RECENZIA: Menštruačný pohár LadyCup

Keď som pred niekoľkými rokmi začala hľadať alternatívu ku klasickým tampónom, menštruačný kalíšok bol mojou prvou voľbou. Musím povedať, že to nebol krok vedľa – už nejaký čas pravidelne používam menštruačný kalíšok a určite by som sa nevrátila ku klasickým tampónom. Keďže sa však na trhu objavilo veľa nových výrobcov, odkedy som si kúpila svoj prvý pohár, rozhodla som sa vyskúšať aj iné značky, s ktorými som ešte nemala skúsenosti. Dnes vám teda prinášam recenziu menštruačného pohára LadyCup.

Výhody menštruačného kalíška

Ale skôr než prejdeme na samotnú recenziu, pripomeňme si aspoň v krátkosti výhody menštruačných kalíškov. Hlavnými sú ekológia a úspora peňazí – keďže LadyCup nájdete na v rozmedzí 450 až 600 Kč, je jasné, koľko ušetríme na vložkách a tampónoch, ak vezmeme do úvahy jeho niekoľkoročnú životnosť. V neposlednom rade je praktickou menštruačnou pomôckou aj na dovolenke alebo pri športe, najmä pri vodných športoch, pri ktorých tampón nemusí každému vyhovovať.

LadyCup sa mi páčili na prvý pohľad. Nielenže je samotný pohárik ekologickou verziou tampónov, ale LadyCup vyrába svoje poháriky tu v Českej republike. Keďže je vyrobený z lekárskeho silikónu, je úplne bezpečný pre zdravie a na rozdiel od tampónov je vhodný aj v prípade, že vás občas trápia zápaly alebo mykózy.

Výhody prečo ÁNO

  • Cena
  • Veľkosti vhodné pre takmer všetky
  • Pre športovkyne

Nevýhody prečo NIE

  • Myslím, že neexistujú žiadne nevýhody

Prečo ma zaujal LadyCup?

LadyCups sa mi páčili na prvý pohľad. Nielenže je samotný pohárik ekologickou verziou tampónov, ale LadyCup vyrába svoje poháriky tu, na v Českej republike. Keďže je vyrobený z lekárskeho silikónu, je úplne zdravotne neškodný a na rozdiel od tampónov je vhodný aj na , ak človeka občas trápia zápaly alebo mykózy.

Skvelá ponuka

Pri objednávaní šálky ma však zaujala skvelá ponuka e-shopu značky. Okrem množstva farieb šálok a bavlnených poťahov na šálky sme tu mohli nájsť aj látkové vložky alebo pomôcky na čistenie šálok. Ja hrnček vyvarím vo vriacej vode, ale verím, že na cestách sa môžu hodiť špeciálne dezinfekčné prostriedky na hrnček.

Akú veľkosť si vybrať?

Keď som sa rozhodla pre jednu z mnohých farieb (a bolo to naozaj ťažké rozhodovanie!), prišiel čas vybrať správnu veľkosť. Keďže už mám skúsenosti s pohármi , siahla som po menšej veľkosti. Ak sa ešte len chystáte na svoj debut, platí pravidlo, že menšie košíčky veľkosti S sú vhodnejšie pre mladšie ženy, ktoré ešte nerodili alebo majú silnejšie panvové dno.  

Spustenie systému a výdrž

Pokiaľ ide o najdôležitejšiu časť recenzie, hodnotenie samotného pohára, musím povedať, že ma nesklamal. Materiál je dosť pružný, takže sa dá ľahko vložiť a vybrať pomocou trochu cviku, ale zároveň dobre tesní a neprepúšťa. Jedinou nevýhodou je, že ak si vyberiete menšiu veľkosť košíčkov S, nemusí vydržať celých 12 hodín, ak máte silnú menštruáciu. Ak teda s pohárikom ešte len začínate, odporúčam ho počas prvých dní kombinovať s intimkami alebo slabými menštruačnými nohavičkami, aby ste sa vyhli nehodám s únikom .

LADYCUP v TOP 3 menštruačných kalíškoch

Na trhu je veľa menštruačných kalíškov, preto sme sa rozhodli porovnať najlepšie menštruačné kalíšky. Výrobok od domácej značky LADYCUP patrí medzi TOP 3 najlepšie menštruačné kalíšky v našom porovnaní.

Záverečné hodnotenie

Na záver musím povedať, že LadyCup je pre mňa zatiaľ jasným favoritom medzi menštruačnými kalíškami. Je to nielen český výrobok, ale aj skutočne funguje, pohodlne sa nasadzuje a ľahko udržiava. V porovnaní s niektorými značkami má veľkosť S o niečo menší objem, ale o to pohodlnejšie sa nosí.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *