RECENZIA: Inca Collagen

Každý z nás, kto pred časom oslávil dvadsiate narodeniny, to vie. S každou ďalšou sviečkou na torte pribúdajú nielen vrásky, ale aj problémy s matnými a lámavými vlasmi a nechtami, oslabením kostí či bolesťami kĺbov, najmä v prípade aktívnych športovcov. Jednou z príčin týchto ochorení je skutočnosť, že po 20. roku života začne hladina kolagénu v tele prudko klesať. Hoci jeho produkciu môžeme podporiť zdravým životným štýlom a stravou bohatou na vitamíny, doplnenie kolagénu výživovým doplnkom je stávkou na istotu. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na kolagén od obľúbenej českej značky Inca Collagen. Stojí to naozaj za investíciu?

Čo je kolagén a prečo ho dopĺňať?

Kolagén je jednou z najdôležitejších látok v našom tele. Tento vo vode nerozpustný proteín je základným stavebným prvkom nielen našich svalov, ale aj šliach, kĺbov a hladkého svalstva.  V neposlednom rade treba spomenúť, že (okrem vody) tvorí prevažnú väčšinu hmotnosti našej pokožky. Preto nie je prekvapujúce, že jeho nedostatok v tele má za následok nielen problémy s pohybovým aparátom, ale aj ovisnutú pokožku a vrásky. Našťastie sa už nemusíme spoliehať len na prírodu a chýbajúci kolagén môžeme celkom účinne doplniť pomocou výživových doplnkov. Aby ste však videli viditeľné výsledky, je potrebné zvoliť dostatočne kvalitný výrobok. Medzi nimi je aj Inca Collagen, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku najlepších kolagénov.

V kolagéne českej značky Inca Collagen by sme našli tri rôzne typy kolagénu, a to typ I., II. a III. Vďaka tomu je vhodný ako na problémy s pohybovým aparátom, tak s pleťou a pokožkou. Jedná sa o rybí (morský) kolagén vyrobený metódou hydrolýzy, ktorá zaručuje vysokú vstrebateľnosť. V dennej dávke, ktorá je vopred naporciovaná v praktickom balení, nájdeme 3000 miligramov kolagénu.

Výhody prečo ÁNO

 • 100% prírodný morský kolagén
 • Vysoká vstrebateľnosť
 • Trojzložkový kolagén
 • 3000 miligramov na porciu

Nevýhody prečo NIE

 • Vyššia cena

O značke Inca Collagen

Značka Inca Collagen ma zaujala najmä preto, že ide o českú značku.  Spoločnosť bola založená v roku 2015 na a je jedným z prvých výrobcov hydrolyzovaného kolagénu v krajine. V priebehu rokov sa ich ponuka rozšírila o širokú škálu produktov, ako je napríklad kolagén pre zvieratá.

Kolagén inca Recenzie 1

Inca Collagen vyrába svoje produkty z morského kolagénu, t. j. z morských rýb, metódou hydrolýzy, ktorá zabezpečuje maximálnu stráviteľnosť a vstrebateľnosť. Počas výrobného procesu sa do roztoku kolagénu pridávajú enzýmy, ktoré štiepia obsiahnuté bielkoviny. Výsledkom je kolagén, ktorý naše telo „prijíma“ za svoj a môže ho tak efektívne využívať. Konkrétne je preskúmaný kolagén tzv. trojzložkový, t. j. obsahuje kolagén I, II a III. typ – preto je vhodný pri problémoch s kožou, kĺbmi a kosťami.

Deklarované účinky

Výrobca uvádza, že ide o výživový doplnok, ktorý pozitívne ovplyvňuje obnovu buniek, regeneráciu a výživu pokožky, kože, nechtov a vlasov. Medzi ďalšie hlásené účinky patria:

 • Zlepšenie stavu kŕčových žíl 
 • Stimulácia syntézy kĺbovej chrupavky
 • Zosvetlenie pigmentových škvŕn
 • Vyhladenie jemných vrások
 • Urýchlenie hojenia kože
 • Hydratácia a zvýšenie pružnosti pokožky
 • Zvýšenie hustoty kostí

Použitie a dávkovanie kolagénu

V jednej dávke je 3000 miligramov kolagénu, čo je v porovnaní s inými produktmi zlatý priemer. Ide o dolnú hranicu minimálneho odporúčaného denného množstva. Ak by sme chceli dosiahnuť hornú hranicu 9000 mg, museli by sme užívať tri vrecúška denne. Rozhodne by sme však nemali prekročiť maximálnu dávku 10 000 mg denne!

Čo sa týka prípravy, odporúčam kolagén zaliať vodou, nie naopak – keď prášok nasypete do vody, spôsobí to zhlukovanie. Výsledný nápoj je bez chuti, snáď len dodám, že by ste sa mali pripraviť na mierne horkú príchuť, ktorá je výsledkom procesu hydrolýzy, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť výrobku. 

Funguje to naozaj?

Tak ako je to v prípade podobných doplnkov stravy, na skutočne merateľné výsledky musíme počkať niekoľko týždňov pravidelného užívania. Osobne ma prekvapilo, že už po niekoľkých dňoch som pocítila zmenu, najmä v kvalite vlasov a nechtov a tiež v rýchlosti hojenia mojej pokožky. Keďže ma netrápia problémy s kĺbmi a pohybovým aparátom, nemohol som posúdiť účinok v tomto ohľade.

Hodnotenie

Nakoniec zostáva len vyváženosť výhod a nevýhod. Napriek vyššej cene však môžem povedať, že ide o naozaj kvalitný produkt, ktorý oceníte najmä v prípade, že riešite špecifický problém, napr. bolesť kĺbov, problematická pokožka alebo lámavé nechty. Vyššia investícia sa preto oplatí prípade tohto kolagénu, ale treba mať na pamäti, že pre viditeľné výsledky je potrebné výrobok používať dlhodobo.

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *