RECENZIA: BrainMax Pure Organic Yerba Mate 1 kg

Tradičný indický nápoj yerba maté, ktorý si mnohí ľudia mýlia s čajom, sa v posledných rokoch stal obľúbenou náhradou kávy a iných povzbudzujúcich nápojov na . Nielenže výborne chutí studený aj teplý, ale prináša aj mnoho zdravotných výhod. Či už práve začínate s yerba alebo len hľadáte novú kvalitnú značku, dnes pre vás máme tip na BrainMax yerba mate. V dnešnej recenzii sa pozrieme nielen na zloženie a pôvod tohto výrobku, ale predstavíme vám aj výhody tohto lahodného nápoja.

Naše hodnotenie

Ak hľadáte skutočne kvalitnú organickú yerbu maté, ktorá vás nesklame zložením ani chuťou, táto organická yerba od spoločnosti BrainMax bude skvelou voľbou. Ide o produkt s veľkým pomerom ceny a kvality. Palec hore dávame aj za jeho výrobu, ktorá je šetrná k juhoamerickým dažďovým pralesom, a za jeho ekologické balenie.

Recenzie Yerba Mate Brainmarket

Čo je Yerba Mate?

Hoci sa yerba maté často považuje za čaj, v skutočnosti ide o nápoj z listov paraguajského drieňa, ktorý rastie v amazonských dažďových pralesoch Paraguaja, Uruguaja, Brazílie a Argentíny. Strom je na prvý pohľad rozpoznateľný podľa bielych kvetov a červených plodov. U nás je známy najmä ako vianočné aranžmán. 

Možno vás prekvapí, že cesmínu je možné pestovať aj doma, t. j. v lete vonku na a v zime v skleníku. Ak si však chcete uvariť yerbu z holly, budete pravdepodobne sklamaní – oveľa lacnejšou (a chutnejšou) možnosťou, vzhľadom na nedostatok slnečných a teplotných podmienok v tejto krajine, je skôr yerba zakúpená priamo z Južnej Ameriky.

Aké sú zdravotné výhody Yerba Mate?

Okrem povzbudzujúcich účinkov yerby, ktoré mnohí prirovnávajú ku kofeínu, sa môže pochváliť mnohými priaznivými účinkami na náš organizmus. Tie vyplývajú z vysokého obsahu vitamínov a minerálov. V listoch však nájdeme aj antioxidanty, ktoré zabraňujú oxidačnému starnutiu buniek. Samotné povzbudzujúce účinky sú spôsobené najmä matínom, trieslovinami, teofylínom, saponínmi alebo kyselinou chlorogenovou.

Yerba nám teda môže pomôcť nielen pri únave, ale aj pri snahe schudnúť – potláča hlad, podporuje trávenie a prispieva k rýchlejšiemu odbúravaniu tukov.

Prečo vyskúšať značku BrainMax?

Značka BrainMax, dostupná na , ponúka rad výživových doplnkov pre fyzické aj duševné zdravie. Za zmienku stojí nielen to, že používa skutočne kvalitné suroviny, ale aj to, že svoje výrobky spracováva lokálne v Českej republike.

Zloženie a pôvod čistého organického Yerba Mate

Pri pohľade na zloženie Pure Organic Yerba Mate stojí za zmienku, že obsahuje iba listy cesnaku bez pridaných konzervačných látok, farbív, aróm a iných zbytočných chemikálií. Pokiaľ ide o pôvod, ide o yerbu z ekologickej produkcie v Brazílii. Okrem etického prístupu k prírode, kde výrobca pomáha chrániť biodiverzitu juhoamerických dažďových pralesov a znižovať ich odlesňovanie, musíme oceniť aj skutočnosť, že ide o výrobok Fair Trade. Ekologická výroba rešpektuje nielen prírodu, ale aj miestne obyvateľstvo.

Balenie a dávkovanie

Za naozaj dobrú cenu dostaneme kilogram yerba maté v ekologickom balení , čo je množstvo, ktoré vydrží naozaj dlho. Okrem papierového obalu je bonusom aj to, že sa dá po otvorení opäť hermeticky uzavrieť, takže si yerba maté zachová svoju arómu aj po otvorení.

Čo sa týka dávkovania, záleží najmä na vašich osobných preferenciách. Ak si chcete vychutnať skutočne autentickú yerbu, podstatnou súčasťou je tzv. kalabasu a slamku so sitkom bombilla. V kalabase zalejte asi štyri až päť polievkových lyžíc yerby trochou studenej vody, potom dolejte horúcu vodu a premiešajte bombičkou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *