RECENZIA: Kolagén Colafit

Ak hľadáte kvalitný doplnok stravy s kolagénom , ktorý vám pomôže vyriešiť vaše problémy s kĺbmi, šľachami alebo kožou, môže vás odradiť vysoká cena. V dnešnej recenzii som sa preto rozhodol otestovať kolagén, ktorého cena sa nepohybuje nad tisíc korún, ale v rámci niekoľko stoviek. Ponúka kvalitu porovnateľnú s drahšími produktmi ? Pozrieme sa na to na stránke v nasledujúcich riadkoch.

Prečo dopĺňať kolagén?

 Zatiaľ čo v detstve a mladosti máme dostatok kolagénu, s vekom sa naša prirodzená produkcia kolagénu začína znižovať. Najviac sa tento úbytok prejavuje najmä po tridsiatke, keď sa prejavuje nielen zhoršením kvality a hydratácie pokožky, ale aj prvými problémami s kĺbmi, väzmi, šľachami alebo napríklad kvalitou vlasov a nechtov. Hoci produkciu kolagénu možno čiastočne ovplyvniť zdravým životným štýlom, na dosiahnutie skutočne viditeľných výsledkov je potrebná suplementácia kolagénu.  

O značke Colafit

Colafit je značka, ktorá sa zameriava nielen na kolagén, ale aj na kompletnú kĺbovú výživu. Aj preto ponúkajú okrem radu výrobkov kolagénovej výživy napríklad aj masážny krém s obsahom kolagénu . Nezameriavajú sa však len na dospelých – v ich repertoári by sme mohli nájsť napríklad kolagénový doplnok stravy pre deti. V dnešnej recenzii sa však zameriam na čistý kryštalický kolagén Colafit.

Čím sa kolagén Colafit líši od iných značiek?

Kolagén značky Colafit bol vyrobený procesom tzv. lyofilizácie, teda sušenia mrazom. Produkt preto obsahuje čistý kolagén bez ďalších pomocných látok alebo farbív. Vďaka forme v malých kockách sa ľahko konzumuje. Je vhodný najmä pre osoby, ktorým nevyhovuje klasický kolagén rozpustný vo vode, prípadne majú citlivejší žalúdok. V balení nájdeme 120 kociek + 30 kociek zadarmo.

Výhody prečo ÁNO

  • Jednoduchá spotreba
  • Výhodná cena

Nevýhody prečo NIE

  • Len kolagén typu I

Výhody lyofilizácie

Zatiaľ čo väčšina u nás dostupného kolagénu sa vyrába hydrolýzou, kolagén Colafit bol vyrobený procesom tzv. lyofilizácia. Táto dlhoročná metóda lyofilizácie zabezpečuje nielen šetrný spôsob spracovania kolagénu, ale aj zachovanie všetkých dôležitých látok, ktoré obsahuje. Výsledné kolagénové kocky nemajú žiadnu chuť a neobsahujú žiadne ďalšie konzervačné látky ani prísady.

Hoci sa jedna dávka kolagénu Colafit môže na prvý pohľad zdať pomerne malá, telo si dokáže z jednej osemmiligramovej kocky vytvoriť až 800 miligramov čistého kolagénového gélu. A ako to funguje? Lyofilizovaný kolagén na seba jednoducho viaže vodu v našom tráviacom systéme.

Deklarované účinky 

Výrobca uvádza, že výrobok obsahuje kolagén typu I, ktorý je dôležitý nielen pre naše šľachy a kosti, ale napríklad aj pre našu pokožku, vlasy a nechty. Medzi priaznivé účinky kolagénu patria okrem iného:

  • Výživa a regenerácia pohybového aparátu
  • Zlepšenie stavu vlasov a nechtov
  • Hydratácia a vypnutie pokožky
  • Úľava od celulitídy
  • Protizápalové účinky
  • Zvýšenie pružnosti pokožky

Dávkovanie a použitie kolagénu

Na rozdiel od kolagénov v prášku sa kolagén Colafit nemusí rozpúšťať vo vode.. Na konzumáciu stačí nechať kocku rozpustiť v ústach alebo ju prehltnúť. Najmä deti poteší možnosť kúpiť si Colafit s príchuťou jahoda, ktorý podľa môjho názoru budú konzumovať oveľa radšej ako klasické vo vode rozpustné kolagény. 

Pokiaľ ide o dávkovanie, odporúčaná denná dávka je jedna kocka, ktorá by sa mala užívať ráno, jednu hodinu pred jedlom. Ak si teda kúpite výhodné balenie 120 + 30 kociek za 599 Kč, ktoré vám vystačí na štyri mesiace, je to jedna z najlacnejších možností kolagénovej suplementácie. Pre porovnanie, bežný kolagén v prášku nás zvyčajne stojí 1000 Kč mesačne.

Pre koho je vhodný?

Keďže výrobok obsahuje čistý kryštalický kolagén, neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie jeho použitia. Je vhodný pre malé deti od dvoch rokov, ako aj pre tehotné a dojčiace ženy. Je však obzvlášť užitočný pre seniorov a aktívnych športovcov, ktorí chcú udržať svoje kĺby v stave .

Záverečné hodnotenie

Hlavnou výhodou Colafitu je najmä pomer cena/výkon – za neporovnateľne menšie množstvo získate podobné zdravotné účinky ako za oveľa drahšie kolagény vo forme prášku . Mne osobne vyhovuje kolagén v kockách , navyše nemá horkú chuť, ktorá je typická pre hydrolyzovaný kolagén. Na prvý pohľad vás však môže odradiť štruktúra a farba kociek, ktoré nápadne pripomínajú polystyrén. Ak sa však nenecháte odradiť, odmenou vám bude pomerne lacný a účinný kolagén pre vaše kĺby, kosti a pokožku.

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *