Objímací vankúš

Kvalitný spánok je nepochybne dôležitou súčasťou starostlivosti o naše zdravie. Či už máte konkrétny zdravotný problém, ktorý zhoršuje kvalitu vášho spánku, alebo jednoducho hľadáte spôsob, ako spať pohodlnejšie, objímací vankúš môže byť riešením. V dnešnom článku sa pozrieme nielen na to, čo to vlastne objímací vankúš je, ale tiež vám poradíme, ako si vybrať ten správny.

Čo je vankúš na objatie

Objímací vankúš je špeciálny vankúš s úzkym a dlhým tvarom, ktorý je určený nielen na zlepšenie polohy bokov a chrbtice počas spánku, ale aj na zlepšenie pohodlia počas spánku. Hoci sa výrobky jednotlivých výrobcov môžu líšiť materiálom poťahu, strihom alebo výplňou, účel zostáva rovnaký. Aké sú teda hlavné výhody vankúša na objatie?

Ako sme už spomenuli, jej hlavným účelom je vyrovnať chrbticu a napraviť polohu bokov. Okrem toho zlepšuje krvný obeh a pomáha nám uvoľniť sa pri zaspávaní. A v neposlednom rade, ako napovedá jeho názov, môžeme ho počas spánku objímať, čo mnohým ľuďom uľahčuje zaspávanie. Je užitočná aj pre tehotné ženy, ktoré môžu mať v poslednom trimestri problém nájsť pohodlnú polohu na spanie.

Najlepšie objímajúce vankúše

Redakčný výber

  • Objemné a veľmi mäkké
  • stovky pozitívnych recenzií
  • veľmi príjemný materiál

Príjemné prekvapenie

  • bambusová pena (antibakteriálna)
  • pamäťová pena

Cena/kvalita

  • veľmi pohodlný vankúš
  • 99 % zákazníkov odporúča
  • vhodné pre alergikov

Ako si vybrať kvalitný objímací vankúš?

V prvom rade by sme mali myslieť na vhodnú veľkosť vzhľadom na našu výšku. Ak ste vyšší ako priemerný človek, klasická veľkosť vankúša na objatie vám nemusí stačiť. Na druhej strane, ak ste skôr malej postavy, príliš veľký objímací vankúš by bol zbytočnou investíciou. Ak váhate s konkrétnymi meraniami, dobrým ukazovateľom je vzdialenosť medzi bradou a členkami.

Okrem veľkosti by sme mali venovať pozornosť aj strihu. Vankúše sú zvyčajne k dispozícii v rovných rezoch alebo v tvare U, J alebo C .

A v neposlednom rade nezabudnite na správny materiál. Zatiaľ čo poťah by mal byť v ideálnom prípade vyrobený z prírodných a priedušných materiálov, pre vnútornú výplň máme pomerne širokú škálu možností. Môžeme si vybrať napríklad medzi guľôčkami, dutým vláknom, penou alebo pohánkovými či špaldovými šupkami. Najobľúbenejšou náplňou je najmä duté vlákno, ktoré sa na rozdiel od guliek nelepí a ľahko sa udržiava. Prírodné kože majú podobné vlastnosti, ale nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť.

Okrem vyššie uvedeného sa zamyslite aj nad konštrukciou zapínania – najlepšou možnosťou je skrytý zips, ktorý je praktický z hľadiska údržby vankúša, alebo zapínanie na suchý zips, ktoré vás počas spánku nebude tlačiť.

Prečo je vankúš na objatie populárny?

Objímací vankúš si našiel mnoho priaznivcov nielen medzi tehotnými ženami a ľuďmi trpiacimi bolesťami chrbta a bedier, ale aj medzi ľuďmi bez zdravotných problémov. Vďaka svojej všestrannosti si ho zamiluje takmer každý.  Okrem vyššie uvedených zdravotných problémov by mal mať svoje miesto najmä u ľudí, ktorí trpia nespavosťou alebo chrápaním. Vďaka svojmu priaznivému vplyvu na polohu chrbtice počas spánku môže pomôcť nielen proti chrápaniu, ale aj proti nepríjemnému refluxu alebo syndrómu spánkovej apnoe.

Objatie dodáva ľuďom energiu, ak neradi zaspávate sami, vankúš na objatie je skvelou voľbou.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *