100% okuliare BrainMarket s modrým svetlom

Keď nás trápi nespavosť, zvyčajne sa snažíme nájsť príčinu v nezdravom životnom štýle, strave alebo nedostatku pohybu. Bohužiaľ, často zabúdame na skutočne dôležitý faktor, ktorému sa v modernej spoločnosti prakticky nedá vyhnúť – modré svetlo. Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako výrazne eliminovať jeho negatívny vplyv na kvalitu nášho spánku. Na najúčinnejšie z nich sa pozrieme na v dnešnej recenzii, v ktorej vám prinášame recenziu okuliarov BrainMarket so 100% blokovaním modrého svetla.

Kedy a prečo nám modré svetlo škodí?

Vyvstáva otázka, prečo je modré svetlo vlastne škodlivé a ako vlastne zhoršuje kvalitu nášho spánku a nespavosť. Na stránke je v prvom rade potrebné uviesť na pravú mieru jeho údajnú škodlivosť; určite nie je jednoznačne škodlivým faktorom. V skutočnosti sa modré svetlo nachádza napríklad na stránke , a preto je nevyhnutnou súčasťou nášho života.

  Problém však nastáva, keď sme vystavení modrému svetlu v čase, keď je za oknami tma, prostredníctvom displejov a obrazoviek, ktoré ho vyžarujú. Keďže náš mozog spája modré svetlo s bdelosťou, nie je divu, že nemôžeme rýchlo zaspať alebo že nás po večeri strávenom sledovaním televízie alebo mobilného telefónu pália a unavujú oči.

Brainmarket Recenzie Bryleprotimodremusvetlu

Ako bojovať proti modrému svetlu ?

 V prípade, že hlavným zdrojom modrého svetla je počítač alebo mobilný telefón, môžeme ho do určitej miery kontrolovať nastavením odtieňa displeja alebo stiahnutím mobilnej aplikácie na kontrolu modrého svetla. Je však dôležité si uvedomiť, že množstvo modrého svetla len znižujeme, ale stále sme mu vystavení.

Ďalším problémom je , že modré svetlo nevyžarujú len mobilné telefóny a počítače, ale napríklad aj televízne obrazovky a žiarivky, kde je množstvo modrého svetla oveľa ťažšie regulovať. Riešením sú okuliare , ktoré dokážu oveľa účinnejšie blokovať modré svetlo.

Praktické riešenie na stránke v podobe okuliarov s modrým svetlom

Ak nechcete dve hodiny pred spaním bojovať s modrým svetlom nosením čiernych (dvoj)hodiniek, ideálnym riešením sú tzv. okuliare proti modrému svetlu. Tie sú k dispozícii na v v mnohých rôznych variantoch a percentách „schopnosti“ blokovať modré svetlo. Zatiaľ čo okuliare s nižším percentom blokujú modré svetlo len čiastočne (podobne ako mobilné aplikácie), okuliare BrainMarket sa môžu pochváliť schopnosťou stopercentne blokovať škodlivé modré svetlo s vlnovou dĺžkou 380 až 500 nm.

Široká ponuka obručí

Hoci okuliare so schopnosťou 100 % blokovať škodlivé modré svetlo nájdete aj v ponuke iných výrobcov a značiek, musíme vyzdvihnúť naozaj široký výber rámov v ponuke BrainMarket. Za nosenie okuliarov sa rozhodne nemusíte hanbiť – môžete si vybrať buď model bez rámov, alebo s výraznými tmavými rámami, alebo štýlovými pilotkami, či dokonca okuliare detskej veľkosti. Pozitívne vítame aj skutočnosť, že výrobca myslel aj na ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare, a tí môžu získať alternatívu v podobe klipov pre dioptrické okuliare.

Mozgový trh 100 % modrosvetlo

Kedy sú okuliare BrainMarket 100 % vhodné?

Keďže produkcia melatonínu sa riadi naším cirkadiánnym cyklom, ktorý závisí od prirodzenej zmeny dennej doby, odporúča sa nasadiť si okuliare s modrým svetlom približne dve hodiny pred spaním.  Je to tak pri práci na notebooku, používaní mobilného telefónu alebo tabletu, sledovaní televízie alebo v situáciách, keď máme doma žiarivky s chladným odtieňom svetla.

Na druhej strane nie sú veľmi vhodné počas dňa – dôvodom je jednoducho to, že skutočne blokujú všetko modré svetlo, čo prakticky znemožňuje vidieť odtiene modrej. To môže byť naozaj mätúce v priebehu bežných každodenných činností a dokonca nebezpečné v niektorých situáciách (napríklad pri šoférovaní).  Okuliare so 100 % blokovaním modrého svetla preto vždy noste len v odporúčanom dennom čase, t. j. približne dve hodiny pred spaním.

Výhody nákupu okuliarov v BrainMarket

Ak si kúpite okuliare s modrým svetlom priamo v e-shope BrainMarket, získate k objednávke na bonus v podobe puzdra na okuliare v hodnote 299 Kč a čistiacu handričku z mikrovlákna zdarma. Vďaka tomu vydržia vaše okuliare v perfektnom stave aj pri každodennom používaní, alebo sa nemusíte obávať vziať si ich so sebou na cesty.

Brainmarket Recenzie Modresvetlo

Naše hodnotenie

Vzhľadom na úplné blokovanie modrého svetla musíme povedať, že účinok je skutočne viditeľný. Na rozdiel od rôznych mobilných aplikácií alebo okuliarov s nižším percentom blokovania modrého svetla takmer okamžite pocítite rozdiel v rýchlosti zaspávania, kvalite spánku a znížení únavy očí. Jedinou väčšou nevýhodou je univerzálna veľkosť, ktorá nemusí každému presne sedieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *