RECENZIA: Menštruačné nohavičky Flux

Menštruačné nohavičky si pomaly, ale isto začínajú získavať svoje miesto medzi obľúbenými menštruačnými pomôckami. Svedčí o tom aj skutočnosť, že existuje čoraz viac značiek a výrobcov, ktorí sa rozhodli obohatiť praktické nohavičky o krásne strihy. Príkladom tohto prístupu sú menštruačné nohavičky Flux, na ktoré sa pozrieme v dnešnej recenzii .

Čo sú menštruačné nohavičky?

Skôr než sa však zameriame na samotnú značku Flux, zhrňme si aspoň stručne, čo vlastne menštruačné nohavičky sú. Ide o nohavičky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako bežná spodná bielizeň, ale majú niekoľko špeciálnych vrstiev, ktoré vás počas menštruácie udržia v suchu a pohodlí. Možno ich nosiť samostatne alebo ako bezpečnostnú pomôcku pri používaní tampónu alebo menštruačného kalíška.

 z čoho sú vyrobené menštruačné nohavičky Flux?

Na rozdiel od iných značiek menštruačných nohavičiek sa nohavičky Flux môžu pochváliť nie tromi, ale štyrmi špeciálnymi vrstvami. Tie nielenže zabraňujú úniku tekutiny, ale tiež pohlcujú pachy a zabraňujú nežiaducemu rastu baktérií. Ak by sme sa mali pozrieť na konkrétne zloženie, absorpčná vrstva je vyrobená z 92 % nylonu a 5 % lycry, zatiaľ čo absorpčné jadro je zo 100 % bavlny.  

Ako funguje absorpčná vrstva menštruačných nohavičiek?

Flux nohavičky

Ako už bolo spomenuté, menštruačné nohavičky Flux sa neskladajú len z troch vrstiev, ako je to bežné u iných výrobcov, ale zo štyroch vrstiev. Prvá vrstva slúži na odvádzanie vlhkosti, takže sa pri nosení môžeme vždy cítiť sucho. Pod prvou vrstvou sa nachádza antibakteriálna vrstva, ktorá zabraňuje nielen vzniku zápachu, ale aj rastu baktérií. Tretia vrstva nohavičiek je absorpčná vrstva, ktorá pohlcuje vlhkosť, a pod ňou je posledná, nepriepustná, ale priedušná vrstva, ktorá zabraňuje úniku a zašpineniu oblečenia.

Ako fungujú menštruačné nohavičky?

Veľký počet strihov a farieb

Okrem štyroch vrstiev sa menštruačné nohavičky Flux líšia od konkurencie najmä tým, že ponúkajú naozaj širokú škálu strihov a farieb. Okrem klasických čiernych menštruačných nohavičiek ponúkajú napríklad aj bordovo červené alebo sivé nohavičky. Čo sa týka strihu, okrem bežných nohavičiek obsahuje ponuka napríklad brazílske, čipkované nohavičky, nohavičky hipsterského strihu alebo nohavičky s vysokým pásom .  

Aká je savosť nohavičiek Flux?

Absorpčná schopnosť menštruačných nohavičiek Flux závisí najmä od typu zvoleného modelu. Zatiaľ čo nohavičky určené na dni silnej menštruácie majú absorpčnú kapacitu približne štyri tampóny (25 ml), nohavičky na strednú menštruáciu majú absorpčnú kapacitu tri tampóny (15 ml) a model na slabú menštruáciu má absorpčnú kapacitu dva tampóny (10 ml). V praxi to znamená, že so správnym modelom môžu vydržať až osem hodín nepretržitého nosenia.

Ako prať nohavičky Flux?

O menštruačné nohavičky Flux sa staráme podobne ako o iné značky. Pred praním sa odporúča vyprať ich v studenej vode a potom ich vyprať pri 40 stupňoch Celzia, buď samostatne, alebo spolu s ďalšou bielizňou. Môžete použiť bežný prací prášok, ale nemali by ste používať zmäkčovač tkanín ani listy do sušičky. Dávajte pozor aj pri sušení – nikdy nesušte nohavičky priamo na ohrievači.

Koľko stoja menštruačné nohavičky Flux?

Hlavnou výhodou menštruačných nohavičiek Flux je okrem ich krásneho strihu aj ich cena. Zatiaľ čo najabsorpčnejšie modely sú v rovnakej cenovej relácii ako ostatné značky, nohavičky s nižšou absorpčnou schopnosťou sú až o polovicu lacnejšie ako konkurencia. To sa oplatí najmä z hľadiska nákupu viacerých kusov, ktorý je potrebný kvôli potrebe častého prania menštruačných nohavičiek a ich následného sušenia.

Záverečné hodnotenie

V porovnaní s inými značkami vedú menštruačné nohavičky Flux najmä v , pokiaľ ide o veľkú rozmanitosť strihov a farieb. Osobne by som na posledné dni menštruácie odporúčala kúpiť nohavičky Flux s nižšou absorpčnou schopnosťou , pretože si môžete zaobstarať nielen klasický strih nohavičiek, ale napríklad aj brazílske alebo čipkované nohavičky, ktoré iné značky zvyčajne neponúkajú. Na druhej strane klasické nohavičky značky Flux s najvyššou savosťou patria skôr k takému priemeru – určite nezaostávajú za ostatnými výrobcami, ale savosť je skôr priemerná. Na druhej strane, nohavičky Flux s vyššou savosťou zaujmú aj pekným dizajnom, či už s čipkovaným lemom, sieťovanými okrajmi alebo elastickým pásom s logom .

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *