniť horčík výživovým doplnkom, najmä pre športovcov, aktívnych ľudí alebo ľudí trpiacich nespavosťou. V dnešnej recenzii vám preto prinášame recenziu produktu Performance Magnesium 1000 mg, ktorý sa radí skôr medzi drahšie kúsky. Splnil naše očakávania a oplatí sa do neho investovať?

Prečo dopĺňať horčík?

Horčík si zvyčajne spájame najmä so svalovými kŕčmi a únavou. Pre náš organizmus je však dôležitý z viacerých hľadísk . V prvom rade jeho vplyv na kvalitu spánku súvisí s naším nervovým systémom, pre ktorý je dostatok horčíka kľúčový. Môže však pomôcť napríklad aj pri nadmernom strese, regenerácii alebo príznakoch predmenštruačného syndrómu.

  • Znižuje príznaky 
  • Bojuje proti svalovým kŕčom
  • Znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu v krvi 
  • Pomáha lepšie a rýchlejšie zotavenie
  • Prispieva k normálnemu fungovaniu metabolizmu, nervového systému, svalov, syntéze bielkovín a ďalších procesov v tele

Zložky magnézia Performance

Porovnania Výkonnosť Horčík
Porovnanie výkonného horčíka s bežným horčíkom. Zdroj.

Ako pri každom výživovom doplnku je pre nás hlavným ukazovateľom kvality zloženie. Na začiatku musíme pozitívne privítať skutočnosť, že výrobok neobsahuje zbytočné chemické konzervačné látky, prísady, étery, farbivá a iné balastné látky. Každá kapsula obsahuje iba 1000 miligramov bisglycinátu horčíka (t. j. 200 miligramov elementárneho horčíka) a 1,4 miligramu vitamínu B6 (pyridoxal-5-fosfátu). Pre porovnanie, tieto dávky predstavujú 133 % a 100 % odporúčanej dennej dávky týchto látok.

Prečo si vybrať bisglycinát horečnatý?

Výkonný horčík

Je potrebné spomenúť zvolenú formu horčíka, t. j. bisglycinát horčíka. V porovnaní s lacnejšími formami horčíka sa môže pochváliť vysokou vstrebateľnosťou a využiteľnosťou bez výskytu nežiaducich vedľajších účinkov, ako je hnačka alebo bolesť žalúdka. Okrem toho má bisglycinát upokojujúci účinok na naše telo tým, že harmonizuje hladinu stresového hormónu kortizolu v krvi. Bisglycinát horčíka ako chelátová forma horčíka má až 80 % využiteľnosť v ľudskom tele – na rozdiel od oxidu horečnatého, ktorý sa nachádza v lacných výživových doplnkoch, je využiteľný len zo 4 %. 

Výhody vitamínu B6

Horčík v tomto výživovom doplnku je doplnený vitamínom B6, v jeho aktívnou formou P5P.  Táto látka je dôležitá najmä z hľadiska enzýmov, ktorých je kofaktorom. Pomáha urýchliť metabolizmus cukrov, bielkovín a tukov z potravín. Dôležitú úlohu však zohráva aj v , pokiaľ ide o našu pamäť alebo duševný stav. 

Účinky vitamínu B6 zahŕňajú:

  • Podpora metabolizmu
  • Podpora kardiovaskulárneho zdravia
  • Podpora psychologického stavu
  • Tvorba hemoglobínu
  • Podpora zdravia očí a mozgu

Dávkovanie horčíka

Keďže ide o tabletu, dávkovanie je veľmi jednoduché – stačí zapiť kapsulu vodou. Užívame jednu až dve tablety denne v závislosti od telesnej konštitúcie a zdravotného stavu alebo na odporúčanie lekára. Vzhľadom na to, že jedno balenie obsahuje 100 kapsúl, vydrží nám približne štvrť roka, čo aj vzhľadom na vyššiu cenu (v porovnaní s bežne dostupnými formami horčíka) predstavuje skvelý pomer ceny a kvality.

Náš tip

Nie je horčík ako horčík. V supermarkete si nemôžete kúpiť hrudky s najlepšou absorpciou. Pozrite si naše porovnanie a nájdite najlepší horčík.

Ak je vaším cieľom zdravie a kvalitný spánok, odporúčame užívať horčík pred spaním. Na druhej strane, pre športovcov je vhodné konzumovať horčík bezprostredne po tréningu.  V prípade tehotných a dojčiacich žien je potrebná konzultácia s lekárom, aby sa určila vhodnosť konzumácie.

Naše hodnotenie

Tento horčík by rozhodne nemal chýbať v doplnkoch stravy športovcov a ľudí vystavených nadmernej fyzickej záťaži. Rozdiel pocítite už po prvom použití, a to z hľadiska regenerácie a zníženia svalových kŕčov, ako aj lepšieho a hlbšieho spánku. Dámy ho ocenia aj pri bolestivej menštruácii. 

Horčík Performance je tiež veľmi šetrný k žalúdku a tráveniu, takže sa nemusíte obávať vedľajších účinkov, ktoré sú typické pre lacnejšie horčíky zo supermarketov. Jedinou veľkou nevýhodou je výrazne vyššia cena, na druhej strane výrobok vydrží naozaj dlho. Investícia do kvalitného horčíka sa nám teda naozaj oplatí.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *