15 tipov, ako sa zbaviť kruhov pod očami

Asi každého z nás trápia kruhy pod očami, najčastejšie v dôsledku nedostatku spánku a bezsenných nocí. Ak však v zrkadle na stránke vidíte tmavé kruhy pod očami aj v dňoch, keď ste spali celých osem hodín, na vine nie je únava. V dnešnom článku na sa pozrieme na pätnásť spôsobov, ako si poradiť s nevzhľadnými kruhmi pod očami.

Márny boj s genetikou 

Hneď na začiatku treba povedať, že v mnohých prípadoch sú kruhy jednoducho dôsledkom našej genetiky. Sú spôsobené tenšou pokožkou okolo očí, cez ktorú presvitajú jemné cievy a žilky. Okrem toho môže byť pokožka pod očami jednoducho viac pigmentovaná, čo je bohužiaľ do veľkej miery spôsobené našimi génmi. Ak máte kruhy pod očami v rodine , môžete staviť na korektor a make-up.

Pozor na nesprávny životný štýl

Ak však tmavé kruhy nie sú vo vašej rodine obzvlášť časté alebo ak sa objavili len nedávno , môžu byť varovným signálom, že musíte zmeniť svoj životný štýl. Najčastejšími príčinami sú namáhanie očí, nedostatok spánku alebo nedostatočne pestrá strava.

Skrytá choroba

Ak okrem kruhov pod očami pozorujete aj iné zdravotné problémy, majte sa na pozore. Môže ísť napríklad o poruchu cievneho systému, anémiu, ochorenie štítnej žľazy, ochorenie pečene alebo obličiek. Preto ako preventívne opatrenie je lepšie navštíviť svojho lekára.

Odstráňte opuchy pomocou studených obkladov

Ak však za vznikom nevzhľadných kruhov a vačkov stojí únava a vyčerpanie, najlepšie vám pomôže chlad, ktorý znižuje opuchy a prekrvenie očného okolia. Môžete staviť na kocku ľadu zabalenú v handričke, chladené gélové vankúšiky alebo vrecúško s bylinkovým čajom.

Piť, piť, piť

Túto radu už asi každý aspoň raz v živote počul – kruhy pod očami znamenajú nedostatočný pitný režim. Denne by sme mali vypiť približne dva litre tekutín, najlepšie nesladenej vody. Dostatočný pitný režim zlepšuje fungovanie lymfatického systému a obličiek, ktoré úzko súvisia s opuchmi v tele. Zároveň sa vyhýbajte nápojom, ktoré odvodňujú, ako je káva alebo alkohol.

Pevné cievy

Keďže kruhy pod očami sú často spôsobené rozšírenými cievami, mali by sme sa ich snažiť udržiavať vo forme . Ideálnym riešením je napríklad rutín, ktorý je ukrytý v pohánke. Môže posilniť steny ciev, čo pomáha regulovať tmavé tiene pod očami.

Doplňte železo

Ako sme už spomenuli, častou príčinou kruhov pod očami je anémia, teda nedostatok železa. Ak si nie ste istí, skontrolujte si jeho hladinu v tele pomocou krvného testu alebo zaraďte do svojho jedálnička viac červeného mäsa, strukovín, vajec alebo slnečnicových či tekvicových semienok. Ak je nedostatok naozaj veľký, riešením môže byť doplnok stravy.

Stávka na vitamíny

Okrem železa sú s kruhmi pod očami úzko spojené aj vitamíny E, C a K. Nájdete ich napríklad v listovej zelenine , citrusových plodoch, mandliach a avokáde. Pleť však môžete zásobovať nielen vnútorne, ale aj prostredníctvom pleti vitamínovými sérami, ktoré pleť vyživujú do hĺbky.

Porovnajte režim

Možno máte pocit, že spíte dostatočne, ale opak môže byť pravdou. Okrem správne nastaveného biorytmu, t. j. času vstávania a spánku, by sme mali dbať aj na správnu spánkovú hygienu.. Patrí sem napríklad obmedzenie modrého svetla alebo spánok v úplnej tme na stránke .

Špeciálna starostlivosť o oči

Ak ste na očné okolie používali klasický očný krém, rýchlo sa vyberte do lekárne po kvalitný očný krém s peptidmi alebo vitamínom E. Môžete si tiež vybrať pomocou nášho porovnania krémov na kruhy pod očami. Pomáha obnoviť pevnosť a pružnosť pokožky, čo nielen redukuje vrásky, ale aj zosvetľuje tmavé kruhy a znižuje opuchy a vačky pod očami. 

Nie je kofeín ako kofeín

Hoci sme pred kávou ešte nedávno dôrazne varovali, kofeín je účinným bojovníkom proti vačkom a kruhom pod očami. Hovoríme však o jeho podávaní na pokožku, napríklad vo forme roll-onu alebo špeciálneho očného krému. Obsah kofeínu oživí unavenú pleť a rozžiari váš vzhľad.

Zastavte pigmentáciu 

Ak príčinou kruhov pod očami nie je tenká pokožka a presvitajúce cievy, ale hyperpigmentácia, siahnite po špeciálnom chemickom peelingu alebo bieliacich krémoch s kyselinou glykolovou. Pri výbere výrobku sa uistite, že je určený pre citlivé očné okolie.

Klasické uhorky

Riešenie problémov s pigmentáciou však možno nájsť aj v prírode. Niet divu, že očné obklady z uhoriek sú také obľúbené – obsahujú látky, ktoré majú bieliaci účinok.

Vyplňte kruhy pod očami tukom

Ak vás trápi skôr prepadnutá oblasť okolo očí alebo výrazná vráska pod očami ako tmavé sfarbenie, môžete skúsiť vyplniť vlastným tukom z zadku alebo stehien. Tukové bunky sa potom kanylujú pod okom, aby vyplnili vpadnutú oblasť. Bohužiaľ, účinok trvá len niekoľko mesiacov.

Omladenie plazmou

Môžete však použiť nielen vlastný tuk, ale aj krvnú plazmu. Na klinike vám odoberú vlastnú plazmu, ktorú potom tenkými ihlami vstreknú do oblasti očí. Plazma bohatá na krvné doštičky pomáha pri regenerácii tkaniva a tvorbe kolagénu. Účinok nie je okamžitý, ale na rozdiel od tukovej výplne vydrží až dva roky.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *