Najlepšia maska na spanie – recenzie a skúsenosti

Masku na spanie videl asi každý, každý ju pozná, ale málokto ju skutočne používa. Je to škoda, pretože táto šikovná pomôcka dokáže vyčariť nerušený a pokojný spánok kdekoľvek a kedykoľvek. Ako si vybrať najlepšiu masku na spanie? To sa dozviete v tomto článku.

Malé a praktické škrabadlo sa zmestíkamkoľvek a je ideálnym spoločníkom na cesty. Vďaka nemu môžete relaxovať vo vlaku alebo v lietadle. Dobre vám poslúži aj v cieľovej destinácii. Je možné, že nebudete môcť zatemniť okná v hotelovej izbe, čo môže byť uprostred leta dosť veľký problém. Ale akú masku je najlepšie vybrať a aká je najlepšia maska?

Maska na spanie PROFI

anatomicky tvarovaná maska na spaní

Špeciálne anatomicky tvarovaná maska na spanie, ktorá blokuje svetlo v miestnosti, ktoré vám bráni v dobrom spánku. Maska je vyrobená z kvalitného materiálu a špeciálne tvarovaná okolo očí a nosa.

Maska TOTAL DARK

maska total dark

Anatomicky tvarovaná maska na spanie so špeciálnou úpravou v oblasti nosa, ktorá blokuje svetlo v miestnosti, ktoré vám bráni v dobrom spánku. Je veľmi pohodlný na nosenie. Je vhodný pre ľudí, ktorí trpia zlým spánkom

Maska SATÉN

saténová maska na spaní

Maska na spanie, ktorá blokuje svetlo v miestnosti, ktoré vám bráni v dobrom spánku. Maska je ľahká, priedušná a vyrobená z veľmi príjemného materiálu. Z tohto dôvodu sa veľmi pohodlne nosí a neprekáža.

Ako si vybrať masku na oči na spanie?

Dávno preč sú časy, keď maska na spanie bola len kusom látky. Dnes máte naozaj širokú ponuku možností, a tak je aj výber jednoduchého stieracieho žrebu ťažší. Môžete si vybrať masku určenú predovšetkým na vytvorenie úplnej tmy. Na tento účel sú ideálne tie so saténovým alebo hodvábnym povrchom. Pokožka okolo očí je veľmi citlivá a rýchlo starne. Nepriaznivé materiály môžu tento proces urýchliť. 

K dispozícii sú aj rôzne „gadgety“ so špeciálnymi funkciami. Patrí medzi ne napríklad hrejivý alebo chladivý účinok, ktorý zabraňuje rannému opuchu očí. Skvelé sú aj masky s výťažkom z aloe vera, retinolom, kyselinou hyalurónovou alebo vitamínom E. Takéto obohatené peelingy zabraňujú predčasnému starnutiu a po prebudení budete okamžite vyzerať sviežo a čerstvo.

Pri výbere dbajte aj na správny tvar masky na oči. Mal by byť pohodlný, ergonomický a ľahko prispôsobiteľný akémukoľvek tvaru hlavy. Gumička nesmie tlačiť, ale musí držať škrabku na mieste. Potom by mala pokrývať dostatočne veľkú časť tváre, aby svetlo neprenikalo cez okraje. 

Prečo používať masku na spanie?

Používanie masky na spanie prináša množstvo výhod. Ako sme už spomenuli vyššie, je to ideálny spoločník na cesty. Vďaka nemu môžete spať v dopravných prostriedkoch a kdekoľvek mimo domova bez toho, aby vás nadmerné svetlo rušilo v spánku. A to je ďalšie veľké plus. Maska na oči vytvára dokonalú tmu. Preto je dobré používať ho aj doma počas každej noci, pretože absencia svetla spôsobuje, že telo produkuje viac spánkového hormónu a fáza hlbokého spánku sa maximálne predlžuje. 

Ak pracujete na zmeny a ste nútení spať počas dňa, určite by vám doma nemala chýbať maska. Vďaka tme, ktorú vytvára, sa môžete prekvapivo dobre vyspať aj v iných častiach noci bez rizika, že sa budete neustále budiť alebo trpieť nedostatkom spánku. Po maske na oči budete s nadšením siahať aj pri zaspávaní po bezsennej noci. 

Recenzie škrabiek a masiek na spanie

V redakcii sme vybrali 10 škrabiek na spanie, ktoré sme testovali jeden mesiac. Vybrali sme pre vás TOP 3 produkty, ktoré vám môžeme odporučiť.

Anatomicky tvarovaná maska na spanie PROFI

Absolútnym víťazom testu sa stala maska od spoločnosti BRAIMAX. Ak nemáte radi klasické masky, táto je pre vás tou správnou voľbou. Maska je dokonale tvarovateľná, takže si ju každý môže prispôsobiť podľa seba. Maska je preto veľmi pohodlná na každodenné používanie, dokonca ani po mesiaci používania sa maska nijako neopotrebovala. Najviac sme sa obávali, že gumička, ktorá drží masku na hlave, sa časom opotrebuje a nebude správne držať. Po trojmesačnom teste to môžeme vyvrátiť, guma stále veľmi dobre drží. Najviac sme spokojní s materiálom škrabadla, vnútro je vyrobené z takzvanej „huby“, na ktorej sa veľmi príjemne spí.

Víťaz testu

anatomicky tvarovaná maska na spanie
  • výhodná cena
  • tvarovateľná maska
  • vyrobené z vysokokvalitného materiálu

Anatomicky tvarovaná maska na spanie TOTAL DARK

Rozhodovanie medzi prvým a druhým miestom bolo naozaj ťažké, pretože anatomická maska Total Dark nás prekvapila kvalitou spracovania. Rovnako ako v prípade víťaza testu je aj táto maska krásne tvarovateľná a príjemne sa v nej spí. Maska má špeciálny okraj okolo očí, aby do nich neprenikol žiadny lúč svetla a vy ste sa mohli dobre vyspať. Ak sa pýtate, prečo sme výrobok zaradili na druhé miesto, je to preto, že nám nevyhovovalo zapínanie na suchý zips. Keď sa v noci viac pohybujete, môže sa maska uvoľniť a suchý zips môže rušiť váš spánok. V maske sa vám bude veľmi dobre dýchať, pretože netlačí na nos.

Druhé miesto

celková tmavá maska
  • výhodná cena
  • anatomická maska
  • veľmi jemný materiál

Anatomicky tvarovaná maska na spanie (čierna) SATÉN

Tretie miesto v našom porovnaní získala anatomická maska vyrobená zo saténu. Šatka na spanie je vyrobená z kvalitného materiálu, ktorý vám bude pohodlne sedieť na tvári. Počas používania nám materiál vôbec nevadil a musíme povedať, že sme boli veľmi prekvapení jeho poškriabaním. Občas sa stávalo, že škrabka v spodnej časti nosa netesnila správne. Po dlhom používaní sme nezaznamenali žiadne opotrebenie ani nedostatky.

cena/kvalita

saténová maska na spanie
  • cena/kvalita
  • anatomická maska
  • saténový materiál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *