|

RECENZIA: GS Calcium Magnesium Zinc PREMIUM

Hoci základom dobrého zdravia a kvalitného spánku je pestrá strava a dostatok pohybu, nemali by sme zabúdať ani na potravinové doplnky. Tie sa hodia nielen v prípade, že sa nestravujete tak pestro, ako by ste chceli, ale aj v prípade, že trpíte niektorou z potravinových intolerancií a alergií. Okrem základných vitamínov by sme nemali zabúdať ani na minerály. Kľúčovými minerálmi sú predovšetkým vápnik, horčík a zinok. Vo vyváženej kombinácii ich nájdete v GS Calcium Magnesium Zinc PREMIUM, ktorému sa budeme venovať v dnešnej recenzii .

Prečo dopĺňať minerály?

Dôvod, prečo užívať doplnky stravy s obsahom minerálov, je zrejmý – sú nevyhnutným prvkom mnohých procesov v našom tele. Konkrétne horčík je nevyhnutný pre správnu regeneráciu svalov, fungovanie nervového systému alebo zdravie našich zubov a pohybového aparátu. Vápnik je neoddeliteľnou súčasťou kostí a zinok nachádza svoje uplatnenie najmä v , pokiaľ ide o zdravú a mladistvú pokožku. Okrem toho sa spoločne podieľajú na mnohých procesoch v našom organizme, metabolizme alebo obnove tkanív. 

Ako rozpoznať nedostatok minerálov?

Nedostatok minerálov v našom tele sa prejavuje predovšetkým zlým zdravotným stavom. Môžeme pociťovať nadmernú únavu, časté bolesti svalov alebo kŕče. Výnimkou nie sú ani bolesti hlavy, zhoršená schopnosť sústrediť sa alebo zvýšená lámavosť kostí a zubný kaz. Môže dôjsť aj k nadmernému vypadávaniu vlasov, zhoršeniu imunity a vzniku závažných ochorení, ako je napríklad cukrovka. Nespavosť a iné poruchy spánku súvisiace s nervovým systémom sú tiež veľmi časté.

Gs Vapnik Horcik Zinc Premium

Prečo vyskúšať značku GS?

Britská značka GS (Green Swan) patrí k najobľúbenejším výrobcom výživových doplnkov u nás. Spoločnosť bola založená v roku 1977 na a už desaťročia pomáha zlepšovať zdravie obyvateľstva vďaka širokej škále svojich výrobkov. Vďaka dlhoročnej tradícii ide o osvedčenú značku, ktorá ponúka kvalitu za relatívne prijateľnú cenu.

Zloženie výrobku

Teraz sa však pozrime na výrobok, ktorý je predmetom dnešnej recenzie. Pri nákupe výživového doplnku by mal náš pohľad smerovať predovšetkým na zložky. Ten je naozaj bohatý na prípade GS Premium – okrem 400 miligramov vápnika obsahuje aj 155 miligramov horčíka. Tieto čísla sú dôležité najmä z hľadiska ich pomeru; na správne vstrebávanie oboch látok je potrebný pomer približne 2:1, čo tento výrobok spĺňa.

Okrem zinku obsahuje aj mangán, meď, vitamín K, B6, D3 (nevyhnutný pre správne vstrebávanie vápnika) a biotín. Na druhej strane výrobok neobsahuje cukor, laktózu ani lepok. 

Jedna tableta obsahuje: 

Vápnik 400 mg (50%*), horčík 155 mg (41%*), zinok 5 mg (50%*), mangán 1 mg (50%*), meď 0,5 mg (50%*), vitamín K1 45 mcg (60%*), vitamín B6 0,7 mg (50%*), vitamín D3 2,5 mcg (50%*), biotín 50 mcg (100%).

Balenie a dávkovanie

Jedna dávka (t. j. jedna tableta) pokryje približne polovicu odporúčaného denného príjmu týchto vitamínov a minerálov – z tohto hľadiska sa odporúča užívať jednu až dve tablety denne. Doplnok je vhodné užívať v prípade zvýšenej fyzickej námahy, ťažkostí so spánkom, postupujúceho veku alebo na zlepšenie imunity v prechodnom období. 

V jednom balení nájdeme celkovo 130 tabliet a ide o približne dvojmesačnú kúru. Avšak v prípade, že dodržiavate pestrú stravu, môžete navyše užívať len jednu tabletu denne, vďaka čomu produkt vydrží viac ako štvrť roka.

Záverečné hodnotenie

Tento produkt oceníte na v prípade, že hľadáte produkt, ktorý obsahuje nielen základné minerály, ale aj vitamíny. Musíme chváliť najmä vhodný pomer horčíka a vápnika, ktorý zabezpečuje vhodné vstrebávanie do kostí. Rovnako dôležitý je obsah vitamínu D3, ktorý zvyšuje jeho biologickú dostupnosť. Ide o skutočne účinný doplnok stravy, ktorý nájde uplatnenie ako v prevencii , tak aj pri problémoch so spánkom , svalových kŕčoch či zhoršenej imunite. Príjemným bonusom je aj pomerne priaznivá cena – 30 % zadarmo v balení .

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *