Najlepšie masky na vlasy a regenerácia vlasov

Pravdepodobne každá žena túži po krásnych vlasoch. V snahe dosiahnuť dokonalý účes prostredníctvom stylingu si však nevedomky ničíme vlasy a vzďaľujeme sa od našej predstavy hustej a lesklej hrivy. Či už sú vaše vlasy poškodené fénovaním, drsným česaním alebo žehlením, nemusíte zúfať – stačí im venovať potrebnú pozornosť a starostlivosť. To spočíva nielen v správnom šampóne a kondicionéri, ale aj v pravidelnom používaní masky na vlasy. V dnešnom článku sa pozrieme nielen na živiny, ktoré by nemali chýbať v maskách na vlasy, ale zhodnotíme aj najlepšie produkty.

1. miesto

Alterna Caviar

Alterna Caviar

 Na starostlivosť o suché, nepoddajné a unavené vlasy. Aktívne komplexy látok obsiahnuté v tejto línii pomáhajú v starostlivosti o vlasy a svojím zložením dodávajú vlasom látky potrebné pre ich správny vývoj a rast.

Cena 640 Kč 

2. miesto

Venira starostlivosť o vlasy

L'oréal Oil Mythic Oil

Vyživujúci vlasový olej s vysokou koncentráciou arganového oleja a neuveriteľne ľahkou textúrou dokonale ošetruje všetky typy vlasov vrátane tých najjemnejších. 

Cena 370 CZK

3. miesto

Gestil Wonder

Gestil Wonder maska na vlasy
Viac informácií

Maska na vlasy Gestil je výnimočná svojím zložením, ktoré obsahuje extrakt z bambusu. Výsledkom sú nádherne lesklé vlasy, jemné na dotyk, hydratované do hĺbky a regenerované po celej dĺžke.

Cena 190 Kč

Čo sú masky na vlasy?

Maska na vlasy sa v zásade veľmi nelíši od kondicionéru – oba produkty sa používajú na obnovenie vlhkosti umytých vlasov. Zatiaľ čo kondicionér predovšetkým uzatvára vlasové vlákno a uľahčuje rozčesávanie, maska na vlasy ide oveľa hlbšie. Vďaka dlhšej dobe pôsobenia a najmä koncentrovanejšiemu obsahu živín dodáva vlasom všetky potrebné živiny. A aké sú?

Aké živiny sú pre vlasy najprínosnejšie?

Hoci by sme mali potrebné živiny získavať predovšetkým zo stravy, našim vlasom môže prospieť aj poriadna dávka minerálov a vitamínov zvonka. Niektoré živiny majú priamy vplyv na štruktúru vlasov alebo stav pokožky hlavy, iné vlasy pokrývajú a chránia ich pred vonkajšími vplyvmi.

 • Omega-3 mastné kyseliny: Na omega-3 by sa nemalo zabúdať ani v strave, ani v starostlivosti o vlasy. Nielenže obnovujú lesk a pružnosť vlasov, ale pomáhajú aj v boji proti nadmernému vypadávaniu vlasov.
 • Vitamíny A, B5, B, E a C: Vitamíny sú rovnako dôležitou živinou pre naše vlasy. Kým vitamín C chráni vlasové vlákno pred oxidáciou a poškodením slnkom, vitamín E má vynikajúce hydratačné vlastnosti a podporuje rast vlasov. Vitamíny komplexu B znižujú vypadávanie vlasov a vitamín A podporuje prirodzenú tvorbu kožného mazu, čím chráni vlasy pred vysušením a lámavosťou.
 • Železo: Nesmieme zabúdať na minerály v starostlivosti o vlasy. Jedným z najdôležitejších je železo, ktoré je nevyhnutné pre správnu výživu vlasov. Pri jeho nedostatku môže dôjsť k nadmernému vypadávaniu vlasov.
 • Vápnik: Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené aj nedostatkom vápnika, ktorý je jedným zo základných stavebných prvkov nášho tela, a teda aj našich vlasov.
 • Zinok: Hoci sú účinky zinku na pokožku známejšie, môže pomôcť aj pri problémoch s vlasmi. Okrem iného sú hrdé na to, že dokážu napraviť škody, ktoré sme im spôsobili nesprávnou starostlivosťou.
 • Biotín: Hoci biotín spomíname ako posledný, je to jeden z najsilnejších pomocníkov pri namáhaných vlasoch. Svedčí o tom aj jeho prezývka vitamín H, ktorá bola odvodená z nemeckého Haar und Haut, čo znamená vlasy a pokožka, na ktoré má priaznivý účinok.

Ostatné komponenty

Okrem vitamínov a minerálov by sme v zložení masiek na vlasy našli množstvo ďalších látok. Hoci vás možno prekvapia ich zložité chemické názvy, ide o skutočne prospešné látky, ktoré napriek svojmu chemickému pôvodu dokážu napraviť škody spôsobené nešetrným zaobchádzaním s vlasmi. Mnohé z nich boli špeciálne vyvinuté a testované výrobcami, takže sú celkom účinnými pomocníkmi.

Treba však poznamenať, že nie každá zložka je vhodná pre všetky typy vlasov. Musíme brať do úvahy nielen typ našich vlasov (vlnité, rovné, kučeravé), ale aj ich stav a hustotu. V tomto ohľade sa odporúča dodržiavať odporúčania výrobcu – ak na jemné, rovné vlasy použijete masku určenú pre kučeravé alebo kučeravé vlasy, nezískate veľký objem.

Prečo používať masku na vlasy?

Ak vaše vlasy nie sú celkom v poriadku, siahnite po maske na vlasy. Sú ideálnou voľbou najmä pre dlhšie vlasy, ktorým často chýba potrebná výživa a začnú sa lámať a trhať. Vaše vlasy budú pri pravidelnom používaní masky na vlasy nielen hydratovanejšie, ale získajú aj lesk, pružnosť a pevnosť. Mnohé ženy oceňujú aj rýchlejší rast vlasov a kontrolu nadmerného vypadávania vlasov.

Ďalšou nespornou výhodou masiek na vlasy je skutočnosť, že vďaka nim môžeme dosiahnuť zdravé vlasy z pohodlia domova, bez návštevy kaderníka. Môžeme používať domáce masky, ale bezpečnou stávkou sú profesionálne prípravky na vlasy, ktoré obsahujú dobre vstrebateľné živiny a ďalšie patentované látky.

Ako používať masku na vlasy?

Aby maska na vlasy skutočne fungovala, je dôležité dodržiavať správny postup aplikácie. Masku naneste na umyté vlasy, keď sú vlasové vlákna otvorené a môžu absorbovať živiny z masky. Doba pôsobenia masky sa líši od výrobku k výrobku, čo by sa malo zohľadniť pri aplikácii. Rozhodne neplatí, že čím dlhšie trvanie, tým lepšie.

Používanie masiek na vlasy

Pre maximálny účinok môžete vyskúšať tzv. hĺbkové ošetrenie, t. j. hĺbkové pôsobenie. To sa vykonáva tak, že sa vlasy s maskou zabalia do mikroténového vrecka a uteráka. Zahrievanie masky jednoducho zintenzívňuje vstrebávanie masky do vnútra vlasového vlákna.

Potom masku jednoducho opláchnite, najlepšie studenou vodou, ktorá opäť uzavrie vlasové vlákno. Pokiaľ ide o frekvenciu používania, maska na vlasy by sa mala používať približne raz týždenne, v prípade častého umývania dvakrát týždenne. Hlavným ukazovateľom by však mali byť informácie na obale výrobku.

Ako si vybrať masku na vlasy?

Ak sa rozhodnete neexperimentovať s výrobou vlastnej masky na vlasy a stavíte na masku z obchodu, možno vás prekvapí naozaj široký výber. Našťastie okrem ceny existuje aj niekoľko ukazovateľov, ktoré vám pomôžu vybrať ten správny produkt pre vaše vlasy.

Typ vlasov

Najdôležitejším kritériom pri výbere masky na vlasy je nepochybne typ vlasov. Zatiaľ čo pri šampónoch a kondicionéroch sú kľúčové tri základné typy, t. j. normálne, mastné alebo suché vlasy, pri maskách je vhodné zohľadniť hustotu alebo stupeň poškodenia vlasov.

Normálne vlasy – Aj keď máte relatívne zdravé vlasy, musíte im dodávať potrebné živiny. Siahnite po vitamínových maskách a z času na čas zaraďte hydratačnú a proteínovú masku.

Suché vlasy – Trápia vás lámavé končeky a vlasy bez lesku? Pravdepodobne máte suché vlasy, ktorým chýba vlhkosť. Hydratačné masky to môžu zabezpečiť, ale vyhnite sa proteínovým maskám, ktoré môžu zhoršiť lámavosť vlasov.

Mastné vlasy – Aj mastné vlasy potrebujú starostlivosť, ale vyhnite sa príliš mastným maskám, ktoré vlasy zbytočne mastia. Vhodné sú aj hĺbkovo čistiace a detoxikačné masky, napríklad z ílu. 

Jemné vlasy – Ak vaše vlasy nemajú dostatočný objem, mali by ste sa vyhnúť príliš ťažkým a mastným produktom. Vyberte si masky určené na zväčšenie objemu vlasov. V zložení by sme mali nájsť dostatok vitamínov a bielkovín, ktoré dodajú plešatým vlasom štruktúru.

Kučeravé vlasy – Asi každá žena s kučeravou hrivou bude súhlasiť, že kučery sú kapitola sama o sebe. Našťastie je k dispozícii množstvo masiek, ktoré vám pomôžu premeniť neposlušné a kučeravé vtáčie hniezdo na krásne definované kučery. Môžete vyskúšať masky odporúčané metódou Curly Girl. 

Farbené vlasy – Pre farbené vlasy by sme mali vyberať masky na vlasy určené špeciálne pre tento typ vlasov. Nielenže opravia škody spôsobené chemickými farbami, ale aj predĺžia životnosť farby.

Zložky

Pri výbere masky sa môžeme orientovať aj podľa zloženia. Mali by sme sa vyhýbať maskám so silikónmi, ktoré obaľujú vlasové vlákno a zabraňujú vstrebávaniu ďalších živín. Prírodnými alternatívami sú rôzne výživné oleje alebo napríklad bambucké maslo.

Ak vás trápia poškodené alebo ochabnuté vlasy bez štruktúry a objemu, vyhľadajte masky s obsahom keratínu, ktorý obnovuje vlasové vlákna a vracia im silu.

Veľkosť balenia

K dispozícii je naozaj veľké množstvo produktov vo všetkých cenových kategóriách. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na pomer ceny a množstva. Keďže na dlhé vlasy môžeme použiť až 50 mililitrov výrobku, z dlhodobého hľadiska sa oplatí investovať do väčšieho balenia. Na druhej strane, menšie balenia sa hodia, ak chcete striedať hydratačné, vitamínové a proteínové masky.

Trvanie akcie

Okrem klasických oplachovacích masiek môžeme nájsť aj bezoplachové masky, ktoré sa nanášajú na umyté vlasy a už sa neoplachujú. Vyhnite sa im v prípade krepovatých a jemných vlasov, ktoré by výrobok zbytočne zaťažil. 

Treťou možnosťou sú hĺbkovo regeneračné masky, ktoré sa zvyčajne nechávajú pôsobiť cez noc a potom sa opláchnu. S ich používaním by sme to však nemali preháňať, zvyčajne stačí aplikovať regeneračnú masku raz alebo dvakrát do mesiaca.

Recenzie masiek na vlasy

ALTERNA Caviar Replenishing Moisture Masque

Alterna Caviar

Ak trpíte suchými vlasmi, ideálnym produktom je hydratačná maska na vlasy od spoločnosti ALTERNA. V zložení by sme našli kaviárový extrakt, ktorý obsahuje esenciálne omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a antioxidant vitamín C, ktorý chráni vlasy pred poškodením UV žiarením. Vďaka obsahu výťažkov z morských mušlí táto maska dodá vlasom chýbajúcu vlhkosť. Zároveň je to produkt vhodný na farbené vlasy, aby sa zabránilo ich vyblednutiu. 150 ml balenie je k dispozícii za 689 Kč.

Výhody

 • Maska vhodná pre suché a farbené vlasy
 • Vitamín C
 • Omega-3

Nevýhoda

 • Vyššia cena

L’Oréal Mythic olej pre všetky typy vlasov

L'oréal Oil Mythic Oil

Túžite po hodvábne lesklých vlasoch? Krepaté, suché a neskrotné vlasy možno vyhladiť arganovým olejom, ktorý sa považuje za tekuté zlato s blahodarnými účinkami na vlasové vlákna. Vyživujúci olej na vlasy možno použiť nielen ako masku, ale aj ako bezoplachovú kúru na rozštiepené končeky a na uhladenie nepoddajných kučier. 100 ml balenie je k dispozícii za približne 360 Kč.

Výhody

 • Vhodné pre všetky typy vlasov
 • Nemastí a nerobí vlasy lepkavé
 • Príjemná vôňa

Nevýhoda

 • Pri nesprávnom použití môže vysušiť vlasy (mal by sa aplikovať na mokré alebo vlhké vlasy)

Gestil Wonder regeneračná maska na vlasy

Gestil Wonder maska na vlasy

Sú vaše vlasy v žalostnom stave po neustálom farbení, fénovaní a žehlení. Potom stavte na regeneračnú masku na vlasy Gestil Wonder. Obsahuje výťažky z bambusu, ktoré pomáhajú obnoviť zdravie namáhaných vlasov. Výrobok sa môže používať nielen ako hĺbková maska, ale aj ako kondicionér. Balenie s objemom 500 ml je k dispozícii za 190 Kč.

Výhody

 • Výhodná cena
 • 2v1 (maska a kondicionér)
 • Hĺbkovo regeneruje
 • Vône 
Prejsť na produkt

Kérastase Blond Absolu Cicaflash – na zosvetlené a zosvetlené vlasy

Kerastase Blond Mask

Máte odfarbené vlasy a bojujete s nepríjemnými žltými odtieňmi? Vyskúšajte fialovú masku na vlasy Kérastase, ktorá vašim vlasom vráti krásny chladný odtieň. Vlasom poškodeným odfarbovaním dodáva potrebnú hydratáciu, uľahčuje rozčesávanie a chráni ich pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. 250 ml balenie je k dispozícii za 745 Kč.

Výhody

 • Vracia vlasom chladný odtieň
 • Obsah kyseliny hyalurónovej
 • 2v1 (maska a kondicionér)

Nevýhoda

 • Vyššia cena
Prejsť na produkt

Nobilis Tilia Vyživujúci balzam na vlasy

Balzam na vlasy Nobilis

Hľadáte prírodnú alternatívu výživných masiek na vlasy? Zásahom do čierneho je balzam na vlasy českej značky Nobilis Tilia. Obsahuje množstvo bioaktívnych látok, ktoré nielen uľahčujú rozčesávanie, ale aj znižujú lámavosť vlasov. Zloženie zahŕňa olej z tekvicových semien a kukuričných klíčkov, vitamín E, zinok, koenzým Q10, jojobový a konopný olej a arganový olej. 200 ml balenie je k dispozícii za 289 Kč.

Výhody

 • Výhodná cena
 • Bez SLS, SLES a PEG
 • Ekologické a šetrné k životnému prostrediu
 • Príjemná vôňa

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *