RECENZIA:CollagenDrink Lipozomálny kolagén s vitamínom C

Oblasť výživových doplnkov s kolagénom zažíva v posledných rokoch nepochybne boom . Rastúci dopyt po kolagéne vo všetkých jeho rôznych formách viedol okrem iného k vzniku mnohých nových značiek, čo nám umožnilo vybrať si skutočne kvalitný výrobok. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na lipomozomálny kolagén značky KolagenDrink doplnený o vitamín C.

Prečo dopĺňať kolagén?

Odpoveď na túto otázku je naozaj rozsiahla. Doplnenie kolagénu výživovým doplnkom môžem odporučiť každému, najmä tým, ktorí už oslávili dvadsiate piate narodeniny. V skutočnosti ide nielen o významný medzník, ale aj o obdobie, keď sa produkcia kolagénu v našom tele začína výrazne znižovať.

Kolagén zohráva pomerne dôležitú úlohu v mnohých oblastiach nášho zdravia. Je nevyhnutný pre mladistvú a pružnú pokožku, zdravé kĺby a kosti, ako aj pre dobré vlasy a celkové zdravie. Je to základný spojovací materiál v našom tele, ktorého nedostatok môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Nachádza sa v našich kĺboch, koži alebo vlasoch, ale aj v zuboch, šľachách, svaloch alebo dokonca v rohovke a cievach.

V balení o objeme 250 mililitrov, ktoré je na e-shope momentálne k dostaniu za 815 Kč, obsahuje dvadsaťpäť dávok, teda  mesačnú kúru . V zložení by sme okrem hydrolyzovaného tekutého kolagénu našli  vitamín C , ktorý je dôležitý pre správne vstrebávanie a biodostupnosť kolagénu v tele. Okrem iného produkt obsahuje aj  extrakt z rakytníka.

Výhody prečo ÁNO

  • Tekutý kolagen
  • Pozitívne recenzie užívateľov
  • Liposomálny kolagén

Nevýhody proč NE

  • Asi nič

O e-shope KolagenDrink

Na webovej stránke KolagenDrink.cz nájdeme naozaj širokú ponuku produktov, najmä kolagénu rôznych druhov a foriem. Môžeme si vybrať napríklad z kolagénov obohatených o vitamíny a minerály alebo kolagénových kúr. Tie sa oplatia oveľa viac, najmä z hľadiska priaznivej ceny, ako nákup jedného balenia, napríklad v lekárni, najmä preto, že kolagén je potrebné používať dlhodobo, aby sa dostavil viditeľný účinok. 

 Okrem toho e-shop ponúka množstvo vernostných zliav, dopravu za rozumnú cenu okolo 99 Kč a v prípade nákupu nad 1399 Kč dokonca zadarmo. Výhodné sú aj rôzne špeciálne balíky.

Zloženie výrobku

Teraz sa však pozrime na samotný výrobok. Balenie s objemom 250 mililitrov, ktoré je v súčasnosti dostupné na e-shope za 815 Kč, obsahuje dvadsaťpäť dávok, t. j. mesačnú kúru. Okrem hydrolyzovaného tekutého kolagénu by sme v zložení našli aj vitamín C, ktorý je dôležitý pre správne vstrebávanie a biologickú dostupnosť kolagénu v tele. Okrem iného obsahuje aj extrakt z rakytníka rešetliakového.

Na rozdiel od iných značiek výrobca poskytuje skutočne kompletné zloženie vrátane profilu aminokyselín, takže si môžeme byť istí účinnosťou výrobku. Obsahuje celkovo devätnásť aminokyselín kolagénu (kompletný kolagén sa skladá z dvadsaťjeden aminokyselín), a je teda pomerne komplexným produktom.

Priečinok DDD (10 ml)  *RVH
Hydrolyzovaný kolagén1000 mg **
Vitamín C (kyselina L-askorbová)200 mg250 %
Fosfolipidy (slnečnicový lecitín)1300 mg**
Zastúpenie aminokyselín v 1 000 mg dávke kolagénu mg %
L-alanín74,52 mg8,1
L-arginín77,28 mg8,4
kyselina L-asparágová60,72 mg6,6
kyselina L-glutámová114,08 mg12,4
Glycín192,28 mg20,9
L-histidín7,36 mg0,8
L-hydroxylyzín11,04 mg1,2
L-hydroxyprolín104,88 mg11,4
L-izoleucín13,8 mg1,5
L-leucín26,68 mg2,9
L-Lyzín31,28 mg3,4
L-metionín5,52 mg0,6
L-fenylalanín19,32 mg2,1
L-prolín105,8 mg11,5
L-serín31,28 mg3,4
L-treonín17,48 mg1,9
L-tyrozín4,6 mg0,5
L-Valín22,08 mg2,4
L-cysteín1 mg0,1

Výhody lipozomálneho kolagénu

Okrem iného treba spomenúť aj to, že ide o lipozomálny kolagén. V praxi to znamená, že účinná látka je „zapuzdrená“ v tuku, takže sa po konzumácii v tráviacom trakte úplne vstrebe a naviaže na bunkovú membránu. Jednoducho povedané, kolagén sa počas trávenia neničí žalúdočnými šťavami, takže môžeme naplno využívať jeho účinky na naše telo. Vďaka tomu je kolagén CollagenDrink vysoko vstrebateľný a má vysokú biologickú dostupnosť.

Pozor

Stále si nie ste istí, ako si vybrať kolagén? Poďte si prečítať naše porovnanie najlepších kolagénov, kde nájdete aj recenzie rôznych produktov (kolagénov.

Pre koho je kolagén vhodný

Vďaka skutočnosti, že výrobok neobsahuje lepok, je vhodný aj pre ľudí s intoleranciou alebo alergiou na lepok. Rovnako v zložkách nie sú žiadne GMO, sója, orechy ani laktóza. Vzhľadom na svoj pôvod však nie je vhodný pre vegánov. Nie je tiež určený pre malé deti. V prípade tehotenstva alebo dojčenia je vhodné konzultovať jeho užívanie s lekárom.

Hoci zloženie je pravdepodobne najdôležitejším kritériom, pri výbere kolagénu by sme mali venovať pozornosť aj jeho vôni a chuti – bohužiaľ, práve to je často dôvod, ktorý mnohých ľudí odradí od jeho používania. Morský kolagén má veľmi typickú rybiu pachuť a vôňu, čo samozrejme nie je dobré.

Našťastie, s CollagenDrinkom si s tým nemusíte robiť starosti. Dopĺňa ho 100 % prírodná vôňa a chuť marakuje a broskýň, vďaka čomu naozaj dobre vonia a chutí. Veľmi príjemné je aj to, že kolagén nie je sladený cukrom. Keďže je k dispozícii v   tekutej forme, je naozaj jednoduché ho užívať a nemusíme sa obávať zhlukovania, ako je to často v prípade práškových kolagénov.

Hodnotenie

Na záver musím oceniť najmä obsah vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre správne vstrebávanie a syntézu kolagénu v našom organizme. Samozrejme, neočakávajte okamžité účinky, ale už po prvom ošetrení môžete zaznamenať zlepšenie pohybového aparátu a stavu pokožky.

Pozrite si naše porovnanie najlepších kolagénov

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *