Francúzska posteľná bielizeň

Máte v spálni veľkú perinu pre dvoch a hľadáte pre ňu krásnu a modernú francúzsku posteľnú bielizeň? Máte pravdu, pozrime sa, čo je k dispozícii.

Čo je to francúzska bielizeň?

Francúzska posteľná bielizeň je určená pre 1 veľkú partnerskú prikrývku a 2 vankúše bežnej veľkosti. Obliečka na prikrývku má rozmery 200 × 200 až 220 × 240 cm. Obľúbené materiály francúzskej posteľnej bielizne sú flanel, krep alebo luxusný satén. Obľúbené sú jednofarebné, ale žiadané sú aj vzory, najčastejšie kvetinové.

Rozmery francúzskej posteľnej bielizne

Prvá vec, ktorú by ste mali pri výbere zvážiť, sú rozmery francúzskej prikrývky, pre ktorú kupujete posteľnú bielizeň.

Zatiaľ čo klasická posteľná bielizeň pre jednu osobu sa skladá z vankúša a prikrývky, posteľná bielizeň pre dve osoby obsahuje len jednu prikrývku a dva vankúše.

Vankúš má bežné rozmery, t. j. 70 × 90 cm, preto je dôležitá veľkosť prikrývky.

Francúzska perina má tieto rozmery:

  • 200×200 cm – základná veľkosť pre dvoch
  • 200×220 cm – predĺžená dĺžka, veľkosť pre dvoch
  • 240×220 cm – extra široká deka v predĺženej dĺžke, pre dvoch

TIP: Pred kúpou francúzskej posteľnej bielizne si u predajcu overte, či je prikrývka vyrobená z jedného kusu látky, alebo je zošitá z dvoch kusov látky. V tomto prípade je uprostred francúzskej periny šev, ktorý sa vám nemusí páčiť.

Aký materiál si vybrať

Výrobcovia posteľnej bielizne ponúkajú aj francúzsku variantu svojich najpredávanejších vzorov. Materiály, z ktorých je francúzska posteľná bielizeň vyrobená, sa nelíšia od klasickej posteľnej bielizne.

Obľúbené položky sú Teplý mikroflanel a mikroflanel, vhodný na chladné zimné mesiace. Na druhej strane, v lete je možné použiť prestieradlo z bavlna, satén alebo krep.

Ak sa chcete schúliť pod perinu potiahnutú luxusným francúzskym ľanom, vyberte si česanú bavlnu Renforcé. Táto látka k nám prišla z Francúzska a verte mi, Francúzi vedia, ako vám čo najviac spríjemniť pobyt v posteli.

Obľúbené farby

Francúzska posteľná bielizeň sama o sebe dodáva spálni nádych rafinovanosti, po ustlaní vyzerá veľmi dobre a pozýva k sladkému spánku.

Preto je francúzska posteľná bielizeň často žiadaná ako jednofarebné, napríklad zelené, fialové, tyrkysové alebo žlté. Ale aj v bielej farbe, farbe nevinnosti. Farba, ktorá sa hodí ku každej posteli, je sivá.

Aké vzory sú žiadané

Ak hovoríme o vzoroch, potom kvetinové vzory, či už malé a jemné, alebo veľké a výrazné, dobre fungujú na veľkej ploche francúzskej prikrývky.

Keďže francúzska posteľná bielizeň je určená pre páry, majú radi vzory, ktoré evokujú lásku, napríklad srdiečka alebo čarovnú Minnie zo sveta Mickey Mouse. Tí, ktorí radi sledujú módne trendy, môžu siahnuť po 3D vzoroch, ktoré vyzerajú veľmi realisticky.

Hitom sú však aj rôzne tematické vzory, napríklad vianočné francúzske obliečky.

Koľko stojí francúzska bielizeň

Cena francúzskej posteľnej bielizne je vyššia a niet divu, ide o posteľnú bielizeň pre dve osoby.

Za najlacnejšiu posteľnú bielizeň zaplatíte približne 500 Kč, zvyčajne je vyrobená zo zmesi bavlny a polyesteru. Luxusnejšie varianty sa môžu pohybovať aj nad hranicou 1 000 Kč.

Otázky a odpovede

Z koľkých častí sa skladá francúzske prestieradlo?

Francúzska posteľná bielizeň má 3 časti, 1x posteľná bielizeň pre veľkého partnera, 2x obliečky na vankúš v klasickej veľkosti.Môžem francúzsku bielizeň použiť na bežnú prikrývku?

Nie, bežná perina pre jednu osobu má rozmery 140 × 200 cm, francúzska perina pre dve osoby má zvyčajne rozmery 200 × 200-220 cm.Podľa čoho si vybrať francúzsku posteľnú bielizeň?

Základom je veľkosť francúzskej prikrývky, pre ktorú je posteľná bielizeň určená. Potom si vyberte materiál, z ktorého je posteľná bielizeň vyrobená, a potom farbu alebo vzor, ktorý sa vám páči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *