KRALUX – recenzie a osobné skúsenosti

Zatiaľ čo vrásky sa vo väčšej miere objavujú po 50. roku života, prvé šediny a fúzy sa začínajú objavovať oveľa skôr. Bohužiaľ, na vine nie je ani tak vek, ako skôr genetika alebo nedostatok určitých živín. Hoci s génmi toho veľa nezmôžeme, existuje niekoľko metód, ako bojovať proti predčasnej strate farby vlasov a brady. V dnešnej recenzii sa s vami podelím o svoje skúsenosti s prípravkom Kralux, ktorý sľubuje nielen zníženie šedivenia a straty farby vlasov, ale aj zlepšenie celkového stavu pokožky hlavy a vlasového vlákna.

Moje skúsenosti a hodnotenie

Kralux

Hoci sa so šedinami nijako výrazne nestretávam, z času na čas sa nejaká objaví – zatiaľ čo vo svetlých vlasoch sa pár strieborných pramienkov stratí, v mojich tmavých vlasoch sa nedajú prehliadnuť. Keďže však nie som fanúšikom farbenia, zaujali ma deklarované účinky výrobku Kralux na odstránenie šedín. Hoci je fér brať deklarované účinky s rezervou (určite nepomôže, ak ste úplne šediví), prekvapil ma nečakane viditeľnými výsledkami. Príjemným bonusom je aj celkové zvýšenie kvality a lesku vlasov, ktoré pripisujem najmä obsahu množstva rastlinných výťažkov a antioxidantov. Prekvapivo mi Kralux pomohol aj v oblasti lupín a nadmerného mastenia pokožky hlavy. Ak máte okrem mierneho šedivenia aj iné problémy s vlasmi alebo pokožkou hlavy, určite vám môžem Kralux odporučiť.

Výhody, prečo ÁNO

  • Zlepšuje zdravý a rast vlasov
  • Pozitívne hodnotenia používateľov
  • Aplikácia 1x denne
  • Český výrobok

Nevýhody, prečo NIE

  • Vyššia cena

Čo je Kralux?

Na trhu je množstvo prípravkov na šedivé vlasy. Kralux ma zaujal najmä svojím pôvodom – je toprodukt vyvinutý a vyrábaný výlučne v Českej republike. V porovnaní s konkurenciou sa môže pochváliť aj množstvom patentovaných účinných látok, ktorých účinnosť výrobca podporil množstvom štúdií a výskumov. Ak vás zaujímajú podrobnosti, odporúčam zamieriť na oficiálnu webovú stránku Kralux, kde okrem odpovedí na často kladené otázky nájdete najmä odkazy na rozsiahle štúdie a výskumy potvrdzujúce účinnosť výrobku.

Pre koho je Kralux vhodný?

Kralux je primárne určený na odstránenie a zníženie výskytu šedín a bielych vlasov, ale možno ho použiť aj na bradu, ktorá je často ešte náchylnejšia na šediny. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný pre mužov aj ženy, snáď s výnimkou obdobia tehotenstva a dojčenia – výrobca neuvádza, či jeho používanie nepredstavuje v tomto období zvýšené riziko.

Výhody Kraluxu môžete využiť nielen v prípade prvých výrazných šedín, ale aj ak trpíte zlou kvalitou vlasov, pomalým rastom vlasov alebo nadmerným vypadávaním vlasov. Obsahuje množstvo účinných látok, ktorých účinky priaznivo pôsobia na stav vlasov a pokožky hlavy.

Ako Kralux funguje?

Rozhodne nie som odborník na vlasy a procesy, ktoré spôsobujú ich šedivenie. Som však toho názoru, že najdôležitejším bodom pri kúpe nového výrobku na starostlivosť o vlasy je poznať jeho zloženie – a Kralux nebol výnimkou. Vďaka rozsiahlym štúdiám a prehľadným infografikám na webovej stránke spoločnosti Kralux však princíp jej fungovania pochopí aj úplný laik.

Kralux Hodonice

Základnou účinnou látkou sú špeciálne patentované biomimetické peptidy, ktoré pomáhajú zvyšovať melanogenézu (produkciu melanínu) vo vlasoch. Hoci sú peptidy známe najmä ako prevencia vrások a vypínanie pokožky, zohrávajú dôležitú úlohu aj v oblasti šedivenia – nielenže zvyšujú produkciu farby na vlasy, ale stimulujú aj regeneráciu vlasov a zvyšujú počet aktívnych folikulov.

Kralux si zaslúžene získal miesto v našom porovnaní najlepších vitamínov na vlasy, kde vynikol medzi veľmi kvalitnou konkurenciou.

Okrem peptidov zloženie obsahuje aj stabilizovaný antioxidant, ktorý chráni vlasové folikuly pred oxidačným stresom, a teda predčasným starnutím. Z hľadiska tvorby lupín je potrebné spomenúť aj rastlinné výťažky, ktoré sú v ňom obsiahnuté a ktoré znižujú viditeľnosť lupín a upokojujú pokožku hlavy.

Balenie a cena vlasového séra Kralux

Ak chcete Kralux len vyskúšať, výrobca ponúka malé balenie dvakrát 15 mililitrov, ktoré vydrží približne jeden mesiac. Ak nemáte žiadne skúsenosti so sériami na šedivenie vlasov, je to skvelý spôsob, ako zistiť, či vám táto metóda vôbec vyhovuje.

Keďže však z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že podobné produkty fungujú najmä pri dlhodobom používaní, oplatí sa viac prihlásiť. Nielenže budete dostávať výrobok pravidelne do svojej poštovej schránky bez potreby doobjednávania, ale ušetríte aj viac ako sto korún mesačne.

Ako aplikovať výrobok

Ak si nie ste istí, či je sérum na vlasy pre vás tou správnou metódou, rozhodujúca bude aplikácia. Treba si uvedomiť, že na rozdiel od farbenia je potrebná určitá disciplína. Nestačí len pamätať na to, aby ste sérum aplikovali raz za mesiac. Ak chcete vidieť jasné výsledky, mali by ste sérum používať raz denne.

Samotná aplikácia je pomerne jednoduchá. Stačí vmasírovať malé množstvo séra do pokožky. Potom nechajte sérum na vlasy pôsobiť aspoň jednu hodinu, ideálne cez noc.

Kralux Cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *