Najlepšie Bachove esencie – recenzie, skúsenosti s kvapkami

Ak hľadáte prirodzený a úplne bezpečný spôsob, ako zastaviť množstvo negatívnych duševných stavov, Bachove esencie, známe aj pod kratším názvom Bachove oleje, by mohli byť pre vás to pravé. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme nielen prehľad o tom, čo je Bachova sladina, ale predstavíme vám aj jej účinky, spôsob výroby a najčastejšie použitie. Na konci pre vás máme zoznam tých najobľúbenejších.

3 najlepšie Bachove esencie

Recenzie bachových esencií

1. Bachove esencie – zmes Dobrú noc a pokojné sny

Ak máte problémy so spánkom, táto zmes Bachových esencií môže byť pre vás vhodná. Na rozdiel od iných značiek na trhu obsahuje výnimočne vysoký podiel účinných látok, celých 7 %. V kompozícii by sme našli napríklad biely a červený gaštan, čerešňu, zimolez alebo borovicu lesnú.

Táto zmes esencií by vám mohla pomôcť. Uľahčuje totiž nástup hlbokého spánku, počas ktorého si telo môže skutočne oddýchnuť. Kvapky vám pomôžu načerpať energiu cez noc a vy budete vstávať oveľa ľahšie, plní vitality.

2. Bachove esencie – Krízová esencia

Hoci sme už spomínali tzv. krížovky, vzhľadom na ich obľúbenosť ich musíme zaradiť na záver nášho článku. Túto jedinečnú zmes špeciálne navrhol sám Edward Bach na boj proti panike, psychickému vypätiu a stresu.

Značka Energy of Plants prináša do nášho hektického života stratenú harmóniu v podobe Bachových kvetových esencií. Kvapky s energiou vylúhovaných rastlín pomáhajú vyrovnávať naše emocionálne stavy a zmierňujú mnohé každodenné starosti. Pomoc tu nájdu dospelí, deti aj domáce zvieratá.

3. Bachove esencie – zmes Veselá škola

Táto zmes esencií je špeciálne vyvinutá na podporu koncentrácie detí, študentov a pracujúcich. Prispeje to k lepšej vnútornej harmónii, uvoľnenosti a priateľskému správaniu v kolektíve i doma. Esencie sa získavajú z divokých rastlín, ktoré sa nachádzajú v čistej prírode nemeckých Álp, a spracúvajú sa metódou Dr. Bacha. Zmes obsahuje mimoriadne vysoké (7 %) množstvo účinných látok.

4. Bachove esencie – zmes Kľud a vnútorná krása

Na záver sa pozrieme na zmes Bachových esencií s názvom Pokoj a vnútorná krása. Rovnako ako predchádzajúce dve zmesi obsahuje 7 % účinných látok a minimálne množstvo alkoholu (27 %), takže je vhodný pre tehotné ženy, malé deti a domáce zvieratá.

Zmes esencií z divo rastúcich druhov rastlín zozbieraných v čistej prírode nemeckých Álp je spracovaná presne podľa pôvodných postupov Dr. Bacha. Vo chvíľach náhlych zmien, životných turbulencií a zvýšeného stresu pomáha táto zmes upokojiť sa a získať potrebný nadhľad. Kvapky dodávajú vytrvalosť, vnútornú harmóniu a potrebnú odvahu konať.

5. Bachova esencia – zmes Kľud a vnútorná krása

Čelí vaše dieťa stresovej situácii v škôlke, škole alebo stresu z možnej návštevy zubára? Tieto špeciálne Bachove kvapky pre deti sú vyrobené zo 100 % prírodných zložiek a obsahujú bylinné esencie, ktoré pomáhajú navodiť vnútorný pokoj, harmóniu a pocit radosti počas celého dňa bez alkoholu a pridaného cukru.

Čo sú Bachove esencie?

Je to zbierka tridsiatich ôsmich jedinečných esencií z rôznych kvetov, stromov a iných rastlín. Okrem týchto základných esencií existuje aj esencia číslo tridsaťdeväť, nazývaná krízová esencia, ktorá je zmesou piatich z nich. Keďže sa však mierne líši od základných radov, zameriame sa najprv na charakteristiku základných radov.

Čo sú Bachove esencie

Čo by ste teda mali vedieť o Bachových kvetových esenciách? Dôležité je najmä ich rozdelenie do niekoľkých základných skupín podľa oblasti, na ktorej pôsobia. Vo väčšine prípadov sa ich účinky týkajú najmä negatívnych psychických stavov, ale môžu výrazne ovplyvniť aj naše fyzické zdravie, ako sa čoskoro dozviete v časti o účinkoch Bachovho kvetu.

Prečo sa Bachove kvapky nazývajú krízové esencie (krízové kvapky)?

Skôr než prejdeme k samotným účinkom, musíme sa na chvíľu zastaviť pri spomínanej podstate krízy. Od ostatných esencií v sérii sa líši tým, že nejde o esenciu z jednej rastliny, ale o zmes piatich rôznych esencií. Tie sa vyberajú tak, aby sa spojila sila jednotlivých esencií a aby výsledná krízová esencia mala veľmi špecifický účinok.

Prečo sa volám Crisis Drops

Ako už názov napovedá, krízová esencia dokáže navodiť pocit pokoja a uvoľnenia. Využijete ho najmä v stresových situáciách, keď sa potrebujete rýchlo a účinne zbaviť stresu. Je dokonca taký účinný, že je štandardnou súčasťou výbavy britskej polície, ktorá ho používa na upokojenie ľudí v šoku alebo v iných vypätých situáciách. Okrem iného môže byť veľmi praktickým spôsobom, ako potlačiť záchvat paniky alebo úzkosti, alebo prekonať množstvo fóbií, ako je strach z lietania alebo klaustrofóbia.

Pozor

Krízové kvapky pôsobia na úzkostné stavy a nešťastné pocity beznádeje. Ak však tieto stavy pretrvávajú dlhší čas, je lepšie poradiť sa s lekárom. V každom prípade sú Bachove krízové esencie a kvapky vhodné v stresových situáciách a ich prvé účinky sú často okamžité. Preto je dobré nosiť tieto kvapky vo vrecku alebo v kabelke. Potom ich môžete použiť v akejkoľvek napätej situácii. Dávajte však pozor, aby ste nekvapkali alkohol.

Aké sú účinky Bachových esencií?

Ak sa vrátime k Bachovým esenciám, aj tie majú množstvo pozitívnych účinkov na ľudskú myseľ a telo. Tieto účinky závisia najmä od skupiny, do ktorej patrí. Máme celkom sedem skupín:

  • strach
  • Neistota
  • nezáujem o aktuálne dianie
  • Osamelosť
  • precitlivenosť na vplyvy a myšlienky
  • zúfalstvo a malomyseľnosť
  • nadmerná starostlivosť o druhých

Samotné esencie sú už určené na konkrétny, špecifický problém. Ak by sme si napríklad vybrali esencie z prvej skupiny, t. j. strach, nájdeme tu napríklad osiku (esencia č. 2), ktorá pomáha bojovať s neopodstatnenými obavami, alebo naopak esenciu č. 3, ktorá pomáha bojovať s neopodstatnenými obavami. 26, t. j. deväťlistý peniažtek, ktorý pomáha proti panickému strachu.

Na čo sa najčastejšie používajú?

Ako vyplýva z vyššie uvedeného, Bachove esencie sú obzvlášť užitočné pri riešení psychických problémov a blokov. To však neznamená, že nedokážu riešiť aj problémy súvisiace s naším fyzickým telom – práve naopak. Dr. Edward Bach, tvorca Bachových esencií, veril, že fyzické zdravie je zrkadlovým odrazom psychického zdravia. V praxi sa Bachove kvapky používajú najmä na zmiernenie záchvatov paniky, proti úzkosti alebo napríklad ako prírodný doplnok stravy pre deti s poruchami pozornosti.

Môžu sa používať na harmonizáciu mysle a tela, a to nielen ľudského, ale aj zvieracieho. Pre domáce zvieratá sú užitočné najmä vtedy, ak zviera trpí panickým strachom alebo rôznymi úzkosťami, ktoré sú typické pre psy z útulkov s nepríjemnou minulosťou. Výnimkou nie je ani používanie väčších zvierat, ako sú kone.

Ako vznikajú esencie?

Hoci od výroby prvých esencií Edwarda Bacha uplynulo už veľa rokov, proces výroby sa odvtedy takmer nezmenil. Kvety sa ešte stále zbierajú z divo rastúcich stromov, kríkov a bylín, potom sa vložia do (najlepšie krištáľovej) misky, zalejú čistou pramenitou vodou a nechajú sa tri až štyri hodiny macerovať na slnku. Voda zo spracovaných kvetov, tzv. materská tinktúra, sa potom konzervuje s vínnou pálenkou v pomere 1:1.

Okrem tejto tradičnej metódy sme sa však mohli stretnúť aj s o niečo rýchlejším spôsobom výroby Bachových kvapiek, a to varením. Namiesto macerovania na slnku nechajte kvety pol hodiny variť v čistej vode a po vychladnutí ich konzervujte alkoholom.

Aké sú skúsenosti s Bachovými esenciami?

S bachovými esenciami je mnoho pozitívnych skúseností a mnohí ľudia ich používajú na pomoc pri rôznych ochoreniach. Niektorí ľudia tvrdia, že účinky pociťujú v priebehu niekoľkých minút, iní majú pozitívne výsledky po dlhšom čase. Ľudia tiež hovoria, že používanie kvapiek im pomohlo zmierniť úzkosť, depresiu a nespokojnosť, ako aj zvýšiť ich vnútorný pokoj a pozitívne myslenie.

Niektorí ľudia tiež uvádzajú, že ich používanie im umožnilo vyriešiť problémy, ktoré mali. Nájsť pokoj a harmóniu. Vo všeobecnosti môžu byť Bachove krízové kvapky užitočné pre ľudí, ktorí čelia krízovým situáciám a hľadajú spôsob, ako sa z nich dostať a znovu nadobudnúť rovnováhu.

Bachove esencie nemajú žiadne vedľajšie účinky, a preto ich môžu používať aj tehotné ženy a malé deti. Neodporúča sa však používať ich bez konzultácie s lekárom.

Aké sú negatívne skúsenosti s Bachovými esenciami

Negatívne skúsenosti s Bachovými esenciami zahŕňajú: závraty, bolesti hlavy, ospalosť, nevoľnosť, úzkosť, depresiu, zvýšený krvný tlak, alergickú reakciu, zhoršenie existujúcich príznakov, únavu a podráždenosť. Tieto prípady však nikdy nemožno stopercentne pripísať kvapkám.

Naopak, mnohí ľudia sa sťažujú na nedostatok viditeľných výsledkov. V podstate to znamená, že kvapky na ne nemali žiadny účinok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *